מישהו, מישהו דואג? דואג לי שם למעלה

מעונות לילדים בגילאי 0-3 נמצאים בפיקוח משרד הכלכלה, בניגוד להמלצות ועדות מקצועיות עתידים המעונות לעבור לפיקוח משרד הרווחה במקום למשרד החינוך, המשרד המקצועי שערוך להתמודד עם מסגרות חינוכיות

השבוע התעוררנו למציאות שלא תיאמן, הנוגעת לילדינו בגילאי לידה עד 3.

בהחלטה חפוזה ותמוהה נקבע כי מעונות היום יועברו ממשרד הכלכלה לחסות משרד הרווחה.

במשך 20 השנים האחרונות התקיימו 3 ועדות מהותיות (טרכטנברג, אלאלוף וגרונר) בהן נקבע על ידי מיטב המומחים בתחום הגיל הרך, כי על המעונות לעבור למשרד החינוך שהוא המשרד המקצועי הרלוונטי ביותר למסגרות חינוכיות. משרד החינוך מסוגל לספק מעקב ורצף חינוכי מגיל לידה ועד גיל 18 ולראות את המסגרות בראייה של מסגרת חינוכית ולא בראייה מצומצמת המתייחסת רק לצרכים של אם מועסקת או למצבה הסוציואקונומי של המשפחה מבלי לראות את צרכיו ההתפתחותיים של הילד עצמו.

כבר כמה חודשים שקהילת "חינוך מלידה" עוסקת בבניית תוכנית אסטרטגית שמטרתה לחדד את שלושת המסרים הבאים, המופיעים בקמפיין המיילים החדש שהשקנו בימים אלה:

1. הסדרה – יישום נורמות ניהול, תקינה ופיקוח.

2. הרחבה -מסגרות חינוכיות, איכותיות ובנות השגה לכל ילד וילדה בישראל.

3. העברה -העברת הסמכות למשרד החינוך.

אם חשוב לכם שילדים בני 0-3 יהיו במסגרות חינוכיות ראויות ומפוקחות, היכנסו לקישור, שלחו מיל לשר החינוך ו/או לראש הממשלה והפיצו את המסר הלאה. זה תהליך פשוט, קצר ושיכול לעזור להבאת שינוי אמיתי למען ילדינו.

אנא עזרו לנו להפיץ את הקמפיין  בכל הכוח, למען הילדים והנכדים שלכם ושלנו.

אנו לא בטוחים איך או מדוע בדיוק התקבלה ההחלטה להעביר את הפיקוח דווקא למשרד הרווחה ולא למשרד החינוך ואין ברצוננו להיכנס למאבקים כנגד אף גורם, מה גם שנמסר לנו ממקורות יודעי דבר כי כבוד השר כץ באמת מעוניין לקבל את פני הקטנים באהבה, ואנו בהחלט מאמינים בכך. הבעיה המהותית היא לא האדם שיהא אמון על עתידם כי אם המשרד שיפרוש עליהם את חסותו. כזה שידאג לבינוי מסגרות רבות, להכשרת א/נשי הצוות ולמתן רצף חינוכי החל מלידה, כזה שיש לו את הכלים לדאוג למסגרות חינוכיות.

ביום ראשון הקרוב (7/8/16) בשעה 19:00 ניפגש מול בית ראש הממשלה -הורים, א/נשי צוות, א/נשים מתחום החינוך וכל אלה אשר טובת ילדינו בלבם ותחום הגיל הרך בנשמתם, המעוניינים בעתיד מיטבי עבורם.

מוזמנים להגיע ולהשפיע!

הזמנה להפגנה

ליאת נוימן-גלנץ
ליאת גלנץ נשואה+ 5, מנהלת מעון בהכשרתה ובנשמתה. רכזת הקואליציה לחינוך מלידה, הפועלת לשינוי מהותי בתחום הגיל הרך (גילאי לידה עד 3)