מזגן VRF מחיר

מזגני VRF
מזגן VRF

מזגן VRF יכול לחסוך לכם עלויות רבות בטווח הארוך אך הקנייה הראשונית שלו לא תהיה זולה. כמה באמת עולה מזגן VRF והאם הוא באמת כל כך משתלם למרות המחיר? הנה כמה דברים שחשוב לדעת על מזגן VRF ועל המספרים שמאחוריו.

כמה עולה מזגן VRF?

קשה לומר מה המחיר שהממוצע של מזגן VRF מאותה סיבה שקשה לומר מה המחיר הממוצע של מזגן רגיל. יש מגוון רחב של מזגני VRF וחשוב לזכור כי VRF היא טכנולוגיה ולא דגם מסוים. הטכנולוגיה הזו נקראת אינוורטר וזה למעשה מה שהופך את המזגן ליעיל מאוד, מה שיכול להתבטא גם במזגן עילי, מזגן מרכזי או מיני מרכזי. המחיר ינוע בין 7000 שקלים ועד 30 אלף שקלים, כאשר מרף של 15 אלף שקלים כבר מדובר על מזגנים לעסקים, למפעלים או למוסדות גדולים. המחיר של המזגן לא תמיד מגיע ביחס ישר לאיכותו ולכן חשוב לבצע סקר שוק מעמיק לפני הבחירה.

האם יש עלויות נוספות?

בנוסף לעלות של המזגן עצמו יש גם את עלויות ההובלה וההתקנה. ההתקנה עצמה יכולה לעלות עוד כמה מאות שקלים במקרה הטוב כאשר מדובר במזגן עילי יחסית קטן, ויכולה לעלות גם עוד אלפי שלים אם מדובר על צורך בהנמכת התקרה, התקנת תעלות מיזוג וכן הלאה. כמובן שיש צורך לשלם על השירו תהזה בכל מקרה כי אתם לא יכולים להתקין את המזגן לבד וגם אין לכם הסמכה לכך. יחד עם זאת ההתקנה של המזגן באופן מקצועי מעניקה לכם אחריות וכך למעשה אתם יכולים להיות רגועים יותר שהמזגן תמיד יתפקד היטב.

המחיר בכל זאת משתלם?

הגענו לשאלה החשובה ביותר, האם שווה להשקיע עוד 5000 שקלים במזגן שאמור להיות חסכוני יותר? כאשר אתם מתקינים מזגן זו קנייה לטווחה ארוך. אין סיבה שתחליפו מזגן, גם לא אחרי עשור, אם תשמרו עליו היטב. כמו כן חשוב לזכור כי המזגן יאפשר לכם אווירה נעימה בכל רגע נתון בלי לחשוב על עלות ההפעלה, מה שאי אפשר לומר על מזגנים אחרים. כבר אחרי שנתיים תחזירו את ההשקעה הגבוהה שלכם.