מי מושך לי בחוטים?

כולנו מכירים את זה, התחושה שמישהו או משהו מושך בחוטים של חיינו, מחבל רגע לפני הצלחה, שם לנו רגל בבחירות שלנו. מישהו או משהו שאפשר לתלות בו את האשם לזוגיות
הלא מוצלחות שלנו, לכישלונות, כוח זר שמונע מאתנו לפרוץ ולהגשים, להצליח. באשמתו ורק באשמתו אנחנו מתקשים לאהוב, להרות, ליהנות משפע כלכלי ו… הרשימה הולכת ומתארכת. האומנם? ומה אם הכוח הזה, אותו "מישהו" אינו אלא אנחנו עצמנו, האם יתכן שמי שמכשיל אותנו חי בנו, פועל בנבכי תודעתנו?

בחורה עם מחשב נייד

333

 

 איך תגרום לתת המודע למשוך בחוטים של חייך?

המילים האלה מעוררות התנגדות שצפה מייד, במלוא עוצמתה. אין פלא. ההבנה שהכול תלוי בנו לא מאפשרת לנו להמשיך ולהאשים כוחות זרים, אמונות, תירוצים ומחשבות המהוות בסיס לסיפור החיים שאנחנו אוהבים לספר לעצמנו ולאחרים, אותו "סיפור" מודע שבו טמון האשם. לא בנו.

 יש להבין כי תת המודע הפרטי שלנו, אותו כלי מופלא ופרימיטיבי, בו זמנית, משחזר את עצמו ללא הרף. תת המודע שלנו מתנהל בדפוסים חוזרים, 'לופים' שמשכפלים את עצמם, שוב ושוב.

 “נתיב הברירה הטבעית” אנחנו קוראים לאזור הנוחות שלנו, לדפוסים שגורמים לנו להישאר באזורים מוכרים ומדשדשים, לפעמים לשנות מעט את התפאורה אולם לחזור ולשחזר, פעם אחר פעם, את המוכר והידוע לנו. לעולם לא להטיל בו ספק, לבחון אותו מהצד.

קארל יונג אמר: "עד שלא תהפוך את תת המודע שלך למודע, הוא ינהל את חייך ואתה תקרא לזה גורל".

תת המודע הוא מאגר של "דאטה", נתונים, המתקיים במוחנו: ארכיון של תמונות, זיכרונות, חוויות רגשיות וידע קדום. תת המודע ישאף תמיד לחזור לרטטים ולחוויות שהוא מכיר. אנחנו מכירות את זה היטב ולא מצליחות להבין איך למרות כל השינויים והמאמצים, למרות כל מה שעברנו ולמדנו, אנחנו שבים בכל פעם לאותה נקודה.

"מטאיזם" הוא תפישה המאפשרת לנו להתבונן בחיים שלנו "מלמעלה" (מטא – ביוונית עתיקה פירושו "מעבר"). כשאנחנו מפענחים את הדפוסים המנהלים אותנו ברבדים השונים של חיינו, אנחנו לומדים להנגיש את תת המודע, וכפי שיעץ לנו יונג: להפוך אותו למודע.

שם, ברגע בו מתרחשת מודעות – מתחיל המשחק האמיתי של החיים.  רק שם, באותו רגע נדיר של הבנה, אנחנו מתחילים לנהל את החיים שלנו, לוקחות לידנו את המושכות. אז, באותו רגע של ההארה, מתרחש הקסם ומתממש החלום. משם אנחנו יוצאים לדרך חדשה, לומדים איך למשוך בחוטים של חיינו.
את הטכנולוגיה  העומדת מאחורי המשיכה בחוטים ניתן ללמוד בקלות יחסית. סמינר בן יומיים. קפסולה מרוכזת המכילה את יסודות התפישה והטכנולוגיה המהפכנית. במסגרת הסמינר אנו לומדים עקרונות פיזיקאליים המבוססים על הפיזיקה הקוונטית, מוציאים אותה מהמעבדה, מעבירים אותם למישור אחר, אל חיינו אנו.

https://www.youtube.com/watch?v=8iDqXHPlSvs&feature=youtu.be

רוצים לעשות את הצעד הראשון בדרך למשיכה בחוטים?

לאירוע "לצאת מהמטריקס" הקרוב, הרשמו כאן

 

כמה מילים על מדע ואיך זה נוגע בך, באופן אישי

טכנולוגית 'המשיכה בחוטים' מבוססת על חוקיי הפיזיקה הקוואנטית, הגורסת בין השאר, כי כל חלקיק תת אטומי (להלן קוואנטים) מתקיים בכל התצורות שלו בו זמנית. הוא גם כזה וגם אחר, גם כאן וגם שם. הוא קיים בעבר ובעתיד, מהיר ואיטי. תפיסה פיזיקלית זו משקפת אינספור פוטנציאלים ואפשרויות, מציאויות מקבילות המתקיימות בו זמנית, בשעה ש”הצופה”, זה שעורך את התצפית (כלומר: אנחנו) הוא היחיד הקובע את התוצאה.

בפיזיקת הקוואנטים אין משמעות למרחק או לזמן. קוואנט יכול לעבור בחלקיק שניה בחור תולעת (תופעה פיזיקלית המאפשרת מעבר ישיר בין נקודות מרוחקות ביקום) ולהתקבע בכל נקודה בדרך, ללא אילוצי זמן ומרחב.

טכנולוגית המשיכה בחוטים מביאה איתה בשורה רדיקלית, המאפשרת באמצעות "פתיחה תודעתית" לשנות את תפישת ה"עצמי". כלומר, מושג ה'אני' שנחווה על ידנו כגוף, דהיינו חומר מוצק ואובייקטיבי, יכול להפוך לחוויה אחרת, בה נוכל לתפוס את עצמנו ואת סביבתנו כרצף של קוואנטים וכנגזרת ישירה, להחיל על עצמנו את אותה חוקיות. במילים אחרות – לנהל את חיינו.

האם אנחנו יכולים להבין את העובדה שכרצף קוואנטים ביכולתנו לעבור, כהרף עין בחור תולעת, להחליף את מציאות חיינו בהבזק של שנייה? כן, בדיוק כך. אנחנו הם אלה הצופים בסרט של חיינו. כולנו הם הבימאים, התסריטאים, התפאורנים וגם השחקנים בסרט הזה. אנחנו היחידים המקבעים איזו מציאות תחווה על ידנו כאמיתית ואובייקטיבית, בוחרים איך ומה יתרחש. זה תלוי רק בנו, בתת המודע שלנו.

בסמינר 'למשוך בחוטים' אנחנו לומדים איך ניתן לגשת בדרך קלה ובהירה אל נבכי תת המודע, לברר מה בו יוצר מציאות כזו או אחרת. ואז, באמצעות חוקי הפיזיקה הקוונטית, לייצר מעברים בין חורי תולעת, לחוות את הרגע המרגש של המשיכה בחוטים, מעבר ממציאות "הולוגרפית" אחת לאחרת, ליצור עבורנו מציאות חדשה בהבזק של שניה.

לא, לא, המאמר הזה לא קפץ אליכם מעולמות ה"סיינס פיקשן". המאמר הזה פוגש אתכם כי יש לכם שאלות, כי אתם יודעים שאפשר אחרת – והגיע הזמן.

הכול בידיים שלך. 

רוצים לעשות את הצעד הראשון בדרך למשיכה בחוטים?

לאירוע "לצאת מהמטריקס" הקרוב, הרשמו כאן


 על המחברת:

פריידי מרגלית – מומחית לתכנות תת המודע, מייסדת שיטת ה"מטאיזם"
מייסדת ומובילת "מרחב מודעות" – קהילה מגשימה
אתר הבית: www.tatmuda.com

 מה אומרות בלוגריות סלונה על "למשוך בחוטים"?

גלית דייאמנט – סיפורים מהקישקע

מאיה רענן – אובדת בבית

עדי שרף גי’בלי – גשרים

עידית אייזנר –  עידית מילים

ג'ני – בלוג הכושר של ג'ני