מיקי רוזנטל, האיש והאגדה


מיקי רוזנטל. אחד האנשים . אוהבת, מעריכה ומאוד נהנת לצפות בטלויזה מאז ומתמיד.
אחד כזה שלא משנה איזה פרומו יראו של איזה תוכנית הוא מתחיל לעשות…אני יודעת שזאת תהיה תוכנית טובה…כמו סרט עם שחקן טוב….שון קונרי למשל…יש איתו סרט..אתה יודע שהסרט יהיה מצוין…שאפשר לסמוך עילו….ככה גם מיקי רוזנטל, אם יש לו תוכנית, היא מצוינת, מראש.

להבדיל משחקנים….על מיקי לא ידעתי כלום….חוץ מהתחקירים שהוא עושה…ובהם הוא לא עוסק בעצמו…ובמפגש הבלוגרים של ערוץ 10 פתאום היתה לי ההזדמנות להכיר את האיש..את האדם….להיסתכל "בלבן של העיניים"…..ומה אני אגיד….ה"לבן"הוא מאוד לבן, הלב הוא מאוד גדול…ובעיקר, ישב מולי אדם, שהוא קודם כל בן אדם ואחר כך כל השאר, אדם שמאמין באידאלים, אדם שעבורו המיקצוע שלו הוא גם התשוקה שלו…ולי לא נישאר אלה לשבת מרותקת ולהקשיב לכל מילה שיוצאת לו מהפה.
5 עובדות שלא היכרתם על מיקי רוזנטל:אני רוצה רגע להתמקד באחת העובדות: מיקי לא היתקבל להיות כתב בידיעות אחרונות….אבל בסופו של דבר היה סגן עורך ראשי של העיתון….(גם ג'וזפה ורדי המלחין האגדי דרך אגב לא היתקבל לקונסרוטורין כי לא הרשים את הבוחנים….. ומיותר לספר על ה"טרויאטה", "נבוקו", הרקוואים של ורדי ,אידה ועוד ….) וכששמעתי את העובדה הזאת, בישבילי זה היה אחד הרגעים המרגשים במפגש.
זו לגמרי השראה לאנשים רבים…..במיוחד לי…לקוית למידה שלעיתים לא מאמינה ביכולות שלה.

מיקי ענה על שאלות הבלוגרים בסבלנות רבה, באריכות,בכבוד רב, יש לו חוש הומור משגע, הוא אדם חברותי להפליא והכנות שלו פשוט מעוררת השראה.
התוכנית החדשה שלו בערוץ 10 בימי שישי בערב "השבוע" היא אחת התוכניות המענינות, ועצם העובדה שמיקי הוא לא "המנחה הקלסי" שיושב עם חליפה באופן קבוע….למרות שהיא יושבת עילו מצויין….יש בזה משהו מיוחד שונה וזה בדיוק מה שהיה כל כך חסר על המרקע .

ובנימה קצת אישית למיקי: כבוד גדול היה לי לפגוש אותך, לפעמים כשמעריצים מישהו כשפוגשים אותו מאוד מתאכזבים…הפגישה איתך רק העצימה את הערצה, רק גרמה לי לרצות לראות יצירות שלך, ולספר על הערב הנפלא הזה. תודה.

marina
בלוגרית דיסלקטית עם הפראות קשב וריכוז שכותבת עם שגיאות כתיב לא יודעת מתי כותבים עם "י" ומתי בלי....אבל תמיד יודעת מה להגיד :-))))