ממך ציפיתי ליותר !

ציפיות של חברים, בני זוג משפחה ועמיתים לעבודה יוצרים הרבה פעמים לחץ ( בתרגום חופשי פחד ) הפחד שאם לא נעמוד בציפיות של הסביבה , לא יאהבו אותנו והחשש הזה מהלך על רובנו אימה , ופעמים רבות כל אחד מאיתנו מוצא את עצמו מגשים את ציפיות האחר רק בשביל לא לקבל ממנו דחיה, שיפוט או רגשות אשם החביבים במיוחד על אמהות יהודיות טובות.

בחורה עם מחשב נייד

כן ,אני אישית כבר שמעתי את המשפט הזה כמה פעמים בחיי ציפנו ממך ליותר או לא עמדת בציפיות שלנו ולמה בדיוק אני מחוייבת לעמוד בציפיות של אחרים?  רוצים או לא רוצים יש לנו ציפיות מאנשים , מהסביבה , מחברים מבני זוג ובכללית גם לנו מעצמנו , הציפיות שלנו פשוט נוצרות לפעמים על סמך מציאות ולפעמים ממש לא ,עד כמה הם דומנינטיות בחיים שלנו ציפיות החברה ומהאנשים סביבנו ובכלל האם הם ריאליות ?

והאם אנחנו ממודעים למה שמצופה מאיתנו ? בדרך כלל לא , אנשים מצפים מאיתנו להתנהג ולהיות אנשים שבעיקר יתאימו לצרכים שלהם, ציפיות הורים מילדים , הם אולי החזקות ביותר , הרבה מאיתנו במודע או לא במודע מנוהלים על פי ציפיות משפחתיות שטבעו בנו אי שם בשנות הילדות הרחוקות.

ציפיות של חברים, בני זוג משפחה  ועמיתים לעבודה יוצרים הרבה  פעמים  לחץ ( בתרגום חופשי פחד ) הפחד שאם לא נעמוד בציפיות של הסביבה , לא יאהבו אותנו והחשש הזה מהלך על רובנו אימה , ופעמים רבות כל אחד מאיתנו מוצא את עצמו מגשים את ציפיות האחר רק בשביל לא לקבל ממנו דחיה, שיפוט או רגשות אשם החביבים במיוחד על אמהות יהודיות טובות.


בסופו של דבר הציפייה הזו של הסביבה מנהלת אותנו לא מעט פעמים וההפסד הוא בעיקר שלנו מהסיבה הפשוטה שאנחנו לא מתנהגים כמו שאנחנו באמת אלא כפי המצופה מאיתנו , גם הסביבה שמצפה מאיתו להיות כאלו או אחרים לפי הסינריום שהיא בונה לעצמה בראש מפסידה אותנו כאנשים אותנטים ויצרתיים.

הציפייה היחידה האפשרית היא מעצמנו , לאפשר לעצמנו קודם כל לעמוד בציפיות שלנו הסביבה אולי תתנגד , אולי לא תאהב אך בסיכומו של יום הרבה יותר קשה ומאכזב , לא לעמוד בציפיות של עצמנו מאשר לא לעמוד בציפיות של הסביבה.

לאן נושבת הרוח בפייסבוק הצטרפו לרשימת התפוצה של הניוזלטר | סדנאות יחסי ציבור ושיווק

lilabenharush
שמי לילה ואני מלווה ומייעצת לעסקים קטנים מעל עשור, אני עוסקת ביחסי ציבור ושיווק של פסטיבלים , כנסים ואירועים רוחניים גדולים וסדנאות מתחום ההתפתחות האישית ורוחנית. כמו כן גם מלווה עסקים קטנים בהקמתם ובניהול שיווק ויחסי ציבור .