מין וחינוך מיני בימי הביניים

בחורה עם מחשב נייד

הנצרות, שעלתה אחרי הדקדנטיות וההדוניזם של החיים הרומים, הביאה את המוסר וההגבלות ליחסים בין גברים ונשים. הנזירות היתה מעלה שיש לשאוף אליה, אך, בו-זמנית, הכנסיה הבינה את הצורך האנושי במגע ויחסים, וכך נוצרו החוקים של "עשה" ו"אל תעשה" ביחסים המיניים בין בני הזוג.

1. יחסי מין יהיו אך ורק בתוך מסגרת הנישואים (ניאוף הינו אחד החטאים הקרדינאליים בנצרות).

2. בימים ראשון, רביעי, שישי ושבת אסור לקיים יחסי מין.

3.  אסור לקיים יחסי מין באור יום ובעירום מלא.

4. אסור לקיים יחסי מין בזמן מחזור, הריון והנקה.
5. איסור לקיים יחסי מין בחגים ובימי צום.
6. מאחר ויחסי מין נועדו אך ורק להבאת ילדים יש להמנע מאינטימיות, הכוללת חיבוקים ונשיקות. לא ריבוי תנוחות ולהשתדל לא להינות.
"איך באים ילדים לעולם" גרסת ימי הביניים
"איך באים ילדים לעולם" גרסת ימי הביניים
ד"ר ענת מוברמן - נשיות, מיניות וזוגיות בראי האמנות
כמרצה, במשך שנים אני מרצה על מקומה של האשה בהיסטוריה כפי שהיא נבחנת בתוך התא המשפחתי ומערכות היחסים שהיא מנהלת (אם בתוך הנישואים, ואם מחוץ להם). בואו הצטרפו אלי למסע מרתק מהעבר ועד היום, מסע שהביא אותנו עד היום - למקום שהאשה נוכחת ומגשימה את עצמה. קצת עלי: בעלת דוקטורט בפסיכולוגיה של החינוך, אוניברסיטת ניקרגואה (2014), תואר שני בתולדות האמנות, אוניברסיטת ת"א (2000). לימודי התמחות בתרבות איטליה מטעם "האוניברסיטה לזרים" של סיינה (2002) , תואר ראשון בתולדות האמנות, אוניברסיטת ת"א (1998). מרכזת קורסי כתיבה אקדמית במחלקה לעיצוב ב"מכון הטכנולוגי חולון" ומרצה לתולדות האדריכלות ועיצוב הפנים . מרצה לתולדות האדריכלות ועיצוב הפנים והריהוט ב"בבית הספר לעיצוב", המכללה למנהל, המסלול האקדמי. מרצה בקורסי סטיילינג ועיצוב פנים ב"בנין ודיור". מרצה לתולדות האמנות, האדריכלות והעיצוב ב"אבני" . מרצה על אהבה, זוגיות וארוטיקה בראי האמנות ב"אסכולות", וב"מכון אבני" לאמנות.