מי עדן – בר מים וסודה

כניסה לזירה חדשה עם תחרות קשה.
מה יש בו בבר החדש של מי עדן???

כשאני חושבת על המותג ״מי עדן״, אני מיד חושבת על ״השמפניה של הטבע״, הסלוגן שליווה את החברה שנים רבות. עכשיו סלוגן הזה מקבל בשבילי משמעות נוספת, כי מהיום השמפניה של מי עדן מוגזת! תכף תבינו הכל…

חברת מי עדן, המשווקת כבר 30 שנה מים מינרלים, מצטרפת לשוק ברי המים המסוננים הביתיים עם המותג: Eden Pure. סדרה של 3 ברים צבעוניים ומשוכללים: קלאסיק, טאצ׳ וסודה.

בסקרים שערכה חב׳ מי עדן עולה כי היא נתפשת כמומחית בתחום המים וכבעלת נכסיות מותג גובהה. עם מוניטין גבוה, 170,000 לקוחות פרטיים ועסקיים ויחידת שירות גדולה המגיעה ״עד אליך״, החברה מאמינה שתצליח להרחיב את פעילותה לקטגוריית הברים, שבה התחרתה בשנים האחרונות.

מה גרם לשינוי בגישתה של מי עדן? שינויים שקרו בשוק. מסתבר ששוק המים המינרלים נמצא בסטגנציה היות והלקוחות עוברים לפתרונות חלופיים, ובמקום לסחוב מים הם מתקינים מסנני מים. כך שפוטנציאל הצמיחה העתידי יכול לבוא רק מתחום המים המסוננים (הברים).

להיכנס שלישי לקטגוריית ברי המים זה לא פשוט. האתגר גדול מאד ויכול להצליח אם יש חידוש המהווה יתרון תחרותי ובידול. לדעתי החידוש העיקרי בברים של מי עדן הוא: סודה הישר מהבר, שקיים במוצר הפרימיום של הסדרה. ולא סתם סודה… ניתן לבחור בין 3 רמות של גז, כך שגם מי שאוהב ״מוגז עדין״ יוכל למצוא כאן מענה.

חידושים ויתרונות נוספים שקיימים בחלק ממכשירי עדן פיור: מסך מגע, מיכל למילוי מים מובנה (כמו במכונות קפה ביתיות), שאינו מחייב חיבור קבוע של הבר לברז (וקידוח בשיש) ומאפשר ניידות של הבר עפ"י צורך.

מה יעשה המהלך הזה לקטגוריית המים המסוננים? האם יחלו מאבקי מחיר עם המתחרות תמי 4 (שטראוס מים) ואלקטרה? תחרות, מבצעים והוזלות זה טוב, כי מי שמרוויח מכך הם הצרכנים.

ימים יגידו גם מה יעשה המהלך הזה לקטגוריית המים המינרלים. האם תהיה קניבליזציה עצמית של המים המינרלים ע״י המסוננים? האם המתחרות של מי עדן (למשל נביעות) ינצלו את הסטת הפוקוס של מי עדן ויצליחו לנגוס נתחי השוק בקטגוריית המינרלים? (מי עדן מחזיקה שליש משוק המים המינרלים בישראל).

כפי שעולה מסרטוני הפרסומת ההומוריסטיים שחשפה החברה למי עדן זה לא ממש משנה, כי לא חשוב אם זה מינרלים או מסוננים, העיקר שזה יהיה מי עדן.

ואני אומרת, העיקר שיהיה סודה. כי אני מודה ומתוודה. אני לא אוהבת מים! ואין לי בר מים. עכשיו כשיש בר סודה… יש על מה לדבר!

ומה לגבי המחירים?

אי אפשר לסיים את הסקירה בלי להתייחס למחירים.

מבדיקה של המחירון, אותו מציגה מי עדן, עולה כי המחירים של ברי המים תחרותיים ונעים בין 64 ש״ח לחודש למכשיר קלאסיק (כמו המתחרים) לבין 99 ש״ח לחודש למכשיר סודה (למשך 36 חודשים, כולל בר + סנן ונורה + אחריות לשנה).

לפני סיום, בואו נהייה יצירתיים..

אחרי הסודה, מה לדעתכם יהיה הדבר הבא בתחום ברי המים???

תרשמו שאני אמרתי את זה ראשונה: ברד וקרח ישר מתוך הבר! או אולי בעצם קולה?

לרוויה!

חיים וטעים!

אורלי כהן - חיים וטעים
אוהבת את החיים הטובים והטעימים: לבשל, לאפות, לצלם, לטעום, לטייל, לבלות, ליצור, לעצב, לשתף, לכתוב ולספר. יחד עם זאת, בריאות הגוף, הנפש והנשמה חשובים לי ואני משתדלת לשלב ביניהם. חיים וטעים זה המוטו שלי.