מכונת פוליש להשכרה, למכירה כחדשה או יד שניה, מה עדיף?

בחורה עם מחשב נייד

מה עושה מכונת פוליש, האם ניתן למצוא בשוק מכונת פוליש למכירה יד שניה או מכונת פוליש להשכרה?

מה העלויות של מכונת פוליש להשכרה או מכירה ועוד במאמר הבא..

לפני שנבין כיצד ומאלו חברות ניתן לשכור מכונת פוליש או לקנות יד שניה או ראשונה, ולפני שנבחן אם ומדוע בכלל כדאי ורצוי לעשות, לרכשו או לשכור מכונת פוליש, חשוב שתקדישו מספר דקות ותקראו מאמר זה, על מנת שתבינו מהי מכונת  פוליש, מה העלויות של רכישת מכונת פוליש חדשה, או רכישת מכונת פוליש יד שניה, ובכלל איך בעצם כל הקסם הזה עובד? הרוב המכריע חושב שמכונת פוליש להשכרה או מכירה היא מכונה לשטיפת הריצפה.

היכנס לנציגת מכונות הפוליש מספר אחד בארץ

איפשהו אפשר לומר שזה נכון, אבל לא אופן מלא, מכונת פוליש היא  מכונה לשטיפת רצפה המבצעת קירצוף הרצפה ויוצרת הברקה משודרגת לרצפה. ניתן לבצע איתה מספר פעולות שאינם בהכרח ניקוי בצורה בפשוטה אותה אתם מכירים. ניתן לכנות את מכונת הפוליש למתוחכמת לשטיפת רצפות, קרמיקה, גרניט פורצלן ועוד.. אשר אינה רק מנקה, אלא גם מבריקה את התוואי של המשטח עליו עובדים, ומלטשת ובעצם מחדשת את הרצפה הישנה שנראית הייתה כאילו היא ניזוקה בצורה בלתי הפיכה. ביצוע עבודת פוליש היא מורכבת יותר משטיפה עם דלי ומגב רגיל והיא לא סתם קרצוף רצפה רגיל.

למכונת  פוליש לרצפה אשר מיועדת להשכרה היינו ממליצים לבדוק ולעבוד עם המכונה לפחות יום שלם אחד, זאת על מנת לעמוד את טיבה, לדעם אם היא יכולה לעמוד במטלות שניתן לה. למכונת פוליש למכירה יד שניה היינו ממליצים לברר אם מדובר במכונת פוליש שעבדה רבות, איזה שנה היצור שלה, האם מכונת הפוליש איטלקית? וכד' למכונת פוליש יש מנגנון מעין מיכל חיצוני המאפשר לנו להחדיר את חומרי ניקוי הנדרשים אל תוך המרצפות, על מנת שיעשה פעולה של ניקוי של הלכלוך הקשה יחד עם הבלאי שטמון במרצפות  (שומנים, שריטות ועוד), וגם על מנת לבצע הברקה של האריח וגם ליטוש מבוקר, לשם כך ימרח חומר ניקוי על מעטפת דקה יחד עם חומר מגן  בכדי להגן מפני הבלאי שנצבר עם השנים.

התאמת מכונת פוליש ע"פ הצרכים והדרישות שלכם.

אז הגעתם למסקנה שאתם רוצים מכונת פוליש, יופי…עשיתם את חצי מהדרך, אבל נותרו 50% נוספים, הדבר הראשון אותו עליו אתם צריכים לשים לב הוא האפיון של הצרכים שלכם..מוכנים? היכון צא!!!

מכונת פוליש להשכרה או למכירה היא מצרך יקר, לכן לפני שאתם ניגשים לקניה או השכרה של מכונת פוליש רצוי ואפילו הכרחי שתעשו בדק בית קטן, אחד הדברים היא פשוט לשאול את עצמכם בשאלות כגון, האם הצורך הוא אמיתי ואני אעבוד עם המכונה בכל יום או לפחות פעמיים בשבוע, במידה והתשובה שלילית אז אתם כבר יודעים שהכיוון הוא מכונת פוליש להשכרה ולא מכונה פוליש למכירה, לא ייתכן הרי שתקנו מכונת פוליש יקרה לשימוש של פעם בשנה או פעמיים בשניה!

השאלה השניה היא, מה הק"מ או המטרים שאתם הולכים לעבוד עליהם? אם מדובר ב 12 מטר רבוע פעם בחצי שנה, אז כנראה שעדיף לכם לקרוא לחברת ניקיון או כל חברת ניקוי שתנקה לכם את השטח פעם בשנה, כמובן רק במידה והעבודה תצדיק את זה, אם המקום נקי ברוב היום אז כמובן שאין צורך.

אז לסיכום (חלקי) של נושא זה כאשר בוחרים מכונת פוליש להשכרה או מכירה חשוב לבחור מכונת פוליש מתאימה. ע,פ הגודל שננקה, ע"פ הכובש של המכונה, ע"פ דרגת העוצמה של הניקוי וע"פ התפקודים השונים של מכונת הפוליש,וכמו כן יש צורך גם להתאים את מכונת הפוליש לסוג המרצפות, במצב האריח וכד. חשוב לא פחות מכל מה שנאמר פה הוא סוג הסקווטש שיש לשים במכונה, הקווטש הוא שמסתובב, מקרצף ומלטש בשילוב עם חומר את הרצפה.

ומידה ואתם כבר משוכנעים לקנות מכונת פוליש למכירה או אפילו לשכוראז כנראה שאתם נמנים על האנשים/צרכנים הבאים,

 • יש לכם בית פרטי
 • לעסק
 • בית פרטי
 • בית משותף
 • חנות
 • קניון

כפי שציינו קודם לכן כמעט ברוב המקרים שתי האפשרויות יכולות להתאים לכן, או לשכור מכונת פוליש, או להשיג מכונת פוליש למכירה יד שניה או חדשה. אופציה שלישית היא פשוט לבחור חברת ניקיון טובה שתעשה לכם את העבודה בצורה נאמנה. יש הרבה חברות שמציעות את שירותיהם שהינם שירותי פוליש,  לפעמים למרות כל הנכונות והחריצות יותר קל ונכון לקחת חברת פוליש שיודעת לעשות את העבודה, כך אתם חוסכים המון כאב ראש וצרות של "קילקלת את המרצפות" וטענות מהאישה.

אנו אומרים שכדאי יותר לקחת מכונת פוליש להשכרה ולא לרכוש אחת כזו!

אז למה כדאי יותר להשכיר מכונת פוליש ולא לקחת את השירות של חברת ניקיון פוליש שתבצע את העבודה כשהכול כולל הכל, כולל החומרים, סקווטש ועוד..

להלן הסיבות,

 • חיסכון משמעותי

לרוב העלויות של חברת פוליש מאוד גבוהות, המחירים מתחילים מ 1,500 ועולים צפונה מכך, שמענו על מחירים אפילו של כ 6,000 ש"ח, הכל תלוי בכמות העבודה, כמה חומר ניקוי יש לשים, האם מדובר בבית ישן, עם מעלית או ללא מעלית? וכן הלאה. לשם ההשוואה עלות של השכרת מכונה ללא חומרי ניקוי או כל דבר אחר היא של כ 230 ש"ח לפני מע"מ למשך תקופה של 24 שעות עבודה.

 • כי זה נוח

אתה מנקה ואחראי על השירות, הטיב, האיכות. אתה בעל הבית של עצמך, לא יכנסו אנשים שהם זרים לביתך, אתה רוכש את המכונה ל 24 שעות ויש לך שקט תעשייתי, גם אם לא הספקת ב 6 שעות לנקות היום, תוכל להמשיך את זה מחר, כי מגיע לך 24 שעות ביממה.

 • כי זה נוח

הניקוי מתבצע אחת לחצי שנה, נוח ללמוד איך לנקות פעם אחת ולאחר מכן קל יהיה לעשות שימוש חוזר, הניקוי הוא בשליטתך, נתון לעין בוחנת של אשתך אשר תוכל לבוא ולהעיר מתי שבא לה.

רשימת האביזרים הנלווים שנחוצים למכונת פוליש,

 • סקוטש לבן
 • סקוטש אדום
 • סקוטש שחור
 • חומרי ניקוי

לסיכום, התייעצו עם מומחים ותהיו מומחים, אם מדובר בהשכרה…תבינו ותחפרו ורק לאחר מכן תשכרו מכונת פוליש, אם מדובר במכונה למכירה, תנסו אותה למשך 24 שעות, תלמדו איך לעבוד איתה ואל תשכחו, חפשו מכונות המיוצרות באיטליה.