מותק, תדפיס קובית שוקולד

הדפסת שוקולד בתלת ממד בבית כבר אינה מדע בדיוני. מדפסת שוקולד בכל בית צריכה להיות שאיפה בסיסית, בטח אחרי שצופים בסרטוני היח"צ של יצרניות המדפסות – ראו הוזהרתם

לא עוד פתק ושוקולד – אלא פתק אישי משוקולד (צילום: שאטרסטוק)

מהמדפסת האישית ליד תוך דקות (צילום: שאטרסטוק)

דמיינו לעצמכם ערב שקט, מוסיקה טובה, קפה, אבל חסר לכם משהו מתוק קטן. אתם ניגשים למדפסת התלת ממד שלכם, מחליטים על צורה וגודל והופ – כמה דקות אחרי ואתם מוציאים מהמדפסת שלכם בדיוק את הממתק שרציתם. נשמע כמו מדע בדיוני? אז זהו שדווקא זה כבר די כאן. טוב, כמעט כאן.

לצאת מהתבנית

חמש שנים אחרי שמדפסות שוקולד בתלת ממד החלו להימכר בשוק הפרטי במחיר הלא שווה לכל נפש של כ- 15,000 ₪ למדפסת ונראו כמו גאדג'ט מגניב לעשירים בלבד שלא יתפוס, גברים מתחילים לזוז בכיוון הנכון. הבשורה ל- 2017 היא שלא רחוק היום ובכל בית תהיה מדפסת שוקולד, ואם לא בבית אז במרחק הליכה קצר.

הדפסת השוקולד מבוססת טכנולוגיה דומה לזו של פלסטיק ונעשית בשכבות בהתאם למודל שנבחר – שני ממדים או שלושה. תחשבו על זה – בלילת שוקולד ביתית, מחומרים טבעיים בלבד שמקבלת כל צורה שתרצו ומיוצרת בדיוק לגודל ולטעם שלכם בדיוק בזמן שאתם רוצים. לא עוד שוקולד בתבניות בלבד, אלא שוקולד שניתן ליצר בשכבות שמתקשות לכדי כל צורה דמיונית שאפשר להוציא לפועל בלי שום מגבלות.

לא עוד פתק ושוקולד – אלא פתק אישי משוקולד (צילום: שאטרסטוק)

אין סוף לדמיון

עתידות רומנטיות: אתם לא צריכים הסבר איך פתקים קטנים משוקולד ישפרו את חיי האהבה שלכם, נכון? רוצים לומר למושא אהבתכם משהו? מה יביע את זה טוב יותר מהדפסת שמה בשוקולד, או פתק שלם כולו, נייר ומילים משוקולד. מי לא תסלח לגבר שכותב בשוקולד? הרי סצנת הסליחה כותבת את עצמה בלי להתאמץ.

הדפסת ספל (צילום מסך מתוך סרטון הוידיאו)

לשתות שוקו ולאכול את הספל: מה דעתכם של ספל שוקו עשוי משוקולד? או קינוח מתוק על צלחת קינוח משוקולד שניתן לאכול אחרי? רק קחו בחשבון שהאורחים שלכם לעולם לא ירצו לעזוב אתכם אחרי כן. וכן, הצפיה בסרטון הוידיאו הזה – היא ממכרת

[youtube c1BxCeRvMfQ nolink]

קפטן אמריקה – מתוך סרטון הדגמה של מדפסת השוקולד של הרשיז (צילום מסך)

אין חגיגה בלי עוגה: הילד רוצה את גיבור העל שלו על עוגת יום ההולדת? לא עוד הדפסות בצק סוכר, לא עוד עבודה של שעות עם בצק סוכר אם אתם מכינים בעצמכם או הוצאה יקרה בהזמנה מיוחדת – רק להחליט על הדמות ולהדפיס – זה כל הסיפור.

ספרת שוקולד (צילום מסך מתוך אתר יצרנית מדפסות השוקולד Chocoedge)

הגבול הוא הדמיון: מתחשקת לכם גלריית אומנות מתחלפת בסלון? סתם מתנה שמתאימה לאירוע? מודל להרצאה חד פעמית? עוגת חתונה?

צורות גיאומטריות חלולות - מתוך סרטון הדגמה של מדפסת השוקולד של הרשיז (צילום מסך)

במיוחד בשבילך: האפשרות ליצור כל מה שרוצים מאפשרת להכין לעצמנו ולאחרים מתנות מדויקות, כמו שרצינו בלי להתפשר, בעלות נמוכה, במהירות ובמקסימום נוחות.

נו, מתי זה יגיע?

הדוגמאות שמשחררות יצרניות המדפסות הן כל כך מגניבות שהשאלה הראשונה שעולה לראש היא "נו כבר מתי זה יגיע אלינו?" הסרטונים השונים שיוצאים רק משאירים טעם של עוד, כמו הסרטון הזה על המדפסת של הרשיז. אזהרת טריגר: תכינו לכם קובית שוקולד לפני שאתם מתחילים לצפות.

[youtube 9FajGAeJ840 nolink]

שנדפיס ואן גוך משוקולד?

הדפסת שוקולד דו ממדית כבר מזמן הפכה את השוקולד לכיפי יותר – האפשרות לחלק פרלינים עם שם החתן והכלה בחתונות, עם שם הילד במסיבות יומולדת או שם חברה לפעילויות יח"צ הוכיחה את עצמה. התאמה אישית זה תמיד כיף ובשוקולד התוצאה מתוקה הרבה יותר. אבל מדפסות התלת ממד הן הבשורה הבאה, השלב הבא בהתפתחות השוקולד שלא ישאיר אותנו אדישים, להפך התחזית היא שנפתח פה גדול, לפחות בהתפעלות.