מזל טוב, המחזור שלי השתגע

שלוש פעמים בחודש, ולא, זה לא מה שאתם חושבות,  הלוואי.

שלוש פעמים קיבלתי מחזור בחודש האחרון, שלוש. פעם ראשונה אמרתי סבבה, אני בת 49 ויפה שיש לי מחזור פחות או יותר קבוע. באמצע החודש, מזל טוב, קבלתי שוב. הייתי מוכנה כי זה כבר קרה לי ורופא הנשים שלי הסביר לי שבגיל שלי, לפעמים אין ביוץ ואז הגוף לא מחכה כי ברור שכבר לא יהיה הריון. אבל אחרי שבועיים עוד פעם. מזל טוב, המחזור שלי השתגע.

ועוד לא דיברנו על הפרעות שינה, ואני אוהבת את השינה שלי, אוהבת מאוד את השינה שלי, נרדמת בכיף, ישנה עמוק וטוב, מתעוררת בקושי עם השעון. ופתאום קשה לי להירדם, והחתול מעיר אותי, ואני לא יודעת מה עוד מעיר אותי, וקשה לי לחזור לישון, ואני מתעוררת מוקדם, מה זה מוקדם? שש וחצי ביום שישי בבוקר זה מוקדם, מאוד, מאוד מוקדם בשבילי.

וכאבי ראש, אף פעם לא סבלתי מכאבי ראש, יש לי חלוקה עם בעלי שיחיה, הוא סובל ממיגרנות והוריש את זה גם לילדה שלו ולילד שלנו. זו המחלה שלהם. לי יש ברוך השם את מהמחלות שלי, אנחנו לא מערבבים. ופתאום לי יש כאבי ראש ואני לוקחת לו מהכדורים.

אני יודעת שאני בגיל המעבר, אני יודעת שיש הורמונים וכדורים, אבל זה מה זה לא מתאים עכשיו. אימא תיכף בת 80 והיא חולה, כל המשפחה מתמודדת וביטוח לאומי ועובדים זרים ולבשל להם ולהשגיח ואין לי את האימא שאני אוהבת לקטר עליה אבל עכשיו כל כך מתגעגעת, ולילדה שלו יש נכד מקסים, אז אני גם סבתא והבן שלנו בגיל ההתבגרות, ואני עובדת ולומדת וצריכה את השקט שלי, בקיצור לא מתאים בכלל.

ולאימא גם היה סרטן שד, היא החלימה ממנו אבל הבנתי שזה לא הולך טוב עם הורמונים, אז עוד לא קבעתי תור לכירורג שד, ועוד לא קראתי שוב את הספר של טלי רוזין על גיל המעבר, או כמו שהוא נקרא 40 פלוס, כי אמרו לה שעם הכותרת גיל המעבר הוא לא ימכור. טוב, זה כנראה לא מציאה גדולה בעולם ההוצאה לאור.

ואני פמיניסטית, אני בכלל צריכה לשמוח, גיל המעבר, או הבלות כמו שקראו לו פעם, הוא בכלל עוד המצאה של השוביניזם הפטריאכלי והממסד הרפואי שמנסה להמציא מחלות חדשות, לנו הנשים הרוחניות זה בכלל זמן של פריחה ושינוי וצמיחה, ושינויים זה טוב, בעיקרון, אבל לא כשהם מתעסקים לי בשינה.

טוב, קיטרתי והפולנייה שבי מרגישה יותר טוב, ואיך אתן עוברות את זה?

קוראת ספרים
קוראת, בלוגרית ובעיקר עורכת ספרים. קוראים וכותבים מוזמנים לאתר שלי כדי להכיר אותי יותר ואת מה שאני עושה shlomitlica.co.il