מיומנה של מתמודדת לראשות עיריית אשקלון

בחורה עם מחשב נייד

"בשביל מה את צריכה את זה?" ,WhatsApp Image 2018-06-07 at 10.15.49

"לא חבל על כל המחירים האישים שאת משלמת?

"אל תשכחי יש לך גם ילדים שנפגעים מזה.."

"הרי כל הפוליטיקאים מושחתים!"

"אני בכלל לא הולך/ת להצביע הפעם!"

"מה יוצא לך מזה??"

"הרי, ביננו לנשים אין סיכוי בעיר של פריפרייה ,עדתית ודתית"

אלה רק חלק מהאמירות שאני נתקלת בהם ביום יום מאז הכרזתי על התמודדותי לראשות העיר. אני גם משתדלת להשיב בשאלות על האמירות האלה:

"אז מה את/ה אומר/ת לוותר? האם את/ה רואה מישהו ראוי שיכול להוביל את העיר למציאות טובה יותר? ואם כל אחד מאיתנו האנשים הטובים,המוכשרים בעלי הידע ,הנסיון והעשייה יחשבו על עצמם מי יכבוש את הפער שנוצר? דווקא האנשים הפחות ראויים, ולא, אין לנו על מי להלין אלא על עצמנו!! כי פשוט לא שמנו עצמנו לשיפוט הציבור ולא לקחנו אחריות על עיר למרות כל מה שבאמתחתנו.

וגם לגביי האמירות  בנושא הפוליטיקה- תמיד יהיו דוגמאות של פוליטיקאים מושחתים , הרי פוליטיקה היא בסה"כ פוליטיקאים ופוליטיקאים הם בסה"כ אנשים והם אלה שגורמים לפוליטיקה להצטייר ככזו, מנגד, ישנם כל כך הרבה דוגמאות של פוליטיקאים ובינהם ראשי עיר ישרים הרואים בתפקיד שליחות דוגמא כזו קיימת קרוב אלינו ראש עיריית באר שבע שזכה מס' פעמים גם על יושרו  ופעילותו למען הציבור. שלא תטעו, ישנם הרבה פיתויים כשאת נמצאת בעמדת כוח והשפעה ולא פעם תתקלי בין טובתך האישית לטובת הציבור ובכל פעם מחדש תצטרכי לבחור ואני מאחלת למי שנכנסת לזירה הזו שתהיה מספיק איתנה ובעלת עמוד שידרה לעשות מה שטוב לציבור.

אבל הכי מעציב אותי האמירה של האנשים שאינם הולכים להצביע כלל, הם רק לא יודעים עד כמה הם משפיעים על העתיד- שלהם, של ילדיהם ושל הדורות שיבואו אח"כ. לא מעט פעמים אמרתי שאין בעיה שלא יצביעו לי , אך שיצביעו במי שנראה להם הכי פחות מזיק לעיר ותושביה ובכך שאדם אינו מצביע הוא משפיע..אוהוהו כמה שהוא משפיע !!במיוחד על זה שהוא חושב שהוא הכי לא נכון לעיר..

אני חייבת לציין, כמי שהובילה עשרות נשים והכשירה אותן לפוליטיקה לא פעם נשאלתי על ידיהן האם ניתן לשנות את חוקי המשחק שלא מוצאים חן בעיננו? אז אענה גם כאן: לא ניתן לשנות חוקי משחק מבחוץ ! את חייבת ללמוד את חוקי המשחק הקיימים, להיכנס ואז לשנות ולהשפיע!

וגם לגביי האמירה שנשים לא יכולות לכהן כראש ראשות בעיר כמו אשקלון אני חייבת לומר : אל תשפטו אדם בשל מינו, הוא צריך לעמוד בכל הפרמטרים של כישורים,יכולות,ידע,ניסיון ועשייה ונשיות הוא מימד נוסף של יתרון שמביא לזירה רגישות ,אמפתיה ושירות לתושב אך לא על חשבון מנהיגות ונחישות .

אני מקווה שעניתי לחלק מהאמירות והשאלות ומקווה שבהמשך אענה גם על ה"אני מאמין" שלי בראייה כוללנית של עיר. ובהזדמנות זו מודה לכל הנשים והאנשים שהולכים עימי כברת דרך , מאמינים ומסייעים ככל יכולתם להצלחת העיר.

ואסיים בנימה אופטימית: "לעולם אל תטיל ספק בכך שקבוצה קטנה של אנשים מתחשבים ומחויבים יכולה לשנות את העולם. למעשה, זה הדבר היחיד שאי פעם שינה את העולם" מרגרט מיד

שבת שלום ומבורך לכולם..

#אשקלוןמנצחת

rikishai
ד"ר ריקי שי חברת מועצת העיר אשקלון - מתמודדת לראשות עיריית אשקלון 2018 כחברת מועצת העיר ממונה על החינוך הבלתי פורמלי,קידום נשים ועסקים, ולאחרונה ממונה על השירות לתושב. ריקי שי אשת חינוך, PhD במדעי ההתנהגות ו-M.Aבניהול חינוך, מרצה ובעלת מכללה מזה 15 שנים (משנת 2000) . בתפקידי כמנכ"ל מכללה הכשרתי אלפי עובדים ומנהלים מכל הארץ בסדנאות לשיפור מיומנויות ולמימוש עצמי. עוסקת גם במחקר ופיתוח בתחום החברתי ובנושאים הקשורים לקידום והעצמת נשים, מרצה בקורסים ללימודי נשים ומגדר ולימודי תעודה מנהלות מעון,מטפלות וסייעות בחינוך מאמנת (coaching) אישית ומתמחה בהפרעות קשב וריכוז, סופרוויזרית למאמנים מתחילים מלווה ומכשירה אנשים מכל התחומים להציב מטרות ולהגשים חלומות. מחברת הספר "להתחבר לטבע שבך" במטרה להביא את ההתחברות לאדם ולכל העוצמות שבו ולהביא אותן למימוש עצמי. הקימה את "בית האישה" באשקלון, ומשמשת מנהלת בפועל, תפקיד הכולל כתיבת תכניות ההדרכה, הכשרת מנחים, מאמנים,שיווק, ניהול, ייעוץ לארגונים ולפרטיים והנחייה. בין היתר מעבירה סדנאות לארגונים הבאים: רשויות,עיריית באר שבע, מועצות מקומיות,תמ"ת- הכשרה מקצועית, מתנס"ים, מכללות ,קתדרות שונות ועוד.