מנקה פרטית או חברת ניקיון? הגיע הזמן להחליט!

בחורה עם מחשב נייד

לאחר אסיפת הדיירים האחרונה שלכם, הגעתם להחלטה כי אין ברירה – אלא לשלב חברה המספקת שירותי ניקיון מתקדמים בבניין. בעבר, היה נהוג להעסיק מנקה פרטית שהייתה מתחזקת את הבניין פעמיים בשבוע, ובמקרים אחרים הדיירים בעצמם היו מתחלקים במשימות הניקיון והתחזוקה.

בשנת 2019 אתם לא צריכים לעבוד קשה, ובטח שאינכם צריכים להתפשר על רמת הניקיון. שירותי ניקיון מוצעים לכם גם על ידי מנקים פרטיים, אך גם על ידי חברות גדולות יותר. במה כדאי לבחור ומהם ההבדלים בין סוגי השירותים? המדריך המלא לפניכם:

חומרי הניקוי: כלולים במחיר או שעליכם לרכוש אותם?

כשאתם עובדים עם חברת ניקיון גדולה, אתם לא צריכים לרכוש בנפרד חומרי הניקיון והם כלולים במחיר. מנגד, עבודה אל מול מנקה פרטי מצריכה מכם לרכוש את כל החומרים הנדרשים. כך, מבלי שאתם שמים לב, אתם לא רק מוציאים יותר כסף, אלא ממשיכים להיות עסוקים בלוגיסטיקה שאתם פשוט רוצים להיפטר ממנה.

עבודה אל מול חברת הניקיון מעניקה לכם שקט נפשי ואפס דאגות. הדבר היחיד שנדרש מכם הוא לתדרך את צוות המנקים באשר למבנה הבניין, האזורים בהם יש לנקות, מהי תדירות הניקיון המועדפת עליכם וכן הלאה.

המנקה חולה, הבניין לא נקי ואתם חסרי אונים

עבודה אל מול מנקה פרטי מייצרת תלות גדולה שלכם בו. גם המנקה, כמו כל עובד אחר, יכול להיות לפתע חולה, להיות זקוק ליום מנוחה והוא גם עתיד לבקש חופשה קצרה בשגרה הקדחתנית. במקרה שכזה, מה שיקרה הוא שהבניין שלכם לא יהיה מתוחזק, כך שכל החללים המשותפים בו יהיו מלוכלכים ולא מזמינים.

מנגד, שירות הניתן על ידי חברת ניקיון גדולה יותר, יכול לפטור אתכם מכל חשש. כל חברה מעסיקה עשרות אם לא מאות עובדים, כך שתמיד ישנו עובד ניקיון שיכול להגיע אל עבודת הניקיון בבניין שלכם על חשבון זה שלא יכול להגיע.

האם מנקה באמת יכול לנקות לבד בניין שלם?

המטרה הברורה היא לשמר את יחסי העבודה שלכם אל מול המנקה / חברת הניקיון. בעת שמנקה אחד צריך לנקות לבדו בניין שלם עם מספר רב של קומות, הוא יכול להגיע במהרה למצב של שחיקה. מנגד, צוות מנקים המגיע מטעם חברת הניקיון, הוא צוות גדול יותר כך שהעבודה מתחלקת בין 3 ל-5 מנקים. כך, מלאכת הניקוי קצרה יותר, יעילה יותר ומצריכה מכל מנקה לעבוד פחות.