מנכ"ל בהזמנה

איך אפשר לוותר על עסקה של 600,000 ש"ח? האם כל העסקאות שוות לנו כבעלי עסק או שעלינו לעיתים לוותר ולהבין שלא כל עסקה הינה רווחית וכדאית – שווה מחשבה

ארוע לפוסט

אפריל 2004.

פותחת עסק עם לא מעט פרפרים בבטן, האם אצליח ? איך אתנהל מול "כרישי" החברות הגדולות במשק ? האם הבנקים יעזרו לי במימון ועוד כהנה וכהנה שאלות רבות ומגוונות אליהן אני מתוודעת בפעם הראשונה.

אני מוזמנת לפגישה במשרדי אחת החברות הגדולות במשק הישראלי, שמחה ומאושרת וכמובן מגיעה עם רצון עז להשיג את העסקה. הפגישה מתחילה והנה אנו עומדים לסגור עסקה של כ -300 חדרים בבית מלון בים המלח, 1100 אנשים המצפים לטיולים, אטרקציות, מופעים ואמנים מהשורה הראשונה. אני מאד נרגשת. זוהי אחת העסקאות הראשונות שלי כעצמאית וזה לא מובן מאליו שהם בחרו בי לתת להם את שרותי.

מתחילים לדבר על פרטי העסקה ואז עולה שאלת השאלות : מהם תנאי התשלום? כאמור מדובר בחברה גדולה מאד, לפתחה עומדים ספקים רבים עם רצון זהה ועז לפחות כמוני להתקדם בעסקה כה גדולה. התשובה לא מאחרת להגיע : שוטף 60.

ההבנה היכתה בי באותו שניה שיהיה עלי לממן לפחות 30% מערך העסקה כמקדמה למלון, לשריין ספקים נוספים ולשלם את יתרת התשלום לא יאוחר משוטף 30. אני מבינה שאצטרך להוציא מהוני העצמי (הדל מאד באותם ימים) לפחות 200,000 ש"ח כמקדמה למלון ולממן כחודש נוסף עד שאקבל את יתרת התשלום מהלקוח (כ – 400,000 ש"ח). אני ממש נסערת ובטוחה שלא אוכל לממש זאת וחוששת שעלי להרים ידיים ולוותר על עסקה כל כך "שווה".

טרקטורונים לפוסט

ביקשתי מהנהלת החברה לצאת לכמה דקות, אני מתקשרת לבעלי ומספרת לו את פרטי העסקה. בעלי (המאד מפרגן ובעל שכל ישר) מאוכזב מאד אך מיד מציין בפני שלדעתו עלי לוותר על העסקה כי אין בידינו את האפשרות לממן עסקה כזו. לקחתי לעצמי עוד כמה דקות של מחשבה והתלבטות והחלטתי "להילחם". ביקשתי ממזכירת המנכ"ל כמה דקות של שיחה אישית עם מנכ"ל החברה. למזלי היא היתה מאד נעימה ולבבית והסכימה לדאוג לי למספר דקות אישיות עימו לפני כניסתו לפגישה הבאה.

נכנסתי נרגשת לפגישה, רעידות קלות בגופי אך מאד נחושה להסביר לו את עניין המימון. הסברתי לו בכמה מילים את תחושותי וביקשתי ממנו לדמיין לכמה רגעים שאני הבת שלו שיושבת מולו. דמיין שהבת שלך פתחה עסק לאחרונה, דמיין שהיא צריכה לממן מעל 600,000 ש"ח מכיסה הפרטי בכדי לסגור את עסקת חלומותיה – האם היית ממליץ לה לחתום על עסקה כזו? אני מאד מבקשת שתדמיין זאת לרגע קט אמרתי. דמיין כמה היא תהיה מאושרת וכמה היא תעשה את כל המאמצים להצלחת העסקה במידה שתחתם.

כמה דקות של מחשבה, שתיקה רועמת בחדר ואז הרמת שפופרת הטלפון : יונה – בואי בבקשה לחדרי היא ביקש. אני מבקש שתדאגי לסמדר למקדמה בסך 200,000 ש"ח ותני לה צ'ק על היתרה לשוטף 30.

אני בהלם! מקבלת 2 צ'קים ממנהלת הכספים של החברה, מודה מאד למנכ"ל ועושה את דרכי החוצה כמעט בריצה. מגיעה הביתה, מנופפת בשני הצ'קים למול עיני בעלי ההמום ומתחילה לעבוד על העסקה המשמעותית הראשונה של "הראל תיירות".