מכף רגל ועד ראש

בעלי אומר שיש לי בטלפון יותר תמונות של כפות רגליים מתמונות של הילדים שלנו ואתם יודעים מה? הוא צודק.

בחורה עם מחשב נייד

כפות רגליים מסתבר, הן איבר אינטימי מאד. אני כבר רגילה להתנצלויות של מטופלים חדשים רגע לפני שהם חולצים את נעליהם – "לא הספקתי ללכת לפדיקור", "מתנצל מראש על העור היבש", "באתי ישר מהעבודה ואני כל היום על הרגליים"

כשאני שומעת את כל ההסברים וההתנצלויות, אני מחייכת לעצמי ומרגיעה מיד, כי בשבילי- עור יבש, סדקים, נקודות חן, צבע, מרקם ואפילו ריח – הם מקורות מידע שמאפשרים לי לאבחן ולדייק בטיפול. הם כמו מילים בשפה, כמו תווים במנגינה.

כפות הרגליים הם מראה של הגוף והנפש. הכל משתקף בהן – מחלות, טראומות, בעיות של חוסר איזון, תפיסת עולם, חרדות, כישרונות. עבורי כפות הרגליים הם עולם מרתק. אני זוכרת איך בשנים הראשונות שלי כרפלקסולוגית, הייתי מחפשת בכל מקום כפות רגליים להסתכל בהן. אפילו כשהלכתי לאספות הורים תוך כדי הקשבה למורה, הייתי מרוכזת בסקירה מדוקדקת של כל כפות הרגליים מסביב. גם היום צוחק עלי בעלי שבגלריית התמונות בנייד יש יותר תמונות של כפות רגליים מאשר של ילדי…

השלב הראשון בטיפול רפלקסולוגי מתחיל בהרפיה. כשהגוף נרגע – לחץ הדם מתאזן, הנשימה מעמיקה, הדופק יורד ומתחיל תהליך טבעי של זרימה וריפוי.

אחרי שהגוף רפוי, אני מתחילה ללחוץ על הנקודות בכף הרגל שמשקפות את האיברים והמערכות בגוף הפיזי. לדוגמא, הראש בגוף הפיזי משתקף באיזור הבהונות בכף הרגל, לכן, אם מישהו מגיע אלי עם מיגרנות קשות, אני מעסה אזור זה, וגם שם – יודעת לדייק אם הכאב הוא באיזור הרקות, הקודקוד או העורף.

לפעמים התשאול המקדים מגלה לי כי כאב הראש נובע דווקא מבעיה במערכת העיכול, או מבעיה הורמונלית. במקרים כאלה, הטיפול יתמקד באזורים נוספים.

הטיפול הרפלקסולוגי מעמיד אנשים על הרגליים (תרתי משמע) ומאפשר להם לצעוד בריאים ומאוזנים בשבילי חייהם.

5 (3)

אני מטפלת בכפות הרגליים ועושה סדר בראש, נוגעת בגוף וחודרת לנשמה.

המטופלים שלי אומרים שאני קוסמת, חודרת מתחת לעור, מרפאה, גורמת להם לרחף, עוזרת לשמוע ולהתחבר לקול הפנימי שלהם. אנחת הרווחה, הנשימה העמוקה, הבכי הצחוק הם הם הגורמים לי להיות בהודיה גדולה על הזכות שיש לי לטפל באנשים ופשוט לגרום להם להרגיש טוב.

מילים מרגשות שמטופלים כתבו לי:

 3 (3)         2 (2)

1 (2)

כרמית זך – רפלקסולוגית ומומחית בריפוי טבעי משולב 0542021178

6 (3)

הדף העסקי שלי