מלחמת העולמות

בחורה עם מחשב נייד

two years

ספרו של סלמאן רושדי "שנתיים, שמונה חודשים, ועשרים ושמונה לילות", שיצא לאור בשנת 2015, נכתב בהשראת "סיפורי אלף ולילה". שמו הוא דרך אחרת לציון 1,001 לילות.

סלמאן רושדי, מגדולי הסופרים בימינו, הוציא תחת ידו ספר מאגי המחבר בין היסטוריה, מיתולוגיה וסיפור אהבה נצחי.
הג'ינים, כך על פי הויקיפדיה, מוגדרים כיצורים על טבעיים בדיוניים מהפולקלור הערבי , בעלי כוח רב שמעניקים רצון חופשי. הג'ינים מוזכרים בקוראן, ויכולים להיות טובים או רעים. ג'ינים רעים יכולים להוליך שולל בני אדם המחזיקים בהם
לפני מאות שנים התאהבה דוניא, נסיכת הג'ינים, בגבר בן תמותה. יחד הם הביאו לעולם כמות עצומה של ילדים, שלא ידעו על כוחותיהם הפנטסטיים והתפשטו ברחבי העולם האנושי.

בעתיד הקרוב מכה סופה בניו יורק, ולאחריה מתחילים להתרחש דברים מוזרים. גנן אמן מגלה שכפות רגליו אינן מושפעות עוד מכח הכבידה והן מתנתקות מהקרקע. מחבר רומנים גראפיים מתעורר ומוצא בחדרו ישות מסתורית שדומה ליציר מוחו. תינוקת מזהה סימני שחיתות בסביבתה ומסמנת את האשמים בכתמים ובשלפוחיות.

שלא בידיעתם, כל אלה ועוד רבים אחרים הם צאצאים של הג'ינים. כולם משחקים תפקיד במלחמה הרואית ועקובה מדם בין אור לחושך, הנמשכת אלף לילות ועוד לילה — שנתיים, שמונה חודשים ועשרים ושמונה לילות.

הרומן של סלמאן רושדי, שנכתב בהשראת "סיפורי אלף ולילה" של המזרח, הוא יצירת מופת על אודות הקונפליקטים הנושנים שממשיכים לפלג את עולמנו. ספר סאטירי דמיוני, שופע ערמומיות ואיוולת, יריבויות ובגידות, קמיעות וקארמה, שסעים וגאולה.

סלמאן רושדי, יליד 1947, הוא סופר בריטי ממוצא הודי, שפירסם ספרים רבים, בהם "פסוקי השטן" אשר הסעיר את העולם המוסלמי ונאסר לפרסום במדינות מסויימות, ו"ילדי חצות" שנקבע כספר הטוב ביותר שזכה אי־פעם בפרס "הבוקר".
הספר הוא פנטזיה, אגדה, הילולה מטורפת — ומאידך הוא ניחן במבט מפוכח ובפרשנות מדוייקת על עולמנו, על הסתירות שבו, האמונות , המלחמות, האנושיות, התאוה, הרוע והאהבה.
ספר מצויין. אני נהניתי. ועוד איך !

מרת נחת
זוכרות את מר שמח וחבר מרעיו, אז אני נשואה למר נחת, ולכן אני נקראת מרת נחת.