מילנו שבוע האופנה – גוצ'י – אביב – קיץ 2013

בחורה עם מחשב נייד

קשת צבעים בהירה וזוהרת שטפה את מסלול התצוגה של גוצ'י אתמול בערב, עם פתיחת שבוע האופנה במילנו. קולקציה שכולה צבעי קיץ לוהטים ואופטימיים, בשונה לחלוטין מהקולקציה האפלה והדרמטית עתירת השחור ובדי הקטיפה הכבדים, של הסתיו הנוכחי.

ורוד עז, צהוב לימון, ירוק של קצף הגלים, כתום אלמוג וכחול קובלט, עטפו את גוף הדוגמניות מכף רגל ועד ראש כולל ארנקים, משקפיים וסנדלים בצבעים שהיו זהים לבגד והבהירו שצבע, הוא הסיפור המרכזי של הקיץ הבא אצל פרידה ג'יאניני.

אבל לא רק צבע היה שם, גם הגזרה הסקסית הצמודה האופיינית לגוצ'י, פינתה את מקומה לווליום של בד אשר כיסה את הגוף בגזרות נשפכות ורפויות. טוניקות עם מכנסיים רחבים חוזרות לתפוש מקום של כבוד בזירת האופנה ואצל גוצ'י היו אלה סטים של טוניקות מהודקות במותן עם חגורה, או טוניקות רחבות עם שרוולי פעמון מעל מכנסיים תואמים.

גזרת השמלות הייתה רחוקה מהגוף עם שרוולים ארוכים ולחלקן היה אפילו צווארון גולף קטן. בכל מקרה, לאף אחת מהן לא היו מחשף סקסי ונועז כפי שהורגלנו לראות בקולקציות העבר. הסקסיות באה לידי ביטוי בצבעוניות העזה ובקפלים העצומים של בד, אשר התמקמו סביב השרוולים, בגב ולאורך קו הצוואר. הקפלים האלה, מעין סלסולים של בד, עטפו את הבגדים בכל פינה והוסיפו דרמה לקולקציה כולה.

עוד היו שם הדפסי נחש צבעוניים (ואין כאן שום חידוש, אבל זה נראה מעולה) והדפסים נוספים בהשראה טפט יפני.

הקולקציה כולה הייתה בהשראת סוף שנות ה-60 תחילת שנות ה-70 ולפי פורטרטים שצילם הצלם ריצארד אבדון, של נשות החברה הגבוהה וחוג הסילון (כפי שהן כונו אז) כמו מריאלה אנג'לי ומריסה ברנסון. היום מן הסתם היו מכנים אותן סטייל אייקון ואת הזוהר המעט מופרז שלהן ושל התקופה ההיא, ניסתה ג'יאניני לשחזר.

את הבגדים קישטו תכשיטים ענקיים וצבעוניים (מפלסטיק) בהשראת ליז טיילור. ג'יאניני אמרה שהיא חפצה להשיג מראה מזויף של ליז טיילור… אבל השמלה הלבנה עם תכשיטי הקורל הכתומים הייתה יפיפייה, וכך גם כל הבגדים הלבנים והשחורים שעלו בסוף התצוגה, וריככו מעט את הטון המוחצן של רוב הקולקציה.

התכשיטים

הארנקים

וגם הנעליים

*

מתוך הבלוג של אלישבע כספי

אלישבע כספי
קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.