מי מפחדת מחברבורות?

בחורה עם מחשב נייד

כמי שיצאה כאן לא פעם מהארון בעניין חיבתה המוצהרת להדפסי חברבורות, ברור שזהו אחד הטרנדים היותר מלהיבים בעיניי, לקראת הסתיו והחורף הבא.

ולא מדובר רק בחברבורות, דומה שכל חיות הספארי קיבלו לקראת חורף 2014 ייצוג מרשים בקולקציות. הידעתם למשל שההבדל בין טיגריסים לנמרים, הוא שלנמר יש חברבורות ולטיגריס פסים?! הגאונה או הגאון שידעו את זה, מתבקשים לפנות למערכת ולדרוש פרס! הדפסי החיות כוללים העונה את כל המגוון של חיות הבר דוגמת זברות, ג'ירפות, ברדלסים, נחשים וכמובן זה הפופולארי ביותר – הנמרים.

נכון שלא מדובר במשהו חדש באמת, כי הדפסי החיות לא יוצאים כבר שנים מהאופנה, אבל אם בעבר הם היו משהו שהיה מקובל בעיקר אצל פאשיוניסטות ונראה בפרט אצל מעצבי העל, הרי שמעונה לעונה הם נכנסו למיינסטרים וניתן היה למצוא אותם, אומנם בצורה יחסית מינורית ובדר"כ בגרסה הפחות מתוחכמת, גם  ברשתות האופנה הגדולות.

המאפיין העיקרי של הדפסי החיות לסתיו הקרוב, הוא  שהכל הולך והכי טוב ביחד. הדפסים של חיות שונות משולבים זה עם זה באאוטופיט אחד, לפעמים גם בצבעוניות שונה ובהבדלי טקסטורות בולטים, הדפסי ענק נועזים בצוותא עם הדפסי חיות קטנים, ועוד כל מיני מוטציות שלא נראו בטבע מעולם, יצרו ורסיות נועזות ומודרניות במיוחד, על הדפסי חיות הבר של העונה.

בנוסף, אם התרגלנו בעבר לראות את הדפסי החיות בעיקר בשילובי אביזרים כמו תיקים ונעליים, או מכסימום בפריט דומיננטי אחד, הרי שעל מסלולי התצוגות לחורף 2014, צעדו הדוגמנית של דיאן פון פירטנסברג, טום פורד ברברי פרוסום ואחרים, לבושות מכף רגל ועד ראש בהדפסי חיות, כולל התיקים והנעליים, בחגיגה של טבע פראי ובבחינת כל המרבה הרי זה משובח.

וכמו תמיד באופנה, אם בעבר היו הכללים ברורים יחסית כמו לבחור פריט אחד בלבד בהדפס חייתי ולא להעמיס, להתמקד רק באביזרים וכיו"ב, הרי שהנה מגיעה העונה הנוכחית וטורפת את כל הקלפים: המראות החזקים והמודרניים ביותר על המסלולים, היו דווקא אלה הנועזים, אשר הלכו על שילובים בלתי אפשריים ומוגזמים לכאורה של ההדפסים החייתיים.

כמובן שבראש ובראשונה מדובר כאן בהשראה. רשתות אופנה כמו קסטרו, מנגו ואחרות, לקחו את טרנד הדפסי החיות, ושילבו אותו בקולקציות החורף שלהם בצורה מעט יותר מתונה ועדין סקסית ונחשקת לא פחות.

טום פורד –  הדפסי זברה נועזים בשמלות ערב נוצצות וגם מעילי חברבורת נמר, עם סנדלים בדוגמת פסי זברה ותחרה שחורה שקופה – "הכל הולך" ורצוי מאוד ביחד

ברברי פרוסום  – כמה מהדפסי החברבורות המוצלחים והיפים ביותר של העונה, נראו בקולקציית חורף 2014 של ברברי פרוסום

ועוד חברבורות מברברי פרוסום – שימו לב שעל אף המראה ההרמוני, מדובר בחברבורות מסוגים שונים בבגדים, בנעליים ובקלאצ'ים הגדולים במיוחד


חברבורת מכל הסוגים והגדלים גם אצל דיאן פון פירטנסברג

וחברבורת בכל הצבעים אצל DKNY הקו הצעיר של דונה קארן
ואצלנו:

לירז דרור הפרזנטורית הצעירה של קסטרו, בשמלה מנומרת של המותג

תמונת הפתיחה של תצוגת קולקציית חורף 2014 של קסטרו, אשר נערכה בשבוע שעבר, גל גדות ויונתן וגמן בהדפסי חברבורות שתפסו חלק מרכזי בקולציה

ועוד חברבורת אצל קסטרו

מנגו מנומר לחורף 2014 (הסווטשרט המנומר 249 ש"ח)

מנומר מבית גוצ'י


תיקים ונעליים מבית גוצ'י – ה' באייר 26 ת"א טווח מחירים: 16,500-3,050 ש"ח

ברברי פרוסום – מעיל טרנץ' (25,000 ש"ח), קלאץ' שחור ולבן (8200 ש"ח) ונעליים (4100 ש"ח) – ה' באייר 22, ת"א
תיק מנוחש – גוצ'י (16,700 ש"ח) – ה' באייר 26, ת"א
תיק בדוגמת פסי טיגריס ג'ראר דארל (2800 ש"ח) – ה' באייר 14, ת"א


נחשים – הדפס מנוחש בשמלת שיפון אדומה של מנגו (249.9 ש"ח) ובבגדי עור של מיקה בשן (ה' באייר 48, ת"א)

חתולי פרא מכל הסוגים במכנסיים של מנגו 189.9 ש"ח ושמלה של גולברי 349.9 ש"ח

משקפיים מנומרים וחתוליים של איליסטבה לדיוק אופטיקס (צילום יח"צ) 2150 ש"ח – ניתן להשיג בחנויות האופטיקה המובילות (לבירור נקודת מכירה- 08-9366888)

לנז'רי מנומר של PURE – ניתן להשיג בבוטיק PURE רודנסקי 5 רמת אביב החדשה (חזייה 499 ש"ח ותחתונים 399ש"ח)תיק של רשת ML – 110 ש"ח

מבחר גדול של אביזרים עם חברבורת והדפסי חיות בר אחרות, ברשת מקס מורטי לחורף 2014
*

שמלת חברבורות של גולף (239.9 ש"ח) ומכנסיים בדוגמת נחש של מנגו (229.9 ש"ח)
להשיג ברשת חנויות קסטרו, מנגו, גולף, גולברי , ML, מקס מורטי
צילומים:
קסטרו – קטלוג: דודי חסון; תצוגה: אבי ולדמן
מנגו – טרי ריצ'רדסון וליה רובירס
מיקה בשן – ליאור קסון
ברברי פרוסום, גוצ'י, ג'ארר דארל – יח"צ
ML – אפרת אשל
מקס מורטי – ישראל כהן
גולף – אודי דגן
PURE – צילום קית גלסמן
מתוך הבלוג של אלישבע כספי

אלישבע כספי
קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.