מידות גדולות לילדים קטנים

אחרי שהבינו ששוק בגדי הילדים צמא לשינוי, עזבו אורלי כהן ומיכל מיטלנסקי משרות מבטיחות ופתחו סטודיו לעיצוב בגדים במידות גדולות

הבגדים של מיכל ואורלי

6 שניות. זה הזמן שלוקח לנו לגבש את הרושם הראשוני על האדם שמולנו. כך לפחות מאמינות אורלי כהן ומיכל מיטלנסקי, שכנות וחברות המתגוררות באבן יהודה ומנהלות את הסטודיו שלהן לעיצוב בגדי ילדים, הנקרא "סיקס סקנדס" (שש שניות). "קראנו לסטודיו בשם הזה, כי המטרה שלנו היא לתת לילדים את האפשרות לעשות רושם ראשוני חיובי בזכות הבגדים שלנו והיחס החיובי שהילדים מקבלים". מסבירה מיטלנסקי. הכל התחיל בבעיה אישית, "הבן שלי היה מעט מלא לתקופה מסוימת", מספרת כהן, "ומאוד התקשיתי למצוא עבורו בגדים. נאלצתי לחפש בחנויות של מבוגרים, וגם אז לא תמיד מצאתי".

הקושי במציאת בגדים הביא את כהן ומיטלנסקי להבין שלמרות שיש יותר ויותר ילדים שסובלים מעודף משקל, שוק בגדי הילדים מציע מעט מאוד פתרונות. "זה לא רק עודף משקל קיצוני. גם ילדים במידות לא סטדנדרטיות, או שהם טיפה מלאים, סובלים מהבעיה. הם רוצים להיות אופנתיים ומחוברים ומונעים את זה מהם", הן מסבירות בלהט.

orli and michalאורלי כהן (מימין) ומיכל מיטלנסקי (משמאל): לסטודיו סיקס סקונדס. חולמות להגיע מעבר לים (צילום: אלבום פרטי)

עם הרעיון החדשני, עזבו שתי החברות הטובות את עבודתן ("אני עבדתי בהייטק המון שנים, ואורלי הייתה בתחום של משאבי אנוש", מציינת מיטלנסקי), והחלו לחקור את השוק. בלי שום ידע או ניסיון בעיצוב בכלל, ועיצוב אופנה בפרט, הן החלו ללמוד עולם חדש לגמרי. "עולם האופנה הוא עולם קשה. יש בו כל מיני טיפוסים שלא נתקלנו בהם מעולם. לא ידענו עיצוב בכלל, והיינו צריכות ללמוד את הכל".

בגדים לכל מידה בסטודיו

בראש ובראשונה הן פתחו במחקר מקיף. מה ילדים אוהבים, מה הבדים הכי נוחים וכל מה שקשור למבנה גופם של ילדים עם עודף משקל. "בניגוד לילדים רזים, עם מבנה גוף מלבני פחות או יותר, לילדים עם עודף משקל יש מבני גוף שונים: ילדי סוכריה עם בטן בולטת ורגליים רזות, ילדים עם ישבן גדול, ויש גם ילדים שהם אפילו לא שמנים אבל הם מאוד גבוהים או רחבים ולכן מתקשים למצוא את בגדים ברשתות".

הבגדים של סיקס סקונדס

בסטודיו שלהן תוכלו למצוא מגוון שמלות, חולצות, מכנסיים וחליפות המותאמות לטווח רחב של מידות ומבני גוף. "הכי חשוב לנו שהבגדים יהיו נוחים, לא צמודים ומבדים נעימים. וכמובן שיהיו אופנתיים", הן מסבירות בגאווה. על העיצובים מופקדת כהן ועל הצד הניהולי אמונה מיטלנסקי. "את ההחלטות אנחנו מקבלות ביחד. מיכל היא יותר רציונלית ואני יותר אמוציונלית", אומרת אורלי. "ככה מתקבלות ההחלטות הכי מאוזנות. וחוץ מזה אנחנו נשים, אנחנו לא מונעות מאגו, כך שכמעט ואין לנו חילוקי דעות קשים".

בגדים יפים ונוחים בסטודיו

ילדיהן, הן מתגאות, מייעצים ושותפים להחלטות. הם לובשים את הבגדים, מייעצים לגבי צבעים ומה חדש בצו האופנה. הן מספרות שהילדים שמגיעים וגם האמהות, מדברים בשפה מתנצלת. הרבה פעמים הם מגיעים אחרי שחיפשו וחיפשו והם כבר מותשים. כשהם מוצאים את הבגד שלהם הם פתאום מתחילים לשמוח ולהשתחרר, אין דבר יותר מרגש מזה. חוץ מזה באתר אפשר להסתכל, לחפש ואפילו לקנות. המון ילדים שכבר מתביישים להגיע לחנויות, מאוד נהנים לקנות ברשת, בחדר שלהם ובלי עין בוחנת של אף אחד.

השמלות של סטודיו

והן גם משתפות בסיפור שזכור להן במיוחד – "הגיעה אמא שבתה מרותקת לכיסא גלגלים כי היא סובלת משיתוק מוחין. הבעיה שלה הייתה כפולה – גם לחפש בגד שיתאים למבנה הגוף הייחודי וגם שיתאים מבחינת המידות. לפני שבוע היא שלחה לנו את תמונות הבת מצווה של הילדה, התרגשנו מאוד".

לכהן ומיטלסקי, יש ביקורת רבה על עולם האופנה הקשוח והאכזרי, שדוחק כל מי שאינו עומד בסטנדרט הקשוח לשוליים. "אנחנו לא מעצבות למידות גדולות. אנחנו מעצבות לטווח רחב של מידות. וזה מה שהיינו מצפות שיקרה גם ברשתות הגדולות. כשאנחנו משתתפות בכנסים שונים, אנשים ממש מתגודדים סביב הדוכן שלנו. כי יש צמא אדיר בקרב הציבור לאופנה שמתאימה למגוון מבני גוף".

לסיום, מה החלום שלכן, איפה תרצו לראות את הסטודיו בעוד חמש שנים?

"וואו. יש לנו המון חלומות. להגיע כמובן לכמה שיותר אזניים, ולהפוך למותג מוכר וחזק. ואינשאללה להגיע גם לחו"ל".

צילומים: מיכל מיטלנסקי, טל שחר

>> היכנסו לאתר של סיקס סקונד. לחצו כאן 

*התוכן הינו מערכתי ואין בכתוב משום המלצה של בנק הפועלים