מסך אוויר תעשייתי – למה העסק שלך חייב כזה?

בחורה עם מחשב נייד

מהו מסך אוויר תעשייתי? למי הוא נחוץ ומדוע השימוש בו חיוני ואף הכרחי גם לעסק שלכם? על כך ועוד בכתבה שלפניכם. 

מסך אוויר תעשייתי הידוע גם בשם וילון אוויר, הוא למעשה התקן חשמלי אותו ניתן להתקין בנקודות שונות בחלל בית העסק ובכך להבטיח מעבר של אוויר חם ו/או קר (בהתאם לשימוש במזגן) גם לאזורים וחללים אשר אינם "זוכים" למיזוג מיטבי.

מסכי אוויר מגיעים בשני דגמים עיקריים, כאשר אחד מהם כולל דגמים של מסכי אוויר דקים המיועדים לשימוש בחנויות, בתי עסק קטנים, משרדים וכדומה, והשני כולל דגמים של מסכי אוויר תעשייתיים המיועדים לשימוש במפעלי תעשייה, חנויות ענק וכדומה. ההבדל ביניהם בא לידי ביטוי בעוצמת המנוע וגודל המפוח המותקנים בהם.

מסך אוויר תעשייתי – כיצד הוא פועל? 

מסך אוויר ו/או וילון אוויר, פועל באמצעות מנוע מובנה ומפוח האחראיים לשתי פעולות מרכזיות: האחת, יניקה של האוויר החם או הקר מהחלל הממוזג, והשנייה, פיזור האוויר בחללים ואזורים שונים. פעולות אלו מבטיחות לבעלי העסקים שביניכם, את פעולת המיזוג המיטבית ביותר גם במקרים בהם תנאי השטח מקשים על תפוקת המזגן הקיים בבית העסק, כגון מקרים בהם דלתות החנות נדרשות להישאר פתוחות ו/או במקרים בהם תעוברת הלקוחות איננה מאפשרת סגירה ממושכת של דלתות בית העסק. חשוב לציין שאת מסכי האוויר הדקים ו/או התעשייתיים, ניתן להתקין בכל נקודה בסמוך לפתחים שונים בבית העסק, לרבות, דלתות, חלונות ומעברים בין חללים שונים המצויים בבית העסק.

התקנתם של מסכי אוויר תעשייתיים מאפשרים לכם ליהנות ממספר יתרונות מרכזיים כגון: חיסכון מצטבר ומשמעותי בעלויות החשמל, הארכת חייה של מערכת המיזוג הקיימת בבית העסק, פיזור מיטבי של האוויר הקר/החם בכל שטח בית העסק ויתרונות נוספים.

מסך אוויר תעשייתי – למה גם העסק שלך חייב כזה? 

בניגוד לאופן בו אנו עושים שימוש במערכות המיזוג הביתיות, בבתי עסק, חנויות ומפעלים, קיים קושי בשמירה על דלתות וחלונות סגורים לאורך זמן. כמו כן, בחלק מבתי העסק והמפעלים, קיימת פעילות תדירה של פריקת סחורות, פעולה המקשה על שמירת האוויר הממוזג בתוך החלל הסגור. במקרים אלו ונוספים, התקנה של מסך אוויר תעשייתי בבית העסק, החנות או המפעל, תאפשר לכם ליהנות ממיזוג מיטבי בכל תנאי ובכל מקרה.