מועצת נחל שורק בתחבורה ובטיחות בדרכים

שדרוג תחנות אוטובוס

אלי אסקוזידו עושה מהפך בתחום התחבורה בנחל שורק

אם משווים את מועצת נחל שורק בשנת 1999 למצבה הנוכחי קל לראות את השינויים הרבים שחלו בתחום התחבורה וזהירות בדרכים. שואלים מדוע? פשוט מאוד: בשנת 1999 נבחר לתפקיד ראש המועצה האדון אלי אסקוזידו. אלי אסקוזידו לקח בידיו את הטיפול בתחבורה, הכבישים, התשתיות והבטיחות בדרכים והחליט לעשות מהפך:

קווי תחבורה חדשים נכנסו לישובים, התחבורה הפכה להרבה יותר נגישה לכלל תושבי נחל שורק, נסללו מסלולים לרכיבת אופניים, הוקמו רמזורים בצמתים מסוכנים, אשר לא היו מרומזרים, הושקעו מאמצים במסעות הסברה בנושא זהירות בדרכים וילדי המועצה זוכים באופן שוטף להשתתף בפעילויות מהנות בעלות מסרים ברורים: "בכביש לא משחקים", "חוצים בבטחה", "רוכבים רק עם קסדה" וכו'.

בין הפרויקטים בתחום ניתן למנות:

התקנת תחנת הסעים חדשה בישוב בני רא"ם – התחנה החדשה הותקנה במקום תחנת אוטובוס ישנה שהייתה רעועה וישנה. במקומה הוקמה תחנה עשויה ממתכת להנאה ונוחיותם של ציבור התושבים.

הקמת רמזור בצומת בית חלקיה – צומת בית חלקיה הוא צומת מסוכן בו, למרבה הצער התרחשו תאונות ואסונות רבים. אלי אסקוזידו החליט לשים לזה קץ והוביל מהלך להקמת רמזור.

בדיקה תקופתית לרכבי הסעות – לדידו של אלי אסקוזידו חייבים רכבי הסעות של תלמידים לעבור בדיקת תקינות תקופתית אל מנת לשלול תקלות וליקויים ואפשריים. הבדיקה נערכת על ידי קצין בטיחות מוסמך.

שילוב קווי אוטובוס נוספים בישובי נחל שורק – קווי אוטובוסים בינעירוניים נוספים החלו לפעול בשטחי המועצה בזכות נחישותו של ראש המועצה לשפר את נגישותם של התושבים ליעדים שונים ברחבי הארץ. בין הקווים החדשים ניתן למנות את קו 369.

שבוע בטיחות בדרכים – ילדי המועצה משתתפים מדי שנה בשנה במגוון פעילויות וסדנאות שנערכות בנושא בטיחות בדרכים. בין הנושאים המועברים במסגרת השבוע נמנים: חציית כיבוש בטוחה, רכיבה בטיחותית על אופניים, כללי זהירות בכביש ועוד.

פרויקטים עתידיים בתחום תחבורה ובטיחות בדרכים

אלי אסקוזידו נמצא בקשר שוטף עם משרד תחבורה ופרויקטים נוספים חדשים מתוכננים. לצד שינויים בכל תחומי החיים: חינוך, בריאות, איכות הסביבה, ספורט, רווחה ועוד, אלי אסקוזידו שואף להוביל מהפך גם בתחום התחבורה.

לכתבה מלאה על האיש שעומד מאחורי המהפך בנחל שורק.