מכתב מאמא

בחורה עם מחשב נייד

DSC_0222

חברי כנסת יקרים, ממשלה יקרה עוד יותר,

אני אמא של יונתן. יונתן בן 18. אני לא מייצגת שום קו פוליטי, לא ימין ולא שמאל. כותבת אליכם כאמא של יונתן.  יונתן שלי מתגייס לצבא בעוד שלושה חודשים. רציתי לכתוב אליכם ולומר לכם את אשר על לבי. הרי אתם נבחריי, אתם קיבלתם את קולי ולכן קולי חייב להישמע, את אשר יש לי לומר אני חייבת לומר.

אני שומעת את ההתלהמות של חלקיכם בתקשורת. אני שומעת עצות ורעיונות של יציאה למלחמה, עצות של יציאה לפעולות שונות, תגובות של אלימות שתכניס אותנו למעגל נוסף ולמרחץ דמים.

אז רציתי לספר לכם שיונתן שלי מתגייס לצה"ל. יונתן שלי שגידלנו אותו 18 שנה ועטפנו אותו בחום ואהבה בלי סוף, נתנו לו את כל הכלים והכישורים שיוכל להגיע ליחידה הכי טובה בצה"ל (ולשם הוא מיועד), מחנכים אותו על אהבת הארץ, נימוסים, הליכות סבלנות וסובלנות. לבי יוצא אל שלושת האמהות שאיבדו את בניהם אבל לפי הרעיונות שלכם אלו שאתם מציגים בתקשורת הן לא יהיו היחידות, הן יהיו הראשונות בסבב הנוכחי.

עצוב לי לשמוע את אותם נבחרים שמבקשים לצאת למלחמה כתגובה, עצוב לי לשמוע על חוסר האחריות שבדבריהם, עצוב לי לדעת שיונתן שלי ייכנס לסבבים המטורפים של מלחמת ההתשה הזאת. לא על זה חלמתי עבורו. לא על ערכים אלה גידלנו אותו.

כל ילד יודע שקל מאוד להיכנס לביצה, זה רק צעד קטן קדימה, אבל קשה מאוד לצאת ממנה. אני מצפה מכם נבחריי, שתהיו המבוגר האחראי, שתשכילו לקבל את ההחלטות הנכונות, ההחלטות השקולות עבורינו. עבורי. עבור יונתן שלי.

תעצרו את הסחף שכבר החל, תעצרו את ההתלהמות תסתכלו לרגע אצלכם בבית, תסתכלו סביבכם, תראו את ילדיכם, את הדרך שעברתם, תסתכלו על המשפחה שבניתם ואולי תבינו שלמילים יש משקל, משקל כבד מאוד שיכול להקים ולמוטט חיים של כל כך הרבה אנשים, כל כך הרבה משפחות…תנו לגדול בשקט, תנו פינה של רוגע ושלווה!