ד"ר טעית באבחון. אין לי אפילפסיה!

מה קורה כאשר באופן פתאומי, הרופא מגלה שאת חולת אפילפסיה? שנים, את לוקחת תרופות, מפסיקה בשלב מסוים, כי מרגישה בריאה, הולכת לרופא מומחה המבשר לך: את בריאה. אין לך אפילפסיה. אז ד"ר, בבקשה, היה פתוח להשתמש ב- waze האנושי שלך, ולחשב מסלול מחדש

shutterstock_55070146_wh saloona

ד"ר  יקר,

נפגשנו לראשונה לפני כ- 12 שנים, כאשר הייתי בת 40. בחורה צעירה עם שאיפות גדולות להצליח בחיים. את כל תכניות המגרה – רציתי להוציא לפועל. להיות מורה מחנכת, חברה במועצת העיר וגם להתנדב בבית החולים . לא ראיתי בעיניים. אבל זה לא עבד. קרסתי מעייפות, איבדתי שיווי משקל ואפילו נרדמתי על ההגה פעם אחת. ואני הנאיבית- ספרתי לך הכול!

"תעשי דחוף E.E.G " אמרת לי. אז עשיתי.

"יש לך אפילפסיה" אמרת בקור רוח. "יש לך ניתוקים במוח ואת חייבת לקבל טיפול מונע, כדי לנהוג בביטחון על הכביש".

"מה?  לא יכול להיות" עניתי ברעדה. בדרך הביתה התמוטטתי. עצם המחשבה שאני חולה, הרג אותי. אנשים עצרו אותי ברחוב, ומיהרו לתמוך בי שלא אפול.

 אז כמו ילדה טובה, לקחתי כדורים. וכי הייתה לי ברירה? האמנתי לך שיש לי אפילפסיה…

5 שנים בלעתי כדורי למיקטל. לשמחתי הייתי מספיק חכמה, ולקחתי רק 50 מ"ג ליום. אם השפיע עלי? לא יודעת. כל 3 חודשים, באתי אליך למעכב: שוב EEG, שוב בדיקות דם ושוב ממשיך ללוות אותי הפחד, שמא אירדם על ההגה בגלל האפילפסיה.

יום אחד אחרי 5 שנים- נמאס לי! אני מחליטה לא לקחת יותר כדורים נגד אפילפסיה.

כל השנים הללו, לא היו לי התקפים, לא נרדמתי ולא היו לי ניתוקים. הצלחתי להגשים את כל השאיפות שלי, הייתי פעילה בארגונים ותפקדתי מצוין. "אין לי אפילפסיה!" פסקתי. ובלי שום הודעה מוקדמת – הפסקתי לבוא אליך למעקב, וגם הפסקתי לבלוע כדורים.

8 שנים- לא התקרבתי לקליניקה שלך עד שיום אחד זה קרה.

– "ד"ר אני צריכה אישור שאני בריאה" .

– "אבל את לא בריאה, יש לך אפילפסיה". ושלחת אותי שוב לעשות EEG. חזרתי אליך עם תוצאות.

– "אכן, את עדיין חולה, וחייבת לקחת טיפול".

– "ד"ר אני בריאה, אני מתפקדת כרגיל, פעילה ויצירתית. מה אתה רוצה ממני?"

– "לכי לרופא מומחה שהוא יחליט אם את באמת בריאה".

 "בזכותך" יום אחד קבלתי מכתב ממשרד הבריאות. חשכו עיניי…

במכתב נאמר לי להביא חוות דעת של רופא מומחה, לחתום על תצהיר בבית המשפט ולשלם אגרה ע"ס 118 ₪. אם תוך חודש לא אעביר המסמכים הללו, יישלל ממני רישיון הנהיגה שלי. שוד ושבר!

אז הלכתי לרופא מומחה נוירולוגיה , שאתה הפנית אותי אליו…

הרופא עיין בתיק עב כרך, שהכנתי במיוחד עבורו. התיק הכיל בדיקות EEG, מסמכים רפואיים ואף סיכום רפואי מבית חולים שם אושפזתי כשבוע. הסתכלתי עליו וראיתי איך זוויות פיו מביעות פליאה. כאילו אומר: אין פה שום ממצאים המאמתים אפילפסיה! אחר כך עבר לשאלות. תיחקר אותי, ותאר בפניי סימפטומים מבהילים של המחלה. כלום מתוך אלה לא חוויתי ולא קשור אלי.

 אז הנה, אני כאן דוקטור עם התוצאות של הרופא המומחה בנושא אפילפסיה שלי.

וכך הוא כתב לך: "אין עדות באנמנזה לאפילפסיה… תרשימי EEG האחרונים אינם משכנעים. ממליץ מעקב בלבד ללא טיפול תרופתי. אינני רואה סיבה להגבלה לנהיגה כיום"… הללויה!!! שאגתי משמחה ומיהרתי לספר לילדים שלי.

 רופא יקר, אני ניצחתי! למזלי הייתי עם האצבע על הדופק, והתעקשתי להפסיק את הטיפול, כאילו מישהו למעלה אמר לי: דיי! תוהה אני, מה קורה עם חולים אחרים, שהאבחנה שם שגויה, והם ממשיכים לבלוע כדורים נגד אפילפסיה? מי יודע איזה נזק נעשה להם במוח? איך חיים הם בתחושה, שהם חולים ולמעשה – הם בריאים? ולך ד"ר כמה מילים בבקשה. בפעם הבאה, כאשר אתה שומע שהאדם מתעקש שהוא בריא, אבל הממצאים לא ממש משכנעים – השתמש בוויז האנושי הטמון בך, וחשב את המסלול מחדש. תודה רבה.

תמונה: YNET

 

אחת מאיתנו
הבלוג הסודי של הבלוגריות בסלונה, שבו ניתן לכתוב בעילום שם את כל מה שלא נעים לכתוב בבלוג הרגיל