מכשפת ומדונה במסיבת התה של אירוס

אירוס חיון הרבליסטית קלינית, מטפלת באמצעות צמחי מרפא. מפתחת מוצרים קוסמטיים וטיפוליים מצמחי מרפא, מנגישה את הידע של רפואת הצמחים באמצעות סדנאות צמחי מרפא בשימוש הביתי. במטרה להנכיח את עולם הצמחים בכל בית. שילוב בין רפואה מודרנית ומסורתית.

 לתפוס אותה ברגע 

בפעם הראשונה שראיתי את אירוס חיון היא תיקנה מישהי  "לא קוראים לי איריס, זה אירוס עם שורוק" . חייכתי, גם אני לא אוהבת שמשנים לי את השם. לשם יש משמעות מהמקום שאת באה ולמקום שאליו את הולכת. אם את שוכחת, זה יתפוס אותך תמיד במקומות חשובים. להזכיר לך מי את.

אני כמו סלעית שחורת הבטן 'עפתי על עצמי' חיפשתי זוויות צילום משלי. מישהי זרקה ש "היא לא רק מדריכת צילום, היא גם עושה כל מני דברים עם צמחים" לא שאלתי, ידעתי שהחיבור יבוא, רק לא ידעתי איך.

bb

המדונה 

הגענו לניחוח טבע פראן  כשהבעלים איתי קינן מספר על המקום. הבלוגריות מסתובבות בחנות כמו ילדים שנכנסים לחנות ממתקים. רק אני, הילד הרע, מזיזה וילון ומגלה עולם חדש ונפלא. אירוס הכינה לנו מסיבת תה. 

שנות התשעים, אני בדיסונס מול המשפחה של אבי, מצד אחד מתרגשת עם עלייתם לארץ ומצד שני חוששת מ "מה יגידו" . אנוכי, כבר בתולה זקנה בת 17 שמסתובבת עם חצאיות מיני ועוד שנייה רחמנא ליצלן מתגייסת. אז הם החליטו שצריך לחתן אותי לפני הגיוס. יום אחד באחת המסיבות כשכולם כבר שותים את התה דוד שלי הודיע חגיגית שהוא מצא לי שידוך והתחיל לשאול אותי אם אני יודעת מה עושים בטקס כשהמיועד מגיע. עניתי "שאני לא בטוחה " והצעתי לעשות חזרות "תקרא לי להביא את התה, אני אוציא את המדונות של אמא ואבוא" הלכתי להתלבש. במקום להתאפר, ציירתי נקודות על הפנים. עשיתי שתי קוקיות ולבשתי מכנס ברמודה של גברים. יצאתי  צולעת ומגש של מדונות רועד מהליכה עקומה. הם כולם נקרעו מצחוק ודוד שלי הבטיח שהוא לא ינסה לשדך לי אף פעם אף אחד בכדי שלא אעשה לו פדיחות בשום מסיבת תה.

בעדה הקווקזית כלי הפורצלן שהגישה לנו אירוס, נקראים מדונות, הם מסמלים מעמד, יוקרה וניתנים לבת כשהיא מתחתנת.

הצמחים שלה והתה המיוחד הזכירו לי את סבתא שלי מצד אימי.

 המכשפה 

כשהייתי קטנה, חשבתי שסבתא שלי היא סוג של מכשפה, תמיד הייתה לה תרופה לכל בעיה. בלילות היא הצמידה לאמא שלי כוסות רוח לגב, בימים נתנה לי דבש עם קליפות של ביצה ובין לבין סרגה והכינה ריבות. אהבתי לטייל איתה, לקטוף חובזות וכל מיני צמחים שעד היום אני לא באמת יודעת מה עושים איתם.

יש מקומות שאני לא נוגעת בהם כמו הגעגוע העצום הזה לסבתא שלי. לריחות, לטעמים ולסיפורים.

אירוס הוציאה קופסאות ממותגות שבכל אחת כזו אפשר למצוא משחות, סבונים ושמנים מיוחדים. היא לא רק הרבליסטית קלינית, מטפלת באמצעות צמחי מרפא. מפתחת מוצרים קוסמטיים וטיפוליים מצמחי מרפא. היא גם כותבת וכדי לסגור את המעגל בינינו מישהי מקפיצה את הבלוג של אירוס עם הפוסט על אורגת השטיחים מקווקז למצפה רמון .

קטע הזוי אבל סבא שלי היה כתב וצלם וסבא של  אבי הפך את המשפחה שלו לאחת העשירות באזור בזכות שטיח אחד קטן,  אבל זה כבר לסיפור אחר כדי שהמעגל שלנו ימשיך להסתובב.

עכשיו אחרי שהיא מכירה את כל המשפחה, אפשר לקווקז את מכשפת המדונה אירוס חיון 😉

אם אהבתם לחצו   like  למטה או למעלה, רוצים לעקוב ולקבל עדכונים  לחצו מהמחשב בלבד על הכפתור  מצד שמאל למעלה . 

 

 

 

אנג'ליקה אגבייב
האנשים והעסקים שאני מעריכה ואוהבת, הם כאן מהזווית שלי. על המלאכים שפגשתי בדרך וקטעים ספר על "דרך המלאך" שיראה אור בקרוב.