ממש לא פשוט להיות פשוט

למה לא עשית את זה ? למה עשית את זה ככה? תגידי – יכולת להגיד שאפשר לעשות את זה יותר קל? – לפעמים דברים הופכים למורכבים, לפעמים מגיעים לעימותים, חילוקי דעות – וכל מה שהיה צריך זה לעשות את זה פשוט…., זה הכל. פשוט….ולסגור סיפור.

בחורה עם מחשב נייד

סך הכל אני אדם פשוט, לפחות מנסה להיות כזו. לא להגדיר לעצמי מטרות בשמיים (לדחות על הסף פרוייקטים מורכבים),לנסות להתקרב לשאוף ולהשיג את המטרות אישיות שלי, לא לנסות לתקן את העולם, רק את זה שלי (האיזור הרגשי שבו אני חייה ומתפקדת). מנסה לגעת בנושאים שמרתקים אותי או לפגוש אנשים טובים על הדרך, כמו שכתבה נעמי שמר "…אנשים טובים באמצע הדרך – אנשים טובים מאד ואתם צריך לצעוד.."  אדם פשוט כמו שאמרתי. מסתבר – שזה לא ממש פשוט להיות אדם פשוט. לא פעם זו דרך חיים, אמונה וראיית ערכים בדרך שונה. אולי צריך לעבור טראומות בחיים כדי להגיע לצורך בפשטות, אולי זה עניין של אופי, אולי זה באמת פשוט סתם.
מה לא פשוט להיות כזו שקמה בבוקר לקפה ופוגשת חברות או סתם עושה סיור חלונות ראווה ומעבירה כרטיס אשראי בכמה חנויות? צועקת על מישהו שחותך אותי בכביש "יא חתיכת אידיוט – מי לימד אותך לנהוג"?? לפעמים זה פשוט אפילו נדרש כדי לשלוף את שארית האגרסיות שנשארו מאתמול. גם אגרסיות  – צריך לשחרר לפני שפוגשים את תחילת העבודה….גם באמצע היום כשאני נתקלת באיזה אידיוט שיוצר בעייה מאיזו שטות שאפשר לפתור במצמוץ קטן – אני צורחת עליו, נושמת עמוק , מזכירה לעצמי שהוא באמת אידיוט. הסיפור כבר מאחורי. פשוט ככה. לא מתעמתת. משחררת ומשתחררת.
בערב, היא ירדה לכוס קפה השכנה הזו שממש לא הזמנתי, לא בא לי על אנשים ואירוח, סתם בא לי ערב פשוט כזה, אבל מסתבר שלא כל כך פשוט, גם כשאני רוצה להיות אני נטו, לא להיות נחמדה יתר על המידה, לפגוש את עצמי ולעשות מפגש אישי, סוג של סשן של אחד לאחד שמזמן לא עשיתי איתי ומגיע לי. אני מרגישה את זה.
יש איזו בעייה בבניין שאני גרה בו – אבל הדלת שידפקו עליה היא שלי, למה? כי אני לא עושה מדברים פשוטים – דרמה, הם פשוט דברים פשוטים ולדעתי ככה צריך להשאיר אותם – כי ברוב המקרים גם ככה נפתרות בעיות שהן לא הרות עולם. אני מנסה ללמוד להיות אדם  יעיל, אחת שיודעת איך לעשות מה – ובדרך כלל זה גם מצליח… – אמרתי  שזה לא פשוט להיות ולומר " אני פשוט לא יודעת – אין לי מושג". מי שיודעת את הדרך או יודעת לעזור/ להנחות – בדרך כלל גם תעשה את זה. למה? פשוט כי ככה זה או אני רוצה לקוות שזה פשוט ככה.
כשהייתי ממש צעירה, בתקופה גיל העשרה ואולי גם בצבא הייתי ילדה של פרנציפים, אחת של דווקא, אחת שתנהל מלחמות עולם כדי שדברים יתנהלו בדיוק כמו שאני רוצה או כמו שאני חושבת שהם צריכים להיות. תוך תקופה קצרה התפכחתי והבנתי שכשלא מנהלים מלחמות עולם אלא מנסים להפוך את המלחמות הקטנות האלה של כל יום למשהו פשוט – זה פשוט הופך לפשוט ונגמר הרבה יותר בלי לערב גורמים אחרים… החכמה היא ללמוד לפשט סיטואציות ותהליכים ולשחרר ולהשתחרר.
יש לי חברה טובה , משהו כמו מגיל אפס, נולדנו בהפרש של חודשיים ואנחנו ממשיכות בדרך משותפת. כולל תיכונים וצבא וטיול של אחרי והחבר הראשון שהיה והמריבות הגדולות וככה גדלנו. השבוע היא "נחה" כאן אצלי, רצתה "לברוח" קצת מהילדים והבעל (במקום להתעצבן, לריב, לאיים וכו') – ואמרה לי את מה שהגיע לי – "אם אני לא אתקשר את לא תתקשרי"?, ואנחנו ממש ממש לא עושות חשבונות אחת לשנייה: כמה מי עשתה מה. שומרות על פשוט. זה עושה לנו הכל הרבה יותר פשוט מאשר להתחשבן ולריב. הפעם היא באמת אמרה את מה שהייתה צריכה  – ולי, כל מה שהיה לומר היה: את צודקת, אני מתנצלת. לא הסברים, לא סיפורים , כלום. הכי פשוט שאפשר. למה צריך לפתוח סיפור או לחפש תירוץ או להתחיל להתחשבן כשאפשר לסגור את זה בשלוש מילים "את צודקת, סליחה". הכי פשוט שבעולם.
לפעמים, זה  ממש לא פשוט לפעמים להיות פשוט,,,