מכונות ניקוי שטיחים מקצועיות

מכונת ניקוי שטיחים וריפודים
מכונת ניקוי שטיחים וריפודים - אלרז מכונות ניקוי מתקדמות בע"צ

מכונות ניקוי שטיחים מקצועיות – כיצד לשמר שטיח, לנקות בצורה יעילה ומקצועית

 

מאמר זה עוסק במכונות ניקוי שטיחים, כאן תקבלו טיפים, כיצד לנקות עם מכונות ניקוי שטיחים והמלצות נוספות. על מנת לשמור על תקינותו של השטיח יש צורך בטיפול ואחזקה שוטפת. אז איך נטפל בשטיחים וכיצד נתחיל בעבודה? ראשית כל אנו נתחיל לפרוס בפינו את האופציות הקיימות לניקוי שטיחים, ניתן לשפשף בצורה ידנית, עם מטאטא או מברשת חזקה וסבון או בכדי לבצע טיפול יסודי בשטיחים בבית או בעסק נבצע ניקוי שטיחים על יבש (למעט שטיח מקיר לקיר) בעזרת שואב אבק רגיל וחזק (בעדיפול לשואב אבק תעשייתי), אבל אין צורך להיכנס להוצאות ולהתחיל לרכוש שואב אבק תעשייתי לצורך המטלה, מומלץ שהשאיבה תתבצע לא יאוחר מאחת לשבוע לפחות או ע"פ הצורך, יש לעבור על כל המרחב של השטיח וגם על מנת שלא יהיה אבק שיגיע בחזרה לשטיח או כל לכלוך יש צורך אפילו לשאוב מתחת לשולחן או לספות ואפילו אם נראה שהמקום סטרילי, מצוחצח ונקי, המטרה היא למנוע דגירה של עש (רחמה דניצלן).

מכונת ניקוי שטיחים וריפודים
מכונת ניקוי שטיחים וריפודים – אלרז מכונות ניקוי מתקדמות בע"מ

טיפ – יש צורך מדי ניקוי וניקוי להפוך את השטיח על הגב ומידה וזה אפשרי פעם בשנה ולמשך יממה שלמה אחת לפחות.

חשוב שיותר – אין צור לנקות את השטיח על רטוב אלא אם יש לכם מכונה שמתאימה לכך, לדוגמא מכונת ניקוי שטיחים וריפודים מדגם סברינה מקסי, לא לעשות שימוש בשמפו לריפודים או לשטיחים, אסור בתכלית האיסור לשמש בניקוי עם חומץ וכל חומר על בסיס מים או רטיבות אחרת.
שימוש במים או כל חומר רטוב שאינו נעשה בצורה מקצועית יכול לגרום להיחלשות של חוטי השתי או ריקבון, הוא עלול להתקשות ובמקרים אחרים לאחר התהליך יופיעו קרעים שלא תוכלו להסבירם ותהיו כבר עם נזק בלתי הפיך שיכול לגרום לכם לצרות עם בעל הבית.

היכנסו לקישור הבא לקבלת פרטים נוספים על מכונות ניקוי שטיחים נוספות

במקרים חריגים של ניקוי שטיחים בלכלוך קשה

במקרים חריגים בהם יש אבק על השטיח שקשה להסירו או חול אז שואב האבק הביתי לא יהיה מסוגל להתמודד איתו, אם תרטיבו את השטיח אז כנראה שתעשו את העבודה ההפוכה אשר תדביק את הלכלוך/אבק לשטיח ותיצור מעיין שכבה דקה שלא נראית לעין של כמו בוץ יבש אשר עלול לגרום להתקשות וליצור סיבים עם קרעים. חשוב שבשלב זה כבר לא תוכלו להזמין חברה לניקוי שטיחים מסיבה הפשוטה, הנזק כבר נעשה והוא בלתי הפיך 🙁  בכדי לייבש שטיח בצורה נכונה יש לעשות שימוש בכלי מאוד מסויים שנקרה בלאוור, הבלאוור מייבש שטיחים יכול לייבש שטיחים חדשים וישנים שלמים אחרי סופת הוריקן, בטח ובטח שיוכל לייבש בצורה מבוקרת, נכונה ומקצועית גם את השטיח הרטוב. על מנת לייבש נכון שטיח יש לעשות אחד מ 2 הדברים, או לשלוח לחברת ניקוי מקצועית לפני שנעשה נזק בלתי הפיך, או לנקות בצורה מקצועית! אבל אם כבר הרטבתם אז הצורה להתמודד עם השטיח הרטוב היא ייבוש בחדרי ייבוש מהירים המיועדים ומבוקרים לצורך עבודה זו ושיש אותם רק במפעלים. בכדי לבצע הוצאת אבק וחול ללא שימוש בציוד מיוחד שיש רק במפעלים או לחברות ניקוי מקצועיות אין לעשות שימוש בשואב אבק שאינו תעשייתי, או מכונת ניקוי שטיחים מקצועית . במקרים הבאים יש להוציא את הנוזלים ככל האפשר:

 

  • נוזלים על השטיח
  • כתמים קשים
  • רצון להבריק את השטיח

 

ניתן ואף רצוי להיעזר בניירות סופגים להבריש את השטיחים בעזרת שמפו מיוחד לשטיחים, לכיוון שיער השטיח ובאזורים הנגועים בלבד לייבש עם בלאוור (פן מקצועי למשטחים גדולים) או ע"י הנחת השטיח במקום עם קרני שמש למשך כ 24 שעות לייבוש (שימו לב להפוץ את השטיח, הוא עלות להתייבש במידה ולא תעשו כך).אסור בכלל לעשות שימוש בחומר חומצי כי הוא אינו יעיל ולא ממשיג את מטרת ניקוי השטיחים, אלא רק מבריק את השטיח. עם נתקלת בכתמי פיפי של כלב או שתן של כל חיית מחמד שיש לכם בבית, אז כנראה שהלכלוך שלכם יהיה עיקש מאוד ולכן מומלץ מאוד יש לחטא את השטיח בצורה מקצועית במידת הצורך. מכונת ניקוי שטיחים מקצועית אז ייתכן שלא היה צורך בכל הנ"ל.

איך מתמודדים עם שתן של כלב על השטיח?

הכלב עשה פיפי על השטיח? אוי ברוך…מה עושים? קודם כל להירגע, אף אחד לא מת, אם הכלב עשה פיפי על השטיח אז כנראה התחילו לנדף הריחות החריפים כבר בכל הבית, מרבית הטעויות שעושים זה לנסות ולנקות את השטיח בביתכם, מומלץ מאוד רק להוציא את הנוזל על ידי ספיגה עם  נייר סופג. במידה והשתן רטוב יש לפזר ע"ג השטיח קצת טלק על מנת שיספוג את מרבית השתן ובכדי לנטרל את הריח מומלץ גם לפזר אבקת סודה. שתן הוא סוג של חומצה ולכן הטיפול בו מצריך טיפול עם חומרים לצורך חיטוי הנמצאים בדרך כלל לשימוש ע"י חברות ניקוי, חברות אחזקה וכד'.

מדי כמה זמן חובה לנקות את שטיחים בעבודת יד?

נתחיל בזה ששטיחים בעבודת יד הם יקרים מאוד, לכן חשוב שנשמור עליהם בצורה מקצועית ולא חרדתית. הרוב יתנו את תשובת השרוול שהיא אחת לשנה ואפילו גם במידה והשטיח נקי לגמרי. האמת התשובה קצת יותר מורכבת לשאלה זו |וישנם מספר פרמטרים אשר תלויין ומשפיעים האחד כלפי השני,

כמות הלכלוך – ע"פ כמות הלכלוך שהשטיח סופג (מומלץ לבדוק אם סוג השטיח שלכם מתאים לניקוי מספר פעמים בשנה, מכיוון שישנם שטיחים מעודנים שיכול להיגרם להם נזק בלתי הפיך)

סוג השטיח – עדינותו או קשיחותו של השטחי חשובה, יכולת וקיבולת חומרי ניקוי משתנה משטיח לשטיח – כפי שציינו קודם לכן, ישנם שטיחים עדינים שאינם מיועדים לניקוי מספר פעמים בשנה- ניקוי מרובה יכול לגרום נזק לשחיקה מוגברת ולעומת זאתיש מספר לא קטן של שטיחים (לרוב אינם עתיקים או מיושנים) שיכולת הקיבולת של הניקוי שלהם היא מספר גדול מאוד של פעמים בשנה ולא ישפיע עליהם שום דבר, ולעומת זאת יש טיחים שבתוך פרק זמן קצר מאוד סופגים כמות גדולה של אבק ולכלוך תוך פרק זמן קצר יחסית לעומת  השטיחים שאינם מתלכלכים גם אחרי אחרי הרבה שנים.

איך לאחסן שטיח?

על מנת לאחסן בצורה נכונה שטיח יש להשאיר אותו מאוורר לכמה שעות בשמש, לאחר מכן לנקות את השטיח היטב היטב ולגלגלו ולעטוף עם בד סדין או כל בד בכדי שהשטיח יצליח לנשום לא לאחסן בניילון, ע"י ניילון אתם חונקים את השטיח והוא לא יכול לנשום, אלא אם מדובר בתקופה קצרה של אחסון אך יש לנקב קצת חורים על מנת שהשטיח יוכל לנשום.לאחר מכן יש לאחסן את שטיח מוטה בצורה מאוזנת ובמקום מאוורר ויבש.
טיפ תרופת סבתא: פזרו קצת רוזמרין או גרגרי פלפל אנגלי שחור כנגד עש. רצוי לפני אחסון לבצע את הניקוי ע"י מכונת ניקוי שטיחים מקצועית אשר תשמר את השטיח לאורך חיים.

מתי ישנו הצורך בניקוי שטיח מקצועי?

כשאתם מזמינם איש מקצוע או חברת ניקוי כזו או אחרת זה עולה לכם לא מעט, לכן יש לשים את זה בצד לרגע ולחשוב על הפרודוקטיביות של הניקוי, האם חובה לנקות, האם אני יכול לנקות לבד? באיזה שלב חשוב להביא איש מקצוע בכדי שלא אעשה נזק בלתי הפיך? בעל מקצוע מקצועי והגון ייתן לך את הייעוץ עוד בטלפון לאחר תיתן לו הערכת מצב, הוא יגיד לך עוד לפני שבה אם השטיח שברשותך זקוק לניקוי או שלא, אם הניקוי יטיב עם השטיח או שלא. הבדיקה הראשונה תיעשה ע"י שיחה והבנות כללית, לאחר מכן יש להגיע בכדי לראות את השטיח ואת מצב הלכלוך, האם מדובר במצב צמר דבוק או דחוס, נאפיין את גמישות השטיח,כמובן בשטיח ישנה את הגמישות שלו, בעל מקצועי אמין ידע מניסיון האם השטיח במצב הגמישות הרצויה לשטיח עצמו, ואף בעל המקצוע יוכל לאפיין את מספר השנים שעברו מהניקוי האחרון (רצוי מאוד שהזמן שחלף מהניקוי האחרוןלא יעלה על שלוש שנים) החשיבות של ניקוי השטיח היא מרובה, מסיבה ששטיחים בדרך כלל סופגים  בבית או במשרד לחות ורטיבות, אפילו במקרים קיצונים שומן והמצב נראה בלתי הפיך, ברוב המקרים אן נעשית עבודה מקצועית אז הניקוי במכונת ניקוי שטיחים מקצועית יחזיר לו ברוב המקרים את הגמישות, ההברקה והרכות המבוקשת ותמנע הצטברות של אבק ולכלוך לא רצוי אשר גורם לשחיקה של השטיח מדי יום.

טיפ2- יש להוציא את השטיח אחת לשנה לקרני השמש, בכדי שלא ידהה מומלץ לשים אותו הפוך.

מה זה ניקוי שטיחים, בניקוי יבש ועם איזו מכונה לניקוי שטיחים ניתן לבצע זאת?

ניקוי יבש של שטיחים מבוצע רק במקרים חריגים של השטיחים בהם יש צורך לאזן את הצבעים הלא יציבים או במקרים של צורך בניקוי של ניקוי שטיחים
מקיר לקיר שאי אפשר הלרטיב את פני השטיח בגלל תנועתם של המבקרים, לרוב בתי מלון, או משרדים גדולים, התנועה של המבקרים בלתי פוסקת ולכן מומלץ מאוד לבצע ניקוי שאינו רטוב, על מנת שלא יהיו עקבות ולכלוך מיותר של אנשים אשר יגררו את הלכלוך למקומות שאינם רצויים.
במקרים בהם לא נעבוד עם מכונה לניקוי שטיחים התהליך של הניקוי של השטיח יתבצע על ידי פיזור אבקה כימית על השטיח באופ ישיר, לאחר מכן יש להמתין מספר דקות בכדי לאפשר לחומר לעבוד על פני השטיח שיפרק את הלכלוך ולבסוף לבצע שאיבה עם שואב אבק תעשייתי שיכול לשאוב רטוב, ניקוי זה הנו פחות יעיל.

הפתרון!

נכון להיום ישנם מכונות לניקוי שטיחים וריפודים מקצועיים, אשר מבצעות את אותן הפעולות הרצויות למען הניקוי, ההברקה, החיטוי וללא מאמץ, ע"י אדם הולך. עם מכונה לניקוי שטיחים ניתן ללכת ולנקות משטחים גדולים, המכונות הקיום כבר לא רעשניות, שקטות ומנקות בצורה יעילה ומקצועית. מכונת ניקוי שטיחים מבצעת הזרקת חומר ניקוי ושאיבה בעת ובעולה אחת, כל זאת ללא עקבות ובניקוי יעיל מאוד

חברות רבות, לרבות חברות ניקוי, חברות אחזקה בכל רחבי הארץ נותנות מענה לניקוי שטיחים, לא תמיד המחיר הזול ביותר הוא הטוב ביותר, מי שרוכש מכונה מקצועית לניקוי שטיחים כנראה ולא יתפשר המחיר אטרקטיבי, אלא יהיה מקצועי ולא יחסוך בחומרים, לכן יש לשים לב לנושא, ולחפש את חברת האחקות או הניקוי האידיאלית אשר יש לה מכונה לניקוי שטיחים מקצועית ולא סתם שיגיע איש תחזוקה ויינקה ידנית – ניקוי שאינו מקצועי יכול גם לגרום לנזק בלתי הפיך, מחיר זול עולה ביוקר במקרים האלוץ

איך מונעים מחברת ניקוי את הנזק הבלתי הפיך שיכולך להיגרם?
פשוט וקל מאוד, בטלפון שואלים אותם את השאלות הבאות, האם מדובר שניקוי ע"י אדם ידני או במכונה? ברגע שהם יתחמקו מתשובה קונקרטית או שינסו למכור לכם עבודה ידנית תדעו שמדובר בחברה שאולי מקצועית אב ללא מכונה לניקוי שטיחים מקצועית. אם מדובר בחברה שתגיד לכם…אנחנו עובדים עם שואב אבק, תשאלו אם מדובר במנוע אחד, אם כן…דעו שהם אפילו לא עובדים עם שואב אבק 3 מנועים תעשייתי, במקרה הנ"ל לא ממש יהיה שונה אם תעשו שימוש עם השואב הבייתי שלכם.

 

למען הסר ספק, אנו לא חברת ניקוי או אחזקות, אנו מוכרים ומשווקים בלעדיים של מכונת ניקוי שטיחים וריפודים.

להזמנות או להדגמה – 050-5200-870