מסע בארץ הכיף, תחנה ראשונה – צבע

הורים לילדים מוזמנים להצטרף אליי למסע לארץ הכיף. בכל שבוע נתמקד בתחום אחר ונפעיל את הילדים (ואותנו) בו, נעלה תמונות ובעיקר נהנה עם הילדים

PhotoGrid_1468742545231

בשבוע האחרון הזמנתי אתכם ליצור עם הילדים וצבע, אפילו הכנתי לוח פינטרסט מיוחד לנושא, וכמובן הזמנתי אתכם להעלות את כל התוצרים ל #מאתגרוכיף עם הילדים בפייסבוק או באינסטגרם.

ההיענות היתה נהדרת, בטח בשביל התחלה. כמה וכמה חברות יצרו הנאה עם ילדיהן (שזו היתה המטרה העיקרית!) חלקן העלו תוצרים, חלקן שלחו אליי. 

המצטיינת השבועית היתה ללא ספק אפרת גת, מהבלוג של אפרת גת, היא והילדות הפגיזו עם הפיכת טביעות הידיים והרגליים ליצירות אומנות, הנה דוגמית:

13606988_10154263224538419_6091755974821666176_n

מוכנה להודות פה שאני מכורה לרעיונות היצירתיים שמתחילים בצבעי אצבעות והכנתי מזמן לוח פינטרסט להשראה.

הסגנית, שהצטיינה במקוריות, היא ביגול גרשוני. ששואבת רעיונות מיו-טיוב ויצרה עם הבנות מטוטלת צבע וגם כרטיס גירוד:

67d2de33

אני כמובן נאה דורשת ונאה מקיימת ולכן אני והילדים השתעשענו עם פצצות צבע מפתיעות:

colorsfiz

מה זה? אתם בטח שואלים. אז זה קל:

קצת אבקת סודה לשתיה בתחתית הכוס, שכבה מכסה בערך. 2 טיפות צבע מאכל, ועוד סודה לשתיה מעל זה. לא בדקתי בדיוק כמה שמתי, היו לי שקית וחצי וחילקתי אותן בערך שווה בשווה בין 6 כוסות. ראיתי איפשהו שדיברו על כף סודה לשתיה, טיפת צבע מאכל, ועוד כף סודה לשתיה. אבל אני די בטוחה ששמתי פחות.

מוציאים לילדים, רצוי במיכל שיכיל את מה שיישפך, ונותנים להם לשפוך על זה חומץ. אם יש לכם בקבוק לחיץ אז זה הכי טוב, אם לא אז בהחלט אפשר גם לשפוך מכוס או מבקבוק החומץ ישירות. החומץ יוצר תגובה עם הסודה לשתיה וזה תוסס, ואחרי תסיסה לבנה פתאום התגובה מגיעה לצבע שמוחבא בפנים והנה הפתעה כפולה לילדים. תראו איזה אושר:

20160712_164649

הילדים שלי חיסלו כמעט בקבוק חומץ שלם (כל עוד נשארת קצת אבקת סודה לשתיה – אפשר לשפוך עוד ועוד) עד שעצרתי אותם. רק צריך להזהיר שלא יטבלו ידיים – זה שורף מאוד בכל חתך קטן שישנו!

מזכירה לכם גם יצירות שעשינו בעבר עם צבע: צביעת קרח, צביעה עם פצפצים.

ותודה לשאר המשתתפות – תמר רוזנטל, תהילה רוזנבלום.

ולשבוע החדש אתגר חדש – הפעם בואו ניצור ונכייף בנושא של כלי תחבורה.
בנו טיל לירח, מיינו כלי תחבורה לים, לאוויר וליבשה, תחגגו בדרייב-אין פרטי, תצבעו עם מכוניות, תעשו תבנית גבס מעקבות טרקטורים, מירוץ בימבות שכונתי – כל אחד והכיף שלו! וכרגיל אספתי לכם הרבה רעיונות בלוח פינטרסט לכלי תחבורה. תהנו ותבלו עם הילדים! אל תשכחו להעלות תמונות ולתייג #מאתגרוכיףעםהילדים ואולי אתם תככבו פה בשבוע הבא כמו שאפרת וביגול מככבות.

20150629_163832

קיץ נעים וכיפי!