מחפשים השקעות נדלן בארהב? כך תימנעו מנפילות

בחורה עם מחשב נייד

שוק הנדלן בארהב, כמו אגב גם שווקי נדלן במקומות אחרים בעולם (ואפילו זה הישראלי), מספקים לכל מי שמחפש השקעה משתלמת הזדמנויות לא מעטות ליהנות מנכס איכותי המניב תשואה נאה. יחד עם זאת, כדאי לזכור שכשם שאתם יכולים להגיע לנכס שכזה, כלומר בית המניב תשואה גבוהה של 8 או 9 או 10 אחוז לשנה, אפשר גם להיתקל במהמורות בלתי נעימות ואפילו ליפול קורבן להונאות שונות – כך שאם גם אתם מחפשים השקעות נדלן בארהב, כמו רבים אחרים שעשו ועושים זאת, כדאי לכם לקרוא ממה רצוי להיזהר.

"לי זה לא יקרה"? אל תסמכו על זה

אם תנסו למצוא מכנה משותף בין הישראלים שחיפשו השקעות נדלן בארהב ובסופו של דבר הפסידו סכומי עתק, תתקשו מאוד לעשות זאת.

צעירים ומבוגרים, אנשים אמידים מאוד לצד כאלה שהשקיעו סכום צנוע אותו חסכו פרוטה לפרוטה, אנשי עסקים מתוכחמים לצד אנשים קשי יום שהידע הפיננסי שלהם מוגבל – כל אחד עלול ליפול למלכודות שונות, ולמעשה המכנה המשותף היחידי לכל אלו שנכוו הוא שהם האמינו ש"להם זה לא יקרה", כך שההמלצה החד משמעית לכל מי שמעוניין להשקיע בנדלן היא קודם כל לנכש את האמונה ש"לי זה לא יקרה" מהראש.

לא מכירים את שוק הנדלן האמריקאי? שבו ללמוד

ידע הוא כוח, ולא רק כוח אלא כלי רב חשיבות בדרך להשקעה מושכלת ומתגמלת בנדלן בארהב (כמו גם במקומות אחרים, כמובן).

מסיבה זו חשוב מאוד להתעמק בנעשה בשוק הנדלן בארהב, ומאחר שארהב היא מדינה ענקית שמטבע הדברים רבים ההבדלים בה בין אזור לאזור, הרי שעליכם לבחון בקפידה את הנעשה בשוק הנדלן באזור שבו נמצא כל נכס שעומד מבחינתכם על הפרק. למעשה, מומלץ גם ללמוד על בוריים את שווקי הנדלן באזורים רבים ככל האפשר, כדי להגיע להשקעות המשתלמות באמת.

אמנם לא קל להשקיע את המשאבים הנדרשים בלימוד מעמיק ומקיף שכזה, אבל כדאי לדעת שהאינטרנט מסייע למי שבוחר להשקיע על סמך ידע שרכש בכוחות עצמו, ובפרט כשמדובר בשוק הנדלן של ארהב, מדינה שמאמינה במידע ובסטטיסטיקות, כך שישנם אתרים רבים המספקים נתונים רלוונטיים שונים.

רוצים למזער את הסיכון? השקיעו באמצעות קרן נדלן

השקעה באמצעות קרן נדלן היא דרך מצוינת להקטין את הסיכון ליפול למהמורות שונות או קורבן להונאות כואבות.

כדאי לזכור שלאנשי קרן נדלן יש ראשית כל ידע נרחב לגבי הנעשה בשווקי הנדלן באזורים שונים בארהב, כלים מובנים לנטרל סיכונים ולזהות חתולים בשק מבעוד מועד וגישה להזדמנויות משתלמות מאוד.

בנוסף השקעות נדלן בארהב בדרך זו חוסכות ברוב המקרים מהמשקיע את הצורך לשכור את שירותיו של עורך דין, ומבטיחות לו כי אף מכשלה משפטית לא תפגום בהשקעה שלו.

המלצות נוספות                                 

קחו בחשבון שבארהב ישנו מס ירושה. כלומר, אם אתם בעלי נכסים ומן הסתם תרצו להעביר אותם אחרי מותכם ליקיריכם או למי שאתם חפצים ביקרו, היורשים החוקיים ייאלצו לשלם מס, ואפילו גבוה מאוד – 50% על הסכום שמעל 70 אלף דולר.

מס גבוה זה מחייב היערכות מושכלת ועל כן חשוב להיות מודעים לגביו.

עוד המלצה למי שמחפש השקעות נדלן בארהב היא לבחון מהו אחוז הבתים הבלתי מאוישים בשכונה שבה הוא שוקל להשקיע. ככל שהאחוז גבוה יותר, ובפרט מדובר על שיעור נכסים בלתי מאוישים של 10% ומעלה, כך הסיכוי להשכיר את הנכס במהירות ולשוכר איכותי נמוך יותר וצפויים פרקי זמן ארוכים יותר שבהם הנכס עומד ריק ואינו מניב תשואה, ועל כן כדאי כמובן להיזהר מעסקאות שכאלה.

המאמר בחסות HapVenture קרן השקעות נדלן בארהב http://hapventure.com/