מי מנהל את העולם? תשאלו את בת אל

בת אל פאפורה הצליחה לכבוש אותי, לרגש אותי ולסחוף אותי. שדרנית גלי צה"ל והשחקנית בת אל פאפורה נודדת בחודשים האחרונים ברחבי הארץ עם מופע יחיד שנון, חד מצחיק, סוחף ומרגש. מופע כזה אסור לפספס!

אני בת אל - בת אל פאפורה
אני בת אל - בת אל פאפורה

אומרים שהורים יודעים הכי טוב מה טוב בשבילך, אז למדתי; כשאבא מציע ללכת להצגה ומדבר עליה בכזאת התלהבות, אני לא מסרבת ואפילו לוקחת איתי חברה. כך מצאתי את עצמי לפני שבועיים וחצי בהצגת יחיד מדהימה ומיוחדת בשם "אני בת אל", של השחקנית בת אל פאפורה.

בת אל פאפורה נולדה ברומניה בשנת 1988 ומיד עם היוולדה המליצו הרופאים לאימא שלה להשאיר אותה בבית החולים או באחד מבתי היתומים הפזורים בעיר. למה? הרופאים חשבו כי האיברים של בת אל לא התפתחו די הצורך ומכיוון שכבר יצאה לאוויר העולם, ככל הנראה לא התפתחו אף פעם. אימה של בת אל כמובן סירבה בתוקף. בגיל שנתיים הם מגיעות ארצה ומתגוררות בקרית ים ולאחר מכן בקרית חיים. הרופאים כאן  בארץ מבשרים לאמה של בת אל שהילדה שלה מתפתחת כשורה ושהיא פשוט נמוכת קומה, אהממ, סליחה המילה המדויקת יותר היא קטנטנה.

בת אל פאפורהרק כשרואים את בת אל על הבמה בהצגת היחיד החדשה שלה, מבינים כמה אימה היקרה החדירה בה תושייה, רוח לוחמת, עקשנות ובעיקר והכי חשוב, אהבה לחיים ואהבה לעצמה. בהצגת היחיד מספרת בת אל את סיפור חייה מרגע היוולדה ועד ההווה. היא חדה, שנונה, מצחיקה, טורפת את הבמה, סוחפת ומשאירה את הקהל המום ופעור פה אל מול טונות הכריזמה שלה.

תוך כדי ההצגה שאלתי את עצמי שאלות בלתי נמנעות כמו למשל "איך לא הציקו לה בבית הספר?" "איך אף אחד לא עשה עליה חרם"?. אל דאגה, החברה הישראלית בקריית ים/חיים לא למדה בשלושים השנים האחרונות לקבל את האחר – זאת לגמרי בת אל. היא הצליחה להקיף עצמה באנשים טובים בזכות החיוך הכובש, הכריזמה, הצחוק והרצון העז להצליח. היא הייתה חמושה גם באימא שלא ויתרה לה גם כשהיא רצתה לוותר לעצמה

עבורי, הצגת היחיד של בת אל היא שעה ועשרים של שיעורים לחיים. שיעור בקבלת השונה, שיעור במוטיבציה, אמביציה ואהבה עצמית, שיעור בהתמקדות במטרה, בחדות ויצירת חזון; שיעור בלדמיין, לראות ופשוט לעשות.

המופע של בת אל  מציג בימים אלו בתיאטראות ברחבי הארץ. חפשו את המופע הכי קרוב לאזור מגוריכם ושפוט רכשו כרטיס ולכו לראות. תאמינו לא, לא תרצו לפספס חוויה שכזו.