מטרות והתמדות ומה שביניהן

אם יש משהו שאני אוהבת לעשות יותר מכל, זה ללבוש את בגדי הספורט שלי לנעול את נעלי הריצה ולצאת מהבית, לשקט למרחב ולאוויר. ההתחלה תמיד קשה, הגוף קר וכואב מכל צעד, בק"מ החמישי העסק מתחיל לזרום, הראש מסתדר ואני מתחילה להיזכר למה בכלל יצאתי מהמיטה החמימה ואז בק"מ ה-20 בערך הכול מתבהר, מה הייתי צריכה להגיד להוא שעצבן אותי, מה אומר לילדי שנתקל בקושי מסוים.
הרעיונות הכי טובים שלי באים בשלב הזה.

עוד כשהייתי קטנה הייתי מציבה לעצמי מטרות והתמודדתי איתן. לא עסקתי בריצה, אבל בעצם גם אז רצתי כל הזמן בדרך להשגת המטרות התמודדתי עם תחושות של פחד לחץ וחרדה, ובהדרגה תיעלתי אותן להתמדה נחישות והתבגרות, והגשמתי אותן אחת אחת, בקצב שלי.

לא פעם היו שואלים אותי הסובבים " לאן את ממהרת? " " את צעירה, למה לעשות הכל ביחד?"  האמת שלא היתה לי תשובה, משהו בי רצה הלאה, לרוץ למרחקים ארוכים.

ככל שהחיים חולפים אני מוצאת כל כך הרבה קווים מקבילים בין חיי הפרטיים ומקצועיים לתחביב שאני כל כך אוהבת. כמו בריצה גם בחיים כל ההתחלות קשות, מלאות לבטים, האם עשיתי את הצעד הנכון? אולי אחזור למיטה החמימה של עבודה כשכירה, למה לי כל כאב הראש הזה? אבל דווקא אז אתה רואה שאתה לא לבד ויש לך מערך משפחתי וחברים שכולו תמיכה ואהבה ואת אומרת לעצמך "הגיע הזמן, זה הזמן שלי, זמן מירב!
אז הנה אני, עומדת כאן, חשופה בצריח (ככה אומר בעלי הטנקיסט…) אבל כמו בכל דבר אחר בחיי מלאה נחישות ומרץ ומוקפת באהבה של בעלי האוהב וחמשת ילדי המופלאים עם תשוקה בוערת לעזור לאחרים ולתת להם מעצמי.

הילדים

צילום: מירב ירושלמי

אחרי יותר מעשור, כעורכת דין במגזר הציבורי, יצאתי לעצמאות ופתחתי מרכז בו אני מאגדת את כל ניסיוני האישי והמקצועי בתחומי הכלכלה, משפטים גישור, תיאום הורי והדרכת הורים- מירב ירושלמי הדרכת הורים במצבי משבר.
היכולת שלי לתת לאחרים את הידע שרכשתי במהלך השנים, ההקשבה, העזרה, ההדרכה והלמידה מאפשרים לי להעביר את האני מאמין שלי שההורות נשארת גם כשהזוגיות נגמרת .
כשהודיעו לי שהתקבלתי לקורס דיגיטליות בעסקים בשיתוף בנק לאומי וסלונה ( פעם שניה שאני מנסה- מתמידה שכמותי ) זה היה בזמן שיא של סוף שנה אקדמאית, מבחנים ועבודות, סיום שנת ההכשרה המעשית שלי, מפגשי פרידה כתיבת דוחות, לקראת סיום הנחייה של קבוצה נפלאה של אמהות חד הוריות למתבגרים ובל נשכח את תחילתו של החופש הגדול עם חמשת ילדיי המופלאים.

צילום: גלית סבג

אז ריצה למרחקים ארוכים, כבר אמרתי ? נרגשת ומתרגשת מהזדמנות שהזדמנה לי באמצע החיים להיות נבחרת מתוך 50 נשים עצמאיות נפלאות, ללמוד מטובי המרצים והצוות המקצועי, המקום שיאפשר לי להתפתח , להגיע לגבהים חדשים .
כמו שד"ר סוס אומר" אם יוצאים מגיעים למקומות מופלאים", ואני ? בתחילתו של המסע, מסע למרחקים ארוכים, תצטרפו אלי בטוחה שיהיה מעניין ופורה.
https://www.gishur-horim.com/

 

מירב ירושלמי
נשואה לאורן, אמא ל5 ילדים, עורכת דין, מגשרת, מתאמת הורית, מדריכת הורים, יועצת שינה. מרתונסטית, אוהבת את החיים, סטודנטית ניצחית ,אוהבת לקרוא , אוהבת את ים ירוק וחופש.