ממתקים של פעם

איך תכינו סוכריות, שוקולד ועוד מלא ממתקים בעצמכם

לפני יותר מעשר שנים עדי החלה את הרומן שלה עם ממתקים.

זה לא אותו רומן כמו שיש לרובנו, שרק אוהבים לאכול אותם. לעדי יש ממש אהבה אליהם עוד מעצם היותם חומרי גלם, לפני שהפכו בכלל לממתק.

החקירה המעמיקה שעשתה עם עולם הממתקים בשנים האחרונות הביאה אותה להוציא החודש ספר חדש לאור "ממתקים של פעם".

ממתקים של פעם

להלן מובאים קטעים מתוך הספר:

אז איך הכל התחיל?

לפני 15 שנה, במהלך טיול משפחתי בצפון אנגליה, ראיתי באחד הכפרים שעצרנו בו מפעל בוטיק קטן של ממתקים. בזמן הביקור בו, הוכנו סוכריות בטעם לימון.

בסיר נחושת גדול וכבד התבשל לו סירופ סוכר מהביל. ניחוח מתוק, מערפל ומפתה התפשט באוויר. ואני… פשוט לא רציתי ללכת משם. במיוחד כבש אותי ממתק במרקם אוורירי וקראנצ'י שהיצרן לא הסכים בשום אופן לגלות לי ממה הוא מורכב, פרט לעובדה שהוא מכיל סוכר.

חיפשתי ספרי מתכונים לממתקים בחנויות באנגליה, אך נאמר לי שמתכוני הממתקים הוצאו מספרי הבישול במהלך המחצית הראשונה של המאה ה-20 מאחר שהממתקים הפכו להיות זולים ואפשר היה להשיג אותם בכל מקום, כך שלא היתה סיבה להכין אותם בבית.

הרעיון של בישול ממתקים לא הרפה ממני. מתוך סקרנות, אהבת הבישול והחיבה העמוקה שתמיד היתה לי למתוקים התחלתי לחפש ספרי בישול ישנים בתקווה למצוא בהם את המתכון של אותן סוכריות לימון שטעמתי באנגליה או של הממתק הקראנצ'י. זה לקח לי מספר שנים, אבל יום אחד החיפושים שלי הגיעו לקיצם וידעתי שהגעתי למתכון אותו חיפשתי. בהתרגשות רבה ניגשתי להכין ולטעום, אבל התוצאה לא הייתה בדיוק מה שזכרתי…

זרקתי לפח וניסיתי שוב. ושוב… ושוב… כשהמטבח הפרטי שלי משמש כמעבדה ובני הבית  כשפני הנסיונות. המשכתי לנסות, בלי להתייאש ובלי לוותר, ואף קראתי מאמרים אודות הכימיה של הסוכר בכלל ושל ממתקים מסוימים בפרט, עד שהגעתי בדיוק לטעם ולמרקם המסוימים ההם, שהחך שלי זכר במשך כארבע שנים,מאז הסתיים הטיול. ידעתי שזה מה שאני רוצה להמשיך ולעשות מעכשיו. זה היה הרגע שבו נולד העסק שלי – "ממתקים של פעם".

מאז נסעתי לאנגליה פעמים רבות – להשתלם אצל יצרני ממתקים, לצפות, לקבל טיפים ולעיתים גם מתכונים. במקביל להכנת הממתקים חקרתי את ההיסטוריה שלהם, שהיא מאוד מרתקת בעיני, ואני מספרת עליה בסדנאות שאני מעבירה. לכל ממתק שאותו מכינים בסדנאות יש סיפור מעניין משלו.

כבר יותר מעשר שנים אני מפתחת בהנאה רבה מתכונים של ממתקים מסוגים שונים, ממציאה מתכונים חדשים ומשנה מתכונים קיימים, כך שיתאימו לטעם ולאקלים בישראל.

את כל הממתקים הללו אני מייצרת באותן שיטות מסורתיות, שלפיהן הכינו אותם במטבחים הביתיים לפני 100 שנה ויותר. כיום מכינים ממתקים בייצור המוני והם הפכו לזולים ולזמינים,  אבל כשמכינים ממתקים בעבודת יד, האיכות והטעם מדברים בעד עצמם, ויש שם איזה קסם שמתרחש כשאנחנו מערבבים טעמים, צבעים ומרקמים ומרכיבים לעצמנו ממתק כיד הדמיון הטובה עלינו.

על הספר:

עשר שנים אחרי שצפיתי לראשונה בהכנת ממתקים ביתית היה לי כבר אוסף מכובד של מתכונים משלי. החלטתי שאני רוצה להעביר את הידע הלאה ולשתף בחוויה את כל מי שרוצה להכין ממתקים בעצמו.

העליתי את המתכונים על הכתב, אבל הם חיכו עוד ארבע שנים במגירה (או יותר נכון במחשב…) עד שהחלטתי להוציא אותם לאור כספר. בינתיים הוספתי מתכונים, שיניתי מעט את אלה שכבר נכתבו ואילו אחרים – נעלמו בגלל פלאי הטכנולוגיה… כך שהייתי צריכה לנסות אותם מחדש (גם כשידועים לי כל הרכיבים אני משחקת עם מינונים אחרים של חומרי הגלם כדי להגיע לתוצאה רצויה).

כשמדפדפים בספר אפשר לראות, שמאותם חומרי גלם מכינים ממתקים שונים, וזה כל היופי בעיני. הרעיון שהנחה אותי בכתיבה היה לפשט את המתכונים ככל האפשר ולהשתמש במעט חומרי גלם. בצמוד למתכונים מסובכים יותר תמצאו הפניה לסרטון הכנה ביוטיוב.

בספר 100 מתכונים מחולקים ל 10 פרקים: סוכריות קשות,סוכריות רכות טופי,מרשמלו,ממתקי קרמל,פאדג',פירות וג'לי,קוקוס,מרציפן ונוגאט, כוסיות ומילויים וממתקי שוקולד קלים .

בנוסף, אפשר ללמוד גם מהספר לעצב בעצמכם שולחן יום הולדת מקורי, צבעוני ומושקע וכמובן בתור פעילות בחופש עם הילדים מה יותר טוב מלשלב שתי פעילויות נפלאות יחד: הכנת ממתקים ובילוי משותף.

אני מזמינה אתכם ללמוד להכין ממתקים בעצמכם ולהפוך את ההתנסות לחוויה כיפית. כשריח מתוק מתפשט בבית מיד נוצרות אווירה נעימה והרגשה חמימה. עקבו אחר ההנחיות במדויק, הקפידו על מדידת כמויות בכוסות ובכפות מדידה – ותתחילו ליהנות.

ולסיום, כדי שתראו כמה פשוט, מצרפת מתכון לסוכריות ג'לי

סוכריות גלי

על עריכת הספר אחראית שלומית פרי | "מילה במילה"

צילום סטילס ווידאו: שי אפגין

עיצוב הספר ועטיפה: מירי ניסטור | DODO SEDIGN

עריכת וידאו: אורן אוחיון

סטיילינג: שרה זיידמן

כותבת הספר: עדי אנדוולט. אתר אינטרנט:  www.adi-candies.co.il

החל מהשבוע הספר נמכר בחנויות הספרים וברשתות.

טופי פירות

מיקה  אפלבאוםמטפלת ב NLP
לבלוגים קודמים לחץ כאן
לדף בפייסבוק: NLP שינוי קצר לזמן ארוך לחץ כאן
ליצירת קשר050-6507111

מיקה אפלבאום
אני מנחת מיינדפולנס למבוגרים וילדים. משלבת סדנאות מיינדפולנס עם כתיבה ככלי לביטוי עצמי. עובדת באופן פרטני ועם ארגונים גדולים שמשלבים את תחום המיינדפולנס בתוכם. בנוסף, אני עוסקת בכתיבה ועריכת תוכן. כותבת למגזינים, אתרי אינטרנט, אתרים פנים ארגוניים, בלוגרית בסלונה בנושאי גוף ונפש, תרבות, לייף סטייל. הכתיבה היא אהבתי הגדולה והשילוב שלה עם מיינדפולנס הוא חיבור מנצח בעיניי.