מיומנה של אם – פרק 23423 – הריצה למקלט

בחורה עם מחשב נייד

ילדה שלי,  בוקר.. אזעקה ראשונה – חן קופץ מעל הגדר ושולף אותך מהגן ואנחנו רצות למקלט, מחזירה אותך לגן ואחרי 10 דקות עוד אזעקה, חן קופץ שוב ומוציא אותך , רצות למקלט ושוב מחזירה אותך לגן ובדרך את מתלוננת שכואב לך הראש, אחרי כמה דקות את מקיאה. הבנות בגן מרגיעות אותי שאת בסדר ואת הולכת לישון. אחרי שעה את קמה בצרחות ולא מפסיקה לבכות וממשיכה להקיא, ואני מנסה להרגיע אותך ולא מצליחה, ואת רוצה רק הביתה!!!!

10310674_10152554742211280_1051626694995850389_n
יכול להיות ילדה שלי שאני מלחיצה אותך עם הריצות למקלט? את מרגישה שאני רועדת כשאני מחזיקה אותך? למרות שאני מנסה לשדר שהכל בסדר …  אבל לא!!! אני לא ארוץ למקלט ואשאיר אותך במבנה לא ממוגן, לא מסוגלת לחשוב על זה, אם אני מוגנת גם את תהיי מוגנת ואם תהיי חשופה גם אני אהיה חשופה , אמא שומרת עליך!!!

ואת רק בת שלוש ילדה שלי,  וכבר יודעת מה זו אזעקה – אמא בואי נברח / בואי נתקלח כי אחר כך אזעקה ,יודעת מה זה בומים – אמא היה בום , ויודעת מה זו כיפת ברזל – אמא תראי בטלויזיה כמו שיש אצלנו בשמים.

תמונה

 

 

סליחה ילדה שלי  שאת חווה את החוויה הלא נעימה הזו, ומקווה שתשכחי אותה ולא תזכרי אותה לעולם. ואני חושבת על הילדים שלנו בדרום שחווים את החוויה הזוועתית הזאת מדי יום ביומו במשך שנים וליבי ליבי עליהם, שנים של אזעקות, בומים , חרדות ופחדים בלתי פוסקים.

ומכאן מאחלת, מייחלת ומתפללת לימים שקטים ובטוחים יותר – לכל הילדים בדרום ובשאר חלקי הארץ, לחיילנו היקרים בכל החזיתות להוריהם ולמשפחותיהם ובכלל לכולנו – אמן!!!!