מילון האופנה

סטיילינג ואופנה הם השם הנרדף שלי, ולכן היה ברור שאשמח להתחדש במושגים מיודעת דבר. אחרי עצות מצוינות של הסטייליסטית מרב אבן זוהר, יש גם לי 9 עצות שהן מאסט בסטיילינג, במיוחד לנשים בגיל המעבר

" שלוש שניות לוקח לאדם לקבוע את הרושם הראשוני שלו עלינו מבלי ששוחחנו – הבגדים שלנו הם השגרירים"

סטיילינג ואופנה הם השם הנרדף שלי, כמעצבת אופנה קהל היעד שלי הוא נשים ולכן היה ברור שאשמח להתחדש במושגים מיודעת דבר ואכן מרב אבן זוהר הסטייליסטית הקנתה לכולנו מושגים חדשים.

מרב

היא דייקה אותי ואת כל הנוכחות באולם: את בעלות הכתפיים הרחבות היא הנחתה איך למשוך את תשומת הלב למותניים וליצור את אשליית שעון החול, על ידי הדגשת קו המותן, והסבירה איך תכשיט ארוך אשר מסתיים בקו המותן יכול להפנות את תשומת הלב לקו המותניים. הכול עניין של אשליה ויזואלית, היא אומרת, ועלינו למצוא את מבנה הגוף שלנו.

מבנה גוף

בכדי ליצור את האשליה הוויזואלית עלינו לזכור שקווי רוחב נועדו להצר אזורים מסוימים, קווים אלכסוניים מטרתם לכנס ולהצר, ואילו קווים ארוכים נועדו להאריך.

הלקוחות שלי יודעות שאני בעד מכנסיים מקופלים במכפלת או קצת חושף קרסול. כשאתן שואלות אותי "האם זה לא נראה כאילו גדלתי בתוך המכנס?" אני עונה "לא", והנה יש לי גם אישור מסטייליסטית.

זוכרות את ההמלצה שלי על נעלי עקבים סירה כאלה?  כן, אלה שנותנות לנו 6 ס"מ נוספים לאורך הרגל שלנו. אז הנה מרב מאשרת את זה – מהיום נוסיף לשמלה הקטנה השחורה שחייבים בארון גם נעלי עקב ומכנסיים חושפי קרסול.

טוב

הנה אני מיישמת את שלמדתי כשלמדתי אופנה, מה שהיה נכון אז נכון גם היום: אני בעלת כתפיים צרות אז הוספתי כותפות, חצאית ישרה עד מעל גובה הברכיים ונעלי עקב כמו שמרב לימדה אותנו,  בכדי להאריך את הרגל – חגורת מותן רחבה להדגיש קו רוחב מותן וליצור את אשליית שעון החול. תשקיעו באביזרי אופנה נכונים שיעזרו לכן ליצור את האשליה הנכונה.

קחו לדוגמא נשים עם פלג גוף תחתון רחב, להן מומלץ ללבוש חולצות עם מפתח סירה או חולצות עטלף וחברתינו מהשורה היפה עם האגן הרחב מדייקת אותה: "אני עם פלג גוף תחתון רחב, מותניים צרים וחזה שופע ומושכת את תשומת הלב למחשוף" ומרב מאשרת, אכן מחשוף תמיד מושך את תשומת הלב.

לנשים עם בטן היא ממליצה להיפרד מהסריגים לטובת אריגים והיא צודקת, סריגים נצמדים לגוף ומבליטים את מה שאין אנו רוצות שיראו. מומלץ ללבוש חולצות או טוניקות בגזרת A  ועדיפות גדלה לאריג. אני אישית ממליצה תמיד על אריגים נושמים כגון כותנה וויסקוזה.

תשקיעו בהלבשה תחתונה, היא מבקשת. תחתון אוסף וגבוה ללא תפרים מומלץ, חזייה שתהיה במידה הנכונה. ואיך בודקים אם המידה היא נכונה? קדימה בנות, תרימו ידיים, היא אומרת, אם החזיה זזה ממקומה היא אינה טובה. לכן החזייה צריכה להיות ממורכזת כששני הקאפות אוספים את השדיים. יש חשיבות גדולה מאד לחזייה אותה ולתחתון שכן אם הם לא יעשו את העבודה זה יבלוט מתחת לבגד וזה לא מחמיא .ברגעים אלה ממש אני נזכרת ברכישת החזיות האחרונה שלי לפני שבוע ומחייכת, ובתיה מעירה לי "שוב פספסתי את מכירת החזיות אצלך".

חזיה

כבעלת רשת חנויות לשעבר וכמעצבת אופנה בהווה ובעלת סטודיו לעיצוב אופנה הנה מספר המלצות אישיות שלי לנשים בתקופת גיל המעבר:

1. וותרו על הסינתטי, חפשו את הבדים הנושמים.

2. בגד רחב לא תמיד משמין, הוא צריך לחשוף את מקומות החזקה שלנו.

3. עקבים דקים מומלץ להחליף בעקב פלטפורמה.

4. גולפים וצעיפים הם פתרון הולם לבעיית הסנטר הכפול ולקמטים בצוואר.

5. בגד שהרגשתן בו לא בנוח בחנות, לא לרכוש גם אם המחיר הוא מגוחך, הוא יתפוס מקום של בגד אחר בארון ולא יהפוך להיות נוח בבית.

6. הזמנות באינטרנט נפלאות לבנות שלנו. לכן – מומלץ להימנע.

7. תרשו לעצמכן להתפנק ולהגיע לבוטיק שאתן אוהבות, עם או בלי סטייליסטית, העיקר שיהיה מי שישקף לכן את האמת וירצה שגרירה טובה בחוץ, יש לנו בארץ מעצבים מוכשרים אשר מייצרים קולקציות אשר מתאימות לאקלים המקומי. קנו "כחול לבן".

8. תעזו לשלב להביע את האני שלכן בביגוד, תצרו אופנה עם שילובים.

9. תזכרו שלעתים רבות הזול הוא יקר.

עדי לבושה בסטייל

ממרום שנותי בעולם האופנה שמחתי לראות את מרב בעבודתה, היא מדייקת את הקהל ויודעת את העבודה.

   

גבירה ולקוביץ: מעצבת אופנה, קניינית אישית, בלוגרית

 www.gvira.co.il

https://www.facebook.com/gviradesign/