מסע בארץ הכיף, תחנה שניה – כלי תחבורה

הורים לילדים מוזמנים להצטרף אליי למסע לארץ הכיף. בכל שבוע נתמקד בתחום אחר ונפעיל את הילדים (ואותנו) בו, נעלה תמונות ובעיקר נהנה עם הילדים

PhotoGrid_1469301981946

בשבוע האחרון הזמנתי אתכם להנות עם הילדים וכלי תחבורה, אפילו הכנתי לוח פינטרסט מיוחד לנושא, וכמובן הזמנתי אתכם להעלות את כל התוצרים ל #מאתגרוכיף עם הילדים בפייסבוק או באינסטגרם.

הפעם ההיענות היתה פחותה, אולי כי רוב המשתתפות בפעם הקודמת הן אמהות לבנות ונדמה להן שכלי תחבורה ובנות זה לא הולך ביחד? לא בטוחה.

כך או אחרת, ביגול גרשוני שוב הפגיזה והעסיקה את שלושת בנותיה יום שלם על מגרש חניה, צביעה, הדבקה, ומשחק עם מכוניות. סחטיין!

עוד מצטיינת היא הבלוגרית לימור גרוס קלינגר, שכתבה פוסט שלם על סירות.

כרגיל אני נאה דורשת ונאה מקיימת אז למרות שבוע סופר עמוס באירועים מצד אחד, ובמחלת פעוט מהצד השני – התפנינו לציור בעזרת מכוניות:

maybe3fun2

בעזרת סלוטייפ מחברים אל אחורי המכונית לורד או עט (עפרונות צבעוניים וצבעים רגילים לא מתאימים), מחברים לכל מכונית צבע אחר, מוודאים שהעט / טוש נוגעים בנייר, ומסיעים את המכוניות על פני הדף. הנאה מובטחת!

בכדי לא להשאיר אתכם עם כל כך מעט, הנה שלל הפעלות כלי תחבורה שעשינו בעבר:

שייט אבל גם נסיעה ברכבת, באוטובוס ובכל אמצעי תחבורה שהילדים לא רגילים אליו זו תמיד חוויה:

20160201_093829

בעזרת קרטונים אפשר ליצור כלי תחבורה שונים ו"לסוע":

maybefun2

בעזרת צבעי ידיים אפשר ליצור כלי תחבורה ייחודיים:

20150803_162428

דף "מנקודה לנקודה" אפשר להפוך לחולצה ייחודית.

מניחים את הדף באמצע חולצה לבנה, מהדקים שלא יזוז, משרטטים בלורד שלא יורד בכביסה את הנקודות ואת הקוים שישנם, ואז רוקמים מנקודה לנקודה. ותודה לביתמלאכה שער הנגב על הרעיון הגאוני:

20160707_083944

אם התברכתם והילד שלכם אוהב את מתקני הקניון גם אם לא מכניסים לתוכם מטבעות, אפשר להכיר לו הרבה כלי תחבורה בעזרתם. ההמלצה הכי חמה שלי בתחום היא קניון שרונים שיש בו בערך את כל כלי התחבורה שבעולם:

20150810_163519

ואם כבר קניון שרונים אז במיני-סיטי יש מתחם מכבי אש, התמונה אומנם משנה שעברה אבל גם השנה מומלץ להגיע, ביולי, כדי שלא יהיו תורים בלתי נסבלים:

maybe2fun2

ועוד בילוי אחרון ומדהים לילדים הקטנים יותר – גן בן שפר בהרצליה. גן שמדמה את ימי המושבה הרצליה, כולל תחנת אוטובוס, אוטובוס ומכוניות :

IMGP2501

אז אחרי שנהנתם מכלי תחבורה, ביצירה או בהתנסות. הגיע הזמן לאתגר החדש!

השבוע אני מאתגרת אתכם להנות מבצק. זה יכול להיות אפיה עם הילדים, או בר-בצק, אפשר עם תבניות או אביזרים ואפשר סתם להנות, אפשר לנסות שלל בצקים מיוחדים לפעילות סנסורית שמסתובבים בכל רחבי הרשת, אספתי כמה וכמה מתכונים כאלה בלוח הפינטרסט שלי שעוסק במשחק תחושתי.

בהצלחה! תהנו! ואל תשכחו לצלם ולתייג #מאתגרוכיףעםהילדים באינסטוש או בפייסוש (כלומר באינסטגרם או בפייסבוק).