מחזור זכוכית

בחורה עם מחשב נייד

מחזור זכוכית הוא מוגבל לעת עתה
רק אריזות של מוצרי מזון נשלחים למִחזור.
כלומר רק צנצנות ובקבוקים נשלחים למִחזור יש שמשבלים במחזור גם כוסות עייפות או שבורות
אין הנחייה איזו זכוכית למחזר. יש פשוט הגבלה פיסית שמונעת הכנסת משטחי זכוכית למתקן המחזור.
קוטר הפתח הוא בערך חמישה עשרה  ס"מ. מה עושים עם משטחי זכוכית? כלומר נניח שחלון כלשהו בבית עבר זמנו
ויש רצון להחליפו בחדש. המסגרת אם עשויה מעץ אפשר להשליך לאש בל"ג בעומר. אן המסגרת אלומיניום אז יהיה מי שיאסוף אותה כי אלומניום הוא חומר יקר (שוב יקר יחסית לברזל)
אלומיניום מוגמר פשוט עולה בערך 30 שח לקג יש כמובן פרופילים הרבה יותר יקרים. אז אלומיניום למחזור עולה בערך חמישה שח אז כדאי לאסוף אותו.
נשאר משטח הזכוכית מה עושים עם אותו משטח זכוכית? כאב לי פעם לזרוק לפח ולהשחית חומר שיכול להיות ממוחזר הלכתי לזגג שאלתי אם יש הליך כלשהו של מחזור?  כן כן השיב שים פה. ממה שהבנתי ממנו ממה שאני זוכר שאין מחזור של מראות אבל זכוכיות מכל הגוונים בכל העוביים נשלחים אחרי כבוד לתנור למחזור. במחזור פלסטיק אי אפשר לקחת מאה אחוז חומר ממוחזר וליצור ממנו מוצר חדש אלא צריך חומר גלם ראשוני ואליו אפשר לצרף פלסטיק ממוחזר.
בלי קשר למשטחי זכוכית שאין מודעות למחזורן גם מחזור בקבוקים הוא בעייתי. כלומר מחזור טוב יותר מאשר לזרוק לפח ולחכות שניני הנינים של הנינים שלך יתחילו לראות סמנים ראשונים של התפרקות הזכוכית. אבל מחזור זכוכית הוא רע לעומת שימוש חוזר בזכוכית. אפשר לחייב את כל היצרנים ליצור מספר מצוצמם של דגמי בקבוקים. בהמשך כדי שתהיה יחודיות אפשר כמובן מדבקה שונה לכל מוצר. ואז במקום להשליך את אריזת הזכוכית לתיבת המחזור תוך השמעת צליל שבירת זכוכית מענגג פשוט להחזיר לסופר בדיוק כמו שמתרחש בעולם בקבוקי הבירה שממוחזרים לנצח לפחות.