מישל אובמה גנבה את ההצגה עם שמלת הערב שלה במפגש בין נשיאי ארה"ב וסין

resized_GettyImages-490037442

התקשורת בארה"ב יצאה מגדרה בהתלהבות, כאשר מישל אובמה הפציעה שלשום בשמלת ערב שחורה של המעצבת וורה וונג, למפגש בין ברק אובמה ונשיא סין שי ג'ינפינג. ברשתות החברתיות הפכה אובמה לשיחת היום ואתרי האופנה התחרו ביניהם, מי יעניק יותר סופרלטיבים לגברת הראשונה של ארה"ב (FLOTUS). באחד מהם נכתב: "מישל אובמה לבשה שמלה מדהימה ביותר והשאירה אותנו פעורי לסתות".

ובכן צר לי לקלקל את החגיגה (ואני ממש מקווה שה – Secret Service השירות החשאי האמריקאי, לא יבואו לחפש אותי..) – אובמה (49) היא גברת ראשונה אופנתית ומלאת סטייל, היו לה לא מעט הופעות בלתי נשכחות בשתי הקדנציות הנשיאותיות של בעלה, אבל מה לעשות שהשמלה הזאת של וונג, עם כל שכבות הטול שעוטפות לה את הרגליים, הכתפיים החשופות – עם שרוול קטן שנתפר בדיוק במקום שמרחיב אותה והשיער, שמעצב יצירתי מידי החליט לסדר לה אותו על הצד, גורמת לה להראות כמו האימא של הכלה באולמי "הנוצץ" פינת רחוב המסגר. יודעים מה? אם השמלה הייתה לבנה ולא שחורה, ניתן היה בקלות לומר, שאובמה נראית כמו בריידזילה אמריקאית טיפוסית, מהסוג שרואים בתוכניות טראש אמריקאיות.

resized_GettyImages-490037440

השמלה שעיצבה וונג, נבחרה ע"י אובמה בראש ובראשונה בגלל שורשיה של המעצבת שהיא אמריקאית ממוצא סיני, כדי לכבד את האורחים. אובמה נוהגת לעשות זאת בקביעות, כאשר היא ובעלה מארחים מנהיגים של מדינות זרות. כך למשל כאשר ביקר בארה"ב ראש ממשלת יפן בחודש אפריל, לבשה אובמה שמלה סגולה של טאדשי שוג'י, מעצב יפני אמריקאי וב-2009, בעת ביקורו של ראש ממשלת הודו, היא לבשה שמלת סטרפלס עם פרינט מטאלי כסוף, של המעצב ההודי אמריקאי ניים קהאן. הרעיון והמחווה יפים וראויים כשלעצמם, אבל אישה בעלת סגנון אישי וחוש אופנתי מפותח כמו שיש לאובמה, אמורה לדעת שבנוסף, עליה לדבוק בסטיילניג שמתאים לה ולאישיותה.

resized_GettyImages-93363953

ב – 2009 בשמלה של המעצב ההודי אמריקאי ניים קאהן – יותר מחמיא, יותר הולם

השמלה של וונג נראית כאמור, כאילו נלקחה היישר מליין שמלות הכלה שוונג מפורסמת בו ורק נתפרה מבד בצבע אחר. הלוק כולו פומפוזי וראוותני עם גזרת בת הים המאוסה, שנראית כאילו אי אפשר לזוז בה. זה לא מודרני, זה נראה מתאמץ מידי ולמען האמת, ההופעה כולה מעט לא צנועה. כשאת המארחת, את לא אמורה להשתדל להאפיל על האורחת. אובמה היא אישה גבוהה ומרשימה גם בלי מאמץ, להתלבש באופן מוקפד ואלגנטי זה חלק ממנה וממה שהיא מייצגת, אבל גם כך אור הזרקורים נמצא עליה, אין צורך "לגנוב" אותו בכוח. דווקא האורחת, רעיית הנשיא הסיני פנג ליואן, התלבשה נהדר בשמלה הכחולה בסגנון סיני, שנראית אותנטית, אלגנטית ומכובדת.

resized_GettyImages-490040694

בעבר השכילה אובמה לבחור בשמלות ערב מצוינות שהלמו את אישיותה ואת נתוניה הגופניים (הזרועות האלה ועור השוקולד… בזה היא באמת יכולה להשוויץ) בעיקר זכורות לטוב שתי השמלות שעיצב עבורה המעצב האמריקאי ממוצא טיוואני, ג'ייסון וו, לשני נשפי ההכתרה של ברק אובמה כנשיא. וו אגב היה אז בפעם הראשונה ב-2009, מעצב יחסית אנונימי לציבור הרחב ומאז בזכות החשיפה שהעניקה לו אובמה, הפך לאחד ממעצבי העל הנחשבים בניו יורק.

חדשות אופנה 22

שתי שמלות הנשף שעיצב עבורה ג'ייסון וו אחרי בחירת בעלה לנשיא. מימין ב- 2009 ומשמאל ב-2013

אז מדוע כולם מתלהבים? ובכן בין השאר בגלל שבציבור האמריקאי יש אהדה גדולה ומוצדקת למישל אובמה ואגב גם לוונג (66), מעצבת מקושרת היטב ואהודה בתעשיית האופנה האמריקאית, ששמלות הכלה שלה נחשבות לסמל סטטוס. עולם האופנה בכלל, מחפש תדיר אייקונים אופנתיים כדי להכתירם ולהתפעל מהם: הנסיכה דיאנה בזמנו והיום קייט מידלטון, קרלה ברוני בעת שבעלה סרקוזי היה נשיא צרפת וכמובן ג'קלין קנדי בתקופתה ועכשיו מישל אובמה, שלרוב מצדיקה את הסופרלטיבים.

הסגנון של אובמה הוא נועז ולא נחבא אל הכלים בהתאם לאישיותה הבולטת, אבל הבחירות שלה בדר"כ מדויקות יותר. היא אוהבת צבעוניות עזה והרבה פרינטים ולרוב את שניהם גם יחד. היא יודעת היטב מה הולם אותה ומתלבשת ברוב המקרים מצוין, בעיקר בבגדים של מעצבים מבית והבחירות שלה הביאו פרסום רב לתעשיית האופנה ולמעצבים האמריקאים.

משעשע שדווקא בביקורו הקודם בארה"ב של נשיא סין (לשעבר) ב-2011, היא בחרה ללבוש שמלה של מותג האופנה הבריטי אלכסנדר מקווין, בכתום עז עם משיכות צבע מופשטות בשחור וחטפה על כך ביקורת מבית. מועצת האופנה האמריקאית, אפילו פרסמה הצהרה המביעה אכזבה מבחירתה של אובמה ללבוש שמלה של מעצב בריטי. הפעם היא לא לקחה סיכונים ולפחות מבחינת תעשיית האופנה בארה"ב הצליח לה.

resized_GettyImages-108179463
לובשת שמלה של אלכסנדר מקווין ב-2011 בעת ביקורו של נשיא סין לשעבר Hu Jintao
resized_GettyImages-490037456
מסדרת את עניבת הפרפר של בעלה הנשיא
resized_GettyImages-490037454
*
ועוד מראות מוצלחים של מישל אובמה:
resized_GettyImages-477551022*
resized_GettyImages-456254922
*
resized_GettyImages-456851768*
resized_GettyImages-477251736*
resized_GettyImages-477322190
*
resized_GettyImages-178272735*
resized_GettyImages-473885854
*
*
צילומים: Gettyimages
מתוך הבלוג של אלישבע כספי

אלישבע כספי
קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.