מי אחראי לחשק המיני שלי?

בחורה עם מחשב נייד

אני מינית בלי קשר לאף אחד.

2534646-min

המיניות שלי לא צריכה להיקשר בחבל ארוך ומתוח לאף אינדיווידואל אחר בחדר. או בעולם. את החשק שלי אני מפתחת בזכות עצמי ומטפחת אותו עד למצב שבו אני חשה כי הוא די והותר לי וטוב לי במצב הקיים.

אני לוקחת אחריות על החשק המיני שלי, אני מודעת שהחשק המיני שלי הוא שלי והוא מתקיים בזכות עצמו. החשק שלנו הוא ישות נפרדת שקיימת במרחב משלה שמתוחזקת או לפחות אמורה להיות מתוחזקת ומטופלת על ידינו בלבד. לאף אדם אין שליטה על החשק המיני שלנו. האחריות כולה שלנו. הכי קל לבוא ולומר "היא לא מושכת אותי" , "הוא לא משקיע בעצמו לכן אין לי חשק מיני", הפרטנרים שלנו לא קשורים לרמת החשק שלנו.

מפתיע? לא בהכרח. תחשבו על זוג שחי בזוגיות רבת שנים ושאינם מטפחים את הדיאלוג המיני ביניהם ושנים שאין להם משיכה האחד כלפי השנייה, האם כאשר גבר אחר שאינו בן הזוג אשר יידע ללחוץ על הכפתורים הנכונים ללבה של האישה, לא יפעיל אותם? במידה ואין בעיה רפואית ככל הנראה שתהיה תגובה כלשהי.

החשק המיני שלה לא קשור אל בן זוגה, החשק המיני שלה עובד בלי קשר לבן זוגה, מה שלא עובד שם זו המשיכה אליו, לא החשק המיני, רבים נוטים להתבלבל.

לפעמים כשאנחנו בזוגיות ארוכה והמשיכה דועכת אנחנו מתבלבלים בין חוסר המשיכה לחשק המיני. לעתים ה "כואב לי הראש" יוחלף ב "אני חם עלייך בייבי" אם רק נדע לזהות את המהמורות שבדרך ולטפל בהן כמו שצריך, או במקרים מסוימים – לדעת לשחרר.

אין ספק שמשיכה של בני זוג בקשר שנמשך שנה וחצי היא לא אותה משיכה שקיימת אחרי 20 שנה. אבל החשק עצמו חי וקיים. (ישנם זמנים מסוימים בחיים שבו החשק ירוד כמו לאחר לידה, בהנקה, בזמן מחלה, במצב נפשי רעוע וכו' אך אם המצב אינו אחד מהמצבים הללו אין סיבה שהחשק לא יתקיים, אלא אם מדובר בבחירה מנטלית מודעת שה אדם ביצע על מנת לנתב את האנרגיה המינית לאנרגיה אחרת )

"אבל מה לעשות אם לא בא לי??"

אז תבוא מורן לי ותשאל אותך: אם אנחל בונני (או כל דוגמא אחרת לגבר או אישה שמושכים אתכם) היו עומדים מולכם ואומרים לכם "קח\י אותי ועש\י בי כרצונך" גם לא היה בא לך?

הביטו פנימה בכנות ותענו על זה.

לפעמים כשבאים אליי לקליניקה ואומרים לי "אין לי חשק מיני" אני שואלת מה המצב הזוגי ביניכם? האם אתם רבים הרבה? ישנם מצבים רבים בהם אתם נותרים מתוסכלים? הולכים לישון עם רגשות שליליים? מצב רעוע בזוגיות משפיע באופן כמעט ישיר על החשק להיות במגע מיני אחד עם השנייה (או אחד עם האחד והשנייה עם השנייה, אל תהיו קטנוניים).

אך אין לזה קשר לחשק המיני שקיים בכם בפועל.

אני אמורה לדאוג לחשק המיני שלי ואני בלבד! החשק המיני שלי הוא באחריותי ועליי לדאוג לעצמי ברגע שאני חשה שקיימת ירידה.

איך?

צאו החוצה, עשו ספורט, לבשו בגדים יפים והריחו נהדר, התחילו לעורר את החושים שלכם, להרים את האדרנלין ואת הורמוני האושר, לכו לצפות בדברים שמצחיקים אתכם, זה עובד כמו קסם, הידבקו באנשים חיוביים ותנו איתם אהבים אפלטוניים בצורת שיח שמגרה לכם את המוח וחודר לכם לנשמה, תתעוררו ותעוררו!

העברת האחריות לחשק המיני היא שוות ערך להעברת האחריות לאושר הפנימי.

אז מי אחראי לאושר שלכם?

853-min

מורן לי קוגן
יועצת מינית וחוקרת מיניות. אדם של מילים חוויות ערכים ומעשים. מעצימת נשים ומקדמת שוויון מגדרי. חיה ונושמת מיניות, וחוקרת מערכות יחסים על שלל סוגיהן.