מיקי שרון- הצלם שלא אוהב להצטלם

בחורה עם מחשב נייד

השם מיקי שרון מוכר לכל מי שגדל בחיפה והקריות. צלם ידוע בסצנת חיי הלילה באזור שצילומיו כבשו את דפי העיתונים, בין אם המדובר בצילומי ידוענים שבילו בפאבים ובמועדונים ובין אם מדובר בדוגמניות אותן גילה ופרסם. כשהגעתי לסוכנות TOP  בה הוא משמש כמנהל המקצועי, זכרתי מיד את שמו אך את פניו לא הכרתי ולו הייתי עוברת לידו ברחוב לא הייתי מזהה אותו.  "אני לא אוהב להצטלם"- אמר לי מיקי וסרב באדיבות לבקשתי לצלם אותו. לא התעקשתי. הצלם הולך יחף, חשבתי. האיש שמצליח דרך עדשת מצלמתו לעמוד על טיבו של המצולם ולהנציח זאת, מעדיף להישאר בצד השני של המצלמה.  בעבר האמינו שהצילום לוכד חלק מנשמתו של המצולם ואם אכן זה כך אולי באמת עדיף לא להצטלם. אבל, לי אין אמונות שכאלה ושמחתי לעמוד מול המצלמה ולתת לצלם מקצועי לצלם אותי.

מיקימיקום

11041275_10153220031363704_7153945029218257321_n[1]

בצילומים- עבודותיו של מיקי שרון לסוכנות טופ. (האיפור- ספיר ידידיה)

"מה אתה אוהב בצילום" שאלתי אותו " את היכולת להגיע דרך המצלמה לפנימיותו של האדם"- ענה מיקי. " את היכולת להוציא בצילום את מי שהאדם הוא באמת. דרך המצלמה אני יכול להכיר את מי שמולי והצילום מלמד אותם מי הם ומספר להם עליהם. דרך הצילומים אפשר ללמד ביטחון עצמי, אפשר לתת עידוד ותמיכה ואפשר להראות שכל אחד הוא מיוחד"  ואכן, בצילומים שצילם אותי ובאופן שהנחה אותי איך להביט למצלמה ואיך לנהוג הבנתי איזה כוח יש למצלמה וגם לצלם שעומד מאחוריה.

סיפור חייו של מיקי מעניין לא פחות מצילומיו. האיש שחום העור הוא בן לאם ממוצא הולנדי ניצולת שואה ואב שעלה ממרוקו. הוריו הכירו באולפן לעברית, נישאו והתגרשו לאחר מספר חודשים. מיקי גדל כבן יחיד לאם חד הורית. כל משפחתה של האם נספתה בשואה והיא היתה הניצולה היחידה הודות לטוב ליבם של משפחה נוצרית שהחביאה אותה במרתף מתחת לסלון ביתם וכך הצילו את חייה. בשנת 1979 ניפגש מיקי עם המשפחה והוא פועל על מנת שיכירו בהם כחסידי אומות העולם וכדי שיגיעו לארץ. כיוון שאימו נשאה בעול הפרנסה ועבדה כמזכירה בכירה בטכניון, היה על מיקי לגדל את עצמו וללמוד לעשות הכל בכוחות עצמו. בגיל צעיר מאד התאהב בעולם הצילום. אימו הכניסה אותו להיות השוליה של צלם הטכניון- דוד מאסטרו – שלימד אותו את רזי המקצוע. החל בניקוי מצלמות ועבודה עם כימיקלים ועד צילום תעשייתי בו התמחה הצלם. הצילום הפך להיות כל עולמו. "יש לי 2 אהבות בחיים"  אומר מיקי " שני בניי והצילום. זה מה שמעסיק אותי 24 שעות ביממה".

במשך השנים עבד בעיתון "לב העיר" ערך וצילם את מדור הרכילות. עסק בצילום אופנה וצילום דוגמניות. היו לו גם תגליות כמו הדוגמניות גליה אברמוב וסיון דדון. כיום, משמש כמנהל המקצועי של סוכנות TOP. תחום המקצועיות שלו הוא צילום דוגמנות, אופנה, אקססוריז, השקות ואירועים. בנוסף, מתמחה בצילום בנות בת מצווה ויחד עם צוות צילום, עורך וגרפיקאי הוא מפיק אירוע מיוחד במינו לכלת השמחה. חשוב לו להתמקד במהלך האירוע גם על הסב והסבתא של הנערה וחשוב לו לבטא את הקשר המשפחתי ולהראות דרך הצילומים את הקשר הבין דורי. בנוסף, הוא עוסק גם בצילום בהתנדבות בקהילה.

unnamed[1]

"בכל מה שאני עושה" אומר מיקי " חשוב לי מאד שהתוצאה תהיה הכי איכותית והכי מושלמת" אני חושבת שהוא מצליח בכך ואהבתי מאד את תוצאות הצילומים שלי. כמובן שלספיר ידידיה שאיפרה אותי ושעשתה עבודה נהדרת יש חלק בכך.

אז אם יש לכם אירוע בקרוב או שאתם רוצות בוק צילומים- מיקי שרון הוא הצלם עבורכם. הביטו בצילומים ותיווכחו בעצמכם.

DSC_7386

DSC_7384

DSC_7382

DSC_7391

DSC_7377

מיקי שרון- miki.topevents@gmail.com נייד- 050-7757600

איפור- ספיר ידידיה. נייד- 0525826632

Iaffa Gavish
כותבת על נושאים מגוונים. הצגות, ספרים, אוכל, מסעדות ולייף סטייל. תמצאו כאן את היומיומי, את שעות הפנאי ואת ההנאות הקטנות של החיים.