מסעדת בני הדייג – בנמל תל אביב

בימים המיתולוגיים הראשונים ביפו הגיש בני הדייג, דמות ציורית מיוחדת כשלעצמה, את הדגים הטובים ביותר העשויים לעילא ולעילא, במסעדת הנמל ביפו.

בני הדייג

הורד (6)

כל הסיכויים שאם תישאל את בן שיחתך מי היא מסעדת הדגים הידועה לו תקבל תשובה אחת ויחידה והיא "בני הדייג".

אכן המסעדה קנתה ביושר את פירסומה והמוניטין שלה מאז פתח בני את המקום, בחלק הדרומי של רציף ישן בנמל יפו, לפני כ- 35 שנים ועד היום כאשר המסעדה פועלת ויוצרת במיתחם היוקרתי של נמל תל-אביב.

בימים המיתולוגיים הראשונים ביפו הגיש בני הדייג, דמות ציורית מיוחדת כשלעצמה, כשאימו עוזרת על ידו, את הדגים הטובים ביותר העשויים לעילא ולעילא, ביפו, ועל הדרך אף הוגשו מיטב תבשילים טריפוליטאים שהאדירו את השימחה שבלב והטעם בלשון ובחיך.

545288451pizapw1419193955

המבוא לסעודת דגים אצל בני היא כמובן מיבחר של סלטים טעימים ובהם :

איקרה, חומוס משובח עם גרגרים וטחינה ניפלאה, כרובית מטוגנת, חצילים ופלפלים חריפים מטוגנים אף הם, חציל בלדי על האש בלווית טחינה, צ'רשי, סלט סלק, פלטה גדולה של סלט קצוץ כראוי טרי טרי, חריימה וציקצר היריעה לפרט.

רק קריאת רשימת הסלטים מגרה את בלוטות הטעם ויוצרת תיאבון וחשק לעוד.

וכדאי שתדעו כי אני עצמי בת לאבי המנוח, משה, יווני במוצאו, שעסק שנים כמנהל עבודה בנמל יפו, כך שבחופשותי הייתי מגיעה לנמל הציורי הזה, סועדת ארוחת דגים ופיתחתי אהבה רבה למטעמי הים, דגים ופירות ים.

עתה, משהוזמנתי כבלוגרית לארוח במסעדת "בני הדייג" נעורו בי זכרונות ישנים וטעמים מופלאים של סעודות דגים.

אכן לא התאכזבתי.

בהגיענו למקום היה זה עמוס בסועדים, מאן דאו חגג יום הולדת ובשולחנות אחרים ישבו זוגות לסעודה רומנטית באווירה כיפית ונעימה.

הורד (7)

אלקה, המלצרית הוותיקה העובדת עם בני מזה כשלושים שנה, פינקה אותנו בשרות מהיר ואדיב ותרמה במקצועיותה וחביבותה לאווירה הנפלאה והאירוח המושלם.

המקום עצמו מנוהל על ידי בנו של בני, יוסי רבה, במקצועיות, בטוב טעם ובהרבה שימחת חיים.

הורד (8)

פתחנו את הסעודה בשיפעת מנות ראשונות, טעימות וטריות להפליא, מנות ראשונות: לבבות ארטישוק צלויים ולבנה, קרפצ'יו דניס, סביצ'ה אינטיאס עטוף באבוקדו על מצע של סלק, קציצות דגים,   ועוד.

לאחר הסלטים בא, כמובן, העיקר : מטעמי דגים ממיטב דגי הים התיכון, עשויים היטב, מתובלים כראוי וכל אחד מהם חוויה קולינארית ראוייה בפני עצמה.

545288451pizapw1419196354

דגים טריים במשקל: בר ים אפוי במלח ותפוחי אדמה "פריזיאן"  (280 ₪ לק"ג), דג לוקוס פרוס מטוגן עם טבעות בצל (300 ₪ לק"ג), מוסר פרוס מטוגן טבעות בצל ברוטב פרנו (250 ₪ לק"ג).

סניפים נוספים של "בני הדייג" נפתחו במהלך השנים – הסניף במרינה בהרצליה נפתח בשנת 2003, הסניף בחדרה, במתחם כפר הים, הוקם ביוני 2013 והסניף בראשון לציון הוקם השנה בחודש אפריל.

בני הדייג – כ"ג יורדי הסירה 1 נמל ת"א

 מבנה:  האנגר 8 טלפון:  03-5440518

שעות פתיחה: 12:00-24:00

לאתר הבית בני הדייג לחצו כאן :

לדף הפייסבוק לחצו כאן :

נכתב וצולם על ידי LEVANA REISER