ממלכת חדי הקרן- הנהר המכושף/ זאנה דיוידסון- ספרות ילדים

'ממלכת חדי הקרן- הנהר המכושף' הוא הספר הרביעי בסדרה של 'ממלכת חדי הקרן'. זוהי סדרה קסומה מלאה בהרפתקאות, עבור ילדים, העושים את צעדיהם הראשונים בקריאה ללא עזרה. הפעם כשזואי מגיעה לביקור נוסף בממלכה היא מגלה שהאי מוצף כולו במים. האם היא תצליח להציל את האי יחד עם אסטרה?

ממלכת חדי הקרן 4 הנהר המכושף

"ממלכת חדי הקרן- הנהר המכושף" הוא הספר הרביעי בסדרה של "ממלכת חדי הקרן". זוהי סדרה קסומה מלאה בהרפתקאות, עבור ילדים, העושים את צעדיהם הראשונים בקריאה ללא עזרה.

מוזמנים להיכנס ולקרוא גם על הספר בסדרה "תיבת הרוחות": http://saloona.co.il/corny/?p=3070

זואי התגוררה בבית דודתה מיי, מקום שהיה מלא בהרפתקאות נפלאות…
במורד הגן עמד לו עץ אלון גדול, שהכיל בתוכו עולם קסום- עולמם של חדי הקרן. זואי פיזרה על עצמה אבקה זהובה וזוהרת ולחשה את מילות הקסם.
היא הפכה בן רגע לקטנה, בגודל של פיה. בין שרשי עץ האלון היא ראתה את אורה של המנהרה והיא כבר היתה בדרכה לאי חדי-הקרן, ממלכתם של ידידיה, חדי- הקרן המעופפים.

כשזואי הגיעה אל החלק האחרון של המנהרה היא נעצרה בתדהמה. מים לחכו את כפות רגליה היחפות. ככל שהיא הוסיפה להתקדם במנהרה, כך הלכו המים והעמיקו. הם כנראה מגיעים מאי חדי הקרן, הבינה זואי. אבל זה לא הגיוני. המנהרה תמיד הובילה הישר אל העמק הכסוף, ואין שם שום נהר…
זואי עברה את יתרת הדרך בריצה. כשהגיחה לבסוף החוצה, נשימתה נעתקה. העמק הכסוף היה מוצף כולו במים.
היא ניסתה לקרוא לחברתה, אסטרה. אך לא נשמעה כל תשובה. ובעוד זואי עומדת שם, המים הוסיפו לעלות.. היא ידעה שעליה להסתובב על עקבותיה…ללכת בעקבות השביל המואר הנכנס אל גזע האלון, בחזרה אל עולמה המוכר והבטוח. אבל היא לא היתה מסוגלת לעזוב את אי חדי- הקרן במצב הזה. היא היתה חייבת לגלות מה מתרחש ולוודא שכל חבריה בטוחים.
זואי צעדה לפנים ולפתע החליקה האדמה מתחתיה…

לאחר שנסחפה בזרם המים, היא קראה לעזרה. כשכבר עמדה לאבד תקווה, הופיעה חדת- הקרן סורל, אמה של אסטרה ושומרת העצים. אבל, זואי המשיכה להיסחף לעבר מערבולת ענקית.

לבסוף סורל הצליחה להצילה והן עפו אל פסגת הצוקים. שם הם פגשו בשאר חדי הקרן.
סורל ספרה לה, שהם חושבים שהשיטפון הוא מזימה חדשה של שאדו. שאדו היה פוני מרושע שחי באי אחר בלב הים, שמם ללא הרף להשתלט על אי חדי- הקרן. הוא יעשה הכל כדי להשיג את מבוקשו- כתרו של מלך חדי- הקרן. אם האי יהרס, המשמעות היא שהמלך נכשל בתפקידו להגן עליו… ושאדו יוכל לקחת את מקומו.

תחילה הגיעו הגשמים. חדי- הקרן נאבקו נגד ענני הסערה כל הלילה עד שלבסוף הצליחו לגרש אותם. ואז, כשבר חשבו שהגרוע מכל מאחוריהם, הנהר החל לעלות על גדותיו.

כולם מנסים לעצור את שאדו ולהציל את כל חדי- הקרן ושאר החיות. המלך עף אל ממלכת חדי- הקרן של הנהר כדי לבקש את עזרתם. אבל מאז הוא לא חזר. משהו כנראה השתבש בדרך.

כשאסטרה פגשה בזואי היא הציעה לה שיעופו יחדיו לחקור את העניין. והיחיד שיוכל לעזור להם הוא טיו, המתלמד של שומר הכישופים. לאחר הפצרותיהן של השתיים, הוא הסכים לעזור להן להיכנס לממלכת הנהר, והשלושה יצאו לדרך.

האם הם יצליחו למצוא את מלך חדי- הקרן? האם יצליחו לעצור את השיטפון לפני שיציף את כל האי ולהציל את האי ותושביו?

מאחלת לכם ולילדכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)