מחקרים מראים כי לחומצת האמינו L טריפטופן השפעה מיטיבה במצבים של דיכאון והפרעות שינה

L טריפטופן הוא אחד מחומצות האמינו החיוניות לגופנו. גוף האדם אינו מסוגל לסנטז טריפטופן ולכן היא מהווה חומצת אמינו חיונית אותה יש לצרוך דרך המזון, מסבירה הנטורופתית ג'ולי ברוך.

L טריפטופן מצוי בעיקר במזונות העשירים בחלבון כמו בשר בקר, דגים, עוף, חלב, ביצים, קטניות ועוד.

בגוף משמשת חומצת האמינו L טריפטופן למגוון תפקודים פיזיולוגיים ונפשיים. בין היתר הטריפטופן אחראי לייצור רכיבים ביוכימיים שונים במוח כגון סרוטונין, מלטונין, דופמין, בטא אנדורפין, מונואמינים ונוראפינפרין, האחראים למצב של רגיעה, הפחתת פעילות עצבית, שיכוך כאבים ושינה. באנשים הסובלים מדיכאון, חרדות, מיגרנה, הפרעות שינה וכאבי ראש כתוצאה ממתח ולחץ נצפתה רמה נמוכה של חומצת האמינו הזו כתוצאה מתפריט דל או ליקוי בחילוף החומרים.

בלוג בריאות

הנטורופתית ג'ולי ברוך מציינת כי מחקרים מוכיחים את ההשפעה המטיבה של חומצת האמינו L-טריפטופן במצבים של דיכאון והפרעות שינה.

דבר הנסיינית

"משך תקופה ארוכה לוקח לי זמן להרדם, יש לילות שבהם אני נרדמת בקלות, אבל מתעוררת מכל רחש קטן בבית וישנה שינה "שטוחה" ולא עמוקה שבסופה אני קמה עייפה.

חשבתי שיכול להיות שזה משפיע על כל האיזון בגוף שלי ואפילו על השמנה. הרי אני אוכלת רק אוכל בריא ועדיין שוקלת כ- 10 ק"ג מעל המשקל הרצוי לי.

אחר קריאת מחקרים בנושא גיליתי שמקורות המזון של חומצת האמינו L – טריפטופן, רובם לא נצרכים על ידי בשל היותי טבעונית.

החלטתי לנסות את תוסף התזונה "נוטרי-פן", המכיל את חומצת האמינו L – טריפטופן, ויחסית די מהר, לאחר כמה ימים, כבר הרגשתי שהשינה שלי רציפה יותר וההרדמות מגיעה מהר יותר".

חומצת האמינו L - טריפטופן

התכשיר כשר פרווה בהשגחת המועצה הדתית חולון.

מחיר: 95 ₪ ל- 60 כמוסות. ניתן להשיג ברשתות הטבע והפארם, בבתי הטבע ובבתי המרקחת.

  • המידע לעיל אינו בגדר התווייה רפואית או המלצה טיפולית. בכל מקרה מומלץ להיוועץ ברופא המטפל.
לילך
בלוג על אמהות, בריאות, טבע, יופי, אופנה, נשים ואוכל טוב ובריא ♥ בקרו אותנו גם בדף הפייסבוק "אמא טבע".