מלכת הלבבות

הילה אלפרט סובלת ממחסום כתיבה, ומגלה שלבבות בפיתה הם פתרון אידיאלי ללב כואב

NOIZZ - סניף קניון הזהב - אופנה לבנים בגילאי 3-14 - קולקציית קיץ 2018 צילום: נדיה היבא

כל הלילה לא ישנתי, המילים עשו לי את המוות, לא הסכימו להתחבר. כתבתי-מחקתי-סיגריה-פסיק-נקודה-קפה-וויסקי-סיגריה. מחזיקה בכוח מול המחשב. יצאתי לטייל בפייסבוק. על הקיר שלי גינקולוג הצעה לשיקום איבר המין הנשי, הצרת נרתיק, קיצור שפתיים סגר בתולין או סתם סידור אסתטי למראה שפתיים חושניות יותר. מישהו אחר פרסם ידיעה על הגרלת ענק באמריקה, ביוטיוב מריאן פייתפול מחזיקה איתי את הלילה. "אַתְּ חַכִּי לִי וְאֶחְזֹר", מבטיח לה אריק לביא, "אַתְּ חַכִּי לִי גַּם בִּקְדוֹר, מִסַּגְרִיר הַלֵּב". ואני רוצה להגיד לו שחבל על המאמץ, שמאז מיק ג'אגר היא הפסיקה להאמין להבטחות של בחורים, אפילו אם סימונוב וטשרנחובסקי ניסחו אותן.

בעמוד של מעוז ידיעה על חלקי פנים של טלה ובקר, מתבשלים בשומן עצמם כל הלילה. חומר טוב לעורר רוקמת מילים במצוקה. ביעבוע עדין של שומן ומיצי בשר עלה לי בדמיון, חורך לבבות לאט, ומשאיר אותם רכים, נימוחים בין שיני. מחר, בשמונה וחצי בבוקר אלך אל ה"בסטה" ואוכל אותם דחוסים בתוך פיתה, חמים ורכים, או אולי אבקש שיגישו לי אותם לצד ביצת עין. ביצים מזילות חלמונן על אשכים, לב, טחול וכליות.

כל כך מעט מקומות מגישים בשר על הבוקר וזו אופציה משובחת במיוחד. ביצוע מדויק למעורב ירושלמי בנוסח העיר המזרחית. שם, בכל בוקר, חלקי פנים מתעוררים אחרי לילה בו בושלו בשומן עצמם ונדחסים לתוך פיתה כשעליהם ממטרי תבלינים, עגבנייה חתוכה ופלפל חריף.

אבל הבוקר בא ו-2,500 מילה עדיין חיפשו מחבר אז המשכתי להתגלגל עם הרעב שלי הלאה, לנסח אותו היטב. לא נאפתי עם שום ביס אחר.

אחר הצהריים הגיע הטלפון. אמרו שהיא תעמוד בזה, שיש לה לב חזק והכניסו את דודה שלי לניתוח. אבל הלב שלה ידע חמש פרידות בשנה וחצי, וכל פרידה תלשה ממנו חתיכה. חמש פעמים עמדה מול פיות פעורים באדמה להאכיל אותם נתחים מחייה. אימא שלה, שני אחים שלה ושני אחיינים. את כולם זללה האדמה וכשדשודה שלי, אישה עם לב טוב וחזק הייתה צריכה אותו לעצמה, היו חסרים בו חלקים ולא היה לו כוח.

רק לפנות ערב ביום המתקפל הגעתי אליהם. התנפלתי עליהם בבת אחת, אוכלת מהר, מהר לב, תחת לב. והיה לי טעים נורא, זו מנה משגעת. אוכל יכול להביא שמחה גדולה, אבל לפעמים הוא לא מספיק בשביל שיהיה פחות כואב.

הבסטה

כתובת: שומר 4 שוק הכרמל, תל אביב

טלפון: 057-9438920