מופע לכל המשפחה?

על המונח "מופע לכל המשפחה", ועל דקהל'ה של אנסמבל בת-שבע, מאת אוהד נהרין

בחורה עם מחשב נייד

מישהו צריך יום אחד לפרק את המושג הזה "מופע לכל המשפחה" ולהוציא אותו מחוץ לחוק.

מה זה לכל המשפחה? זה יתאים לתינוק בן שבועיים או שהוא לא חלק מהמשפחה? זה יתאים לילדון בן שנה? שנתיים? מה בדיוק המידע שההגדרה הנ"ל מספקת להורה שרוצה לקחת את ילדיו לספוג קצת תרבות או תרבות המונים?

אני והבכורה הוזמנו להנות מ"מופע לכל המשפחה" של אנסמבל בת-שבע שנקרא "דקהל'ה", הילדונת בת רבע לחמש, אוהבת מאוד ריקודים, גם לראות וגם להתנסות, וקיוויתי שמופע שמוגדר כ55 דקות של קטעים מתוך יצירות מאת אוהד נהרין יתאים לשתינו, הרי ב"מופע לכל המשפחה" עסקינן.

1519

התחלנו ברגל שמאל – העדפנו כרטיסים למופע של 18:00 אך בקופה גילינו שעקב בלבול כלשהו הכרטיסים חיכו לנו לשווא בהופעה של 16:00, למזלי עובדי הקופה המדהימים מייד חיפשו ומצאו פתרון – יש להם שני כסאות פנויים בשורה הראשונה, אני רוצה? כן, אמרתי, לאחר רבע שניה של היסוס, בכ"ז נסענו קצת מעל שעה, לא בשביל לוותר כ"כ מהר.

המזנון שמול הקופה גם התגלה כאדיב ביותר, מחיריו מופקעים, אבל כשהסתבר שכקיבוצניקית אופיינית באתי בלי מספיק כסף – ויתרו לי על שקל ומכרו לי מים גם בלי המחיר המלא, מזל, כי שתינו כבר היינו ממש צמאות.

השורה הראשונה התגלתה כזוועה אמיתית, בקושי הצלחנו לראות את הברכיים של הרקדן מרוב שהיא קרובה לבמה, אבל כשהתחילה ההופעה הגיע אלינו סדרן אדיב מאוד והציע שאם הילדה גם ככה יושבת עליי – נוכל לשבת כמה שורות גבוה יותר בכיסא בודד שנותר פנוי, ואכן המקום היה מושלם עבורינו.

בקיצור – באדיבות ובנימוס עובדי "סוזן דלל" זוכים בציון 11 מתוך 10, באמת.

ההופעה, עם זאת, הכילה – כמובטח – קטעים, קטעים.

חלקם התאימו יופי לשתינו, נהננו מאוד ומחאנו כפיים בעוז, אבל חלקם לא התאימו בכלל לילדונת חמודונת בת רבע לחמש, הקטע הראשון למשל הפחיד אותה מאוד, והיה לפחות עוד קטע אחד שגרם לה לקבור את פניה בכתפי עד שהסתיים.

מבחינתי שיאו של המופע כלל קטע אימפרוביזציה (בשביל לא לקלקל למי שיבחר לראות – לא אפרט יותר מידי, אבל זה בהחלט אחד הקטעים המוצלחים ביותר במופע, ובהחלט לא הקטע המוצלח היחיד), מבחינת הילדה הקטע המועדף היה זה שבו המחול היה כמעט קלאסי, כנראה שהיא עדיין צעירה מידי למחול מודרני, למרות הגדרת ה"לכל המשפחה".

היא גם לא היתה היחידה, לפחות פעם אחת, בקטע שקט במיוחד, נשמע קולו של ילד שואל את אמו "מתי כבר הולכים הביתה?", מזל ששלי דיסקרטית יותר, ושאותו סדרן אדיב הבטיח לנו שלמרות ההתחלה הלא קלה לעיכול – בהמשך יש קטעים שמתאימים יותר לילדים, מה שבאמת התגלה כנכון.

במילים אחרות – אם ילדכם כן מכירים ואוהבים מחול מודרני, או גדולים יותר – סביר בהחלט שתהנו שם יחדיו,  אני יודעת שאני ממש נהנתי, ולהנאה לא היה גבול עליון, אם לשפוט לפי הזוג המבוגר מאוד שישב לפנינו.
אבל אם הילד שלכם עוד צעיר – חכו, כנראה שהוא עדיין לא  חלק מאותו "כל המשפחה" שעבורה מתאימה ההופעה.

כל הפרטים על המופע – כאן.