מכתב אישי לאילן בן דב

היה גבר, אדם. החזר לנו את החובות. אני מחכה.

בחורה עם מחשב נייד

היי אילן,

כאן האזרחית אורית. עוקבת אחריך. פעם החזקתי ממך, חשבתי: "וואלה הגיע לעולם העסקי איש רוחני שנסע להודו, התחבר לרוחניות, למד משהו מחוץ לעולם האינטרסים".

הבנתי עד כמה טעיתי לגבייך כבר מזמן, כשהתייבשתי שעות ארוכות במרכז שרות שלך שאמור לתת סיוע לפתרון בעיות כמו אלה שיש לי עם החשבוניות של אורנג', חברה שרכשת. התייחסו אלי בצורה מבזה שם ובסופו של דבר עזבתי בבושת פנים כי נימאס לי לחכות בתור שעות. העובדים שם נראים מותשים, בטח הם מאוד לא מאושרים בעבודה במפעל שלך אילן הרוחני. אגב הבעייה שלי עם החשבוניות של אורנג' עדיין לא טופלה, כי גם בטלפון מחכים שעות ומאחר ואני לא מוגדרת סלב לא מטפלים בי מהר (סלבים= יצורי על שלהם אתה דואג לתת שרות יותר טוב ומהיר). ואין לי כוח להמתין שעות בטלפון. אתה זה שאמור לשרת אותי – לא אני אותך.

נעשת קפיטליסט חזירי. ותסלח לי על הביטוי הבוטה.

זה גם לא יפה כלפי החזיר…אין לי בעיה עם חזירים.  לא שומרת כשרות ולכן אוכלת מידי פעם סטייק לבן. כחיה נושמת וחיה זה יצור נחמד ולא מזיק. החזיר לא גונב מאף אחד, לא טורף וגם לא חי כפר שמריהו אלא בבוץ. הוא מסתפק במועט 🙂

אתה אילן מייצר בעצמך בוץ ומטיח אותו לכל עבר.

ייצרת חובות וברחת. הסתתרת לך בנוחיות מאחורי ה"בערבון מוגבל" – בע"מ של החברה שלך שמאפשרת לך להמשיך בחיי תפנוקים מבלי להחזיר חובות לנושים שלך.

תתבייש.

אכזבה…בודהה מתהפך בקבר.

כנראה גדלנו בבתים שונים אילן. אותי ההורים לימדו לא ללוות כספים מבלי להחזיר, הם לימדו אותי לא להבטיח הבטחות מבלי לקיים, ובאופן כללי להיות הגונה כל חיי.

לא הייתי צריכה לנסוע להודו בשביל זה. מספיק היה להקשיב להורים שלי ילידי פולין.

אולי בגלל זה אני לא רוכשת היום אחוזה בכפר שמריהו. לא מינפתי את עצמי לדעת על חשבון הציבור. לא הפכתי לאילן בן דב…נשארתי אורית האזרחית.

אתה בעיניי בסך הכול סימפטום למחלה קשה של החברה שלנו שנגועה בהעדר חמלה, היעדר התחשבות בזולת – אני ואפסי עוד.

מחכה לך אילן שתתעשת, היה גבר, אדם. קום בבוקר, לך לבנק, תמכור את מה שיש ואיזו דירה או שניים משלל הנכסים שלך והחזר את מה שאתה חייב לכולנו .

ללא כבוד רב,

אורית אגמי

אזרחית

אורית בראון אגמי
בלוגרית פעילה ובועטת. היתה עיתונאית שלושה עשורים. היום מלמדת ילדים ביפו ובשכונת התקווה תקשורת ואקטואליה.