מסע בין הרדופים ויבשות – על הספר "נערת ההרדוף"

אני את הטיול הגדול של אחרי צבא להודו הרחוקה עשיתי דרך הספר "נערת ההרדוף". אוהבי ספרים חייבים לקרוא את הספר. אני התאהבתי מהדף הראשון

נער ההרדוף
על הספר נערת ההרדוף

מזמן לא קראתי ספר בשקיקה רבה כל כך ובכל הזדמנות שהייתה לי. כלומר, ברור שבחודשים האחרונים קראתי שניים או שלושה ספרים שהיו כתובים יפה מאוד ובצורה קולחת ומעניינת; אך משהו בכל זאת לא הותיר עליי חותם. לא חיכיתי בקוצר רוח שהיום העמוס עבודה ושאר מטלות ייגמר כדי שאוכל להתכרבל במיטה, לקרוא ולצלול לעולם לא שלי כמו שאני רגילה בדרך כלל. ואז לקחתי לידי את "נערת ההרדוף" של הסופרת צ'יטרה בנרג'י דיוואקרוני. כבר מהדפים הראשונים הרגשתי חיבור לספר, כך שאני בהחלט יכולה להכתיר אותו לספר שרשמית הסיר את מחסום "הקריאה הלא השוטפת".

 קורובי (או הרדוף בהודית) היא נערה בת 18 החיה בקולקטה שבהודו, יחד עם סבה וסבתה. אמה נפתרה בלידתה ואביה? כדי לגלות אתם פשוט צריכים לקרוא את הספר. בכל אופן, רגע לפני שקורובי מתחתנת עם בחיר ליבה ראג'ט, נחשף בפניה סוד שטלטל את עולמה. מעתה תצא קורובי אל מסע שורשי ומדהים מעין כמוהו שבו תגלה על עצמה המון.

נערת ההרדוף
על הספר נערת ההרדוף

 אנחנו הקוראים מוזמנים לצאת למסע יחד איתה. הסופרת כותבת בפרקים מסוימים מעיניה של קורובי ובפרקים מסוימים מעיניהם של סבתה או ארוסה, ובכך לוקחת אותנו למסע מדהים בין המנהגים ההודים, האמונות ההודיות ובין ערכים כמו משפחה, כבוד וכדומה.

 תוך קריאת הספר הרגשתי כאילו אני יוצאת אל הטיול הגדול של אחרי צבא בהודו, ומשפחה מקומית מזמינה אותי לחיות אצלה לכמה זמן כדי להכיר את אורחות החיים. פשוט נדהמתי מן ההפתעות שחיכו לקורובי גיבורת הספר "נערת ההרדוף" במהלך המסע שלה לחשיפת הסוד. בכיתי, צחקתי, התאהבתי, הייתי מתוחה והרהרתי. כמעט את כל קשת הרגשות חוויתי.

אני ממליצה בחום לאלו שאוהבים ספרי מסע, רומנים רומנטיים וספרים שגורמים לך בעיקר לחשוב.

"נערת ההרדוף", ציטרה בנרג'י דיוואקרוני, תרגום מאנגלית: יעל סלע-שפירו, הוצאת כנרת, זמורה ביתן.