מסיבת רווקות

בחורה עם מחשב נייד

קולאז

את עינב מהמרכז למסיבות רווקות פגשנו בכניסה לקיבוץ בית העמק שבגליל המערבי. עינב היא היזמית של המקום ויחד עם הצוות שלה היא מעצבת את הסטודיו לכבוד כלה שמגיעה וגם דואגת לארוח למי שנשארת ללילה.
נכנסנו לבית אבן עתיק , בפנים היה חמים ונעים.
השולחנות היו ערוכים והמקום מלא אוירה של טבע ושקט.עינב מספרת: "נשים ונערות מגיעות לכאן כדי לחגוג טקסי חיים: מסיבות כלה, בת מצווה, פרידה או לידה. הן מגיעות לבד או עם נשים שבחרו לטקס שלהן אז טבעי שיהיו כאן מסיבות רווקות. היום יותר מתמיד אנשים מחפשים את השייכות לקבוצה אינטימית ולצורך זה יזמתי את המקום. בנוסף, אני מתאימה להן חבילת ארוח לפי התקציב והצורך".

את הערב התחלנו בחפלת ריקודים. עדן הכלה הייתה באופוריה כשהכנסנו אותה לתוך מעגל . עינב חילקה לנו צעיפים מרשרשים לאגן והמוזיקה סחפה אותנו. יש משהו משחרר בלנענע אגן במעגל של נשים שמראש החליטו לא להיות שיפוטיות ולזרום לגמרי.
את האחווה הנשית הזו המשכתי להרגיש גם במעגל הנשים שבא אחר כך, כשהתיישבנו לטקס. היה מרגש. חלק מהבנות דמעו והתחבקו.

אחר כך עינב לימדה את "אמנות הפיתוי" , שזה שילוב של ריקודי בטן והעצמה מינית.למשל: איך לעצב את המיניות שלך מחדש, איך לרפא דרך הריקוד. וכל זה כשאין לי ניסיון בריקוד. אבל איכשהו זה עבד, אולי בזכות הקסם במעגל הנשים הזה, שעד לא מזמן היינו קבוצה של בנות שהקשר היחיד שלהן היה עדן, הכלה שלנו, ואיכשהו. באוירה הזו ובהתנתקות מהעולם לכמה שעות הרגשנו מספיק בטוחות להיפתח בלי פילטרים אחת לשניה.

את הערב הקסום הזה סיימנו במעגל תקשור. כל אחת קיבלה מסר דרך קלפי אינטואיציה שבחרה. נשארתי סקרנית מאוד.

התארחנו בחאן הסמוך,מקום נחמד ולא יקר , ולמחרת טיילנו בראש הנקרה והמשכנו לשוק עכו ומשם הביתה.
איך היה? חוויה בלתי נשכחת. יצאנו משם כקבוצה מגובשת, עברנו חוויה שבה כל אחת חשפה את עצמה בתוך מרחב בטוח, מחבק. עדן הייתה החיבור של כולנו, כי לא הכרנו אחת את השניה לכזה עומק, אבל אחרי סדנה כזו הרגשתי שכל אחת שם חברה שלי שנים.
עינב מנחה מסיבות רווקות וטקסי נשים הרבה שנים. היא מספרת שבעשרים שנה האחרונות נסעה בארץ והנחתה טקסים שונים ומשונים. והיום, כשיש לה מקום נשים מגיעות מכל קצוות הארץ אליה. "מסיבות רווקות הן לא ארוע חד פעמי של צחוקים ואלכוהול. הן ארוע שבו הכלה מקבצת את הנשים בחייה כדי שימשיכו ויתמכו זו בזו ברגעים שמחים ורגעים קשים. אני מלמדת את הקבוצות שמגיעות אלי איך להמשיך ולגדול יחד כשבט".