מועצה שחושבת איכות הסביבה

קידום תחום הקיימות במועצה אזורית נחל שורק

ראש מועצה אזורית נחל שורק אלי אסקוזידו כבר 15 שנה עובד קשה להטמיע בקרב יישובי המועצה ערכים לשמירה על איכות הסביבה וטיפוח תחום הקיימות.

אלי אסקוזידו נבחר לתפקיד ראש המועצה בשנת 1999 וכבר אז עמד לנגד עיניו החזון לפתח את נחל שורק במגוון תחומים כולל תחום איכות הסביבה. מאז ועד היום השקיע אלי אסקוזידו במגוון פרויקטים בתחום איכות הסביבה, הבריאות והקיימות.

פרויקטים ופעילויות בתחום איכות הסביבה

בין הפרויקטים בתחום איכות הסביבה שרצו בשנים האחרונות בנחל שורק ניתן למנות את:

הפנינג שכולו ירוק – הפנינג שכלל הקמת מתחם פעילות רחב ידיים ובו מגוון פעילויות בנושא קיימות ואיכות הסביבה. סדנאות יצירה, פארק חבלים, הפעלות לילדים, סדנאות מחזור ועוד פעילויות שנועדו להפגיש את ילדי המועצה עם נושא האקולוגיה ושמירה על סביבתנו.

פרויקט מחזור זכוכית – במסגרת הפרויקט מיקם אלי אסקוזידו ברחבי המועצה פחי מחזור ייעודיים למחזור זכוכית. את הפרויקט ליווה מסע הסברה בנושא שמטרתו לעודד את תושבי היישובים למחזר את הבקבוקים, הצנצנות ושאר מוצרי הזכוכית שברשותם.

יוצרים עם הטבע בקייטנה של שמחה – גם בחודשי החופש הגדול לא וויתר ראש המועצה המשיך לקדם את תחום איכות הסביבה. ילדי הקייטנות השתתפו בסדנה מיוחדת בה יצרו מוצרים דוגמת סבון ריחני מחומרים ממוחזרים.

איכות הסביבה בישיבת צביה קטיף – גם ישיבות המועצה זוכות ליהנות מפרויקטים של איכות הסביבה. במהלך שנת הלימודים האחרונה השתתפו הילדים בסדרת הרצאות והפעלות בנושא הקיימות.

פעילויות בגני ילדים – גם על הגנים לא פסח אלי אסקוזידו. לדבריו: "חשוב להטמיע את ערכי השמירה על איכות הסביבה כבר מגיל הרך". ילדי הגנים השתתפו ביום שדאות במהלכו טיילו בפרדס, אכלו אוכל שהוכן בשדה ונהנו מבילוי בחיק הטבע.

אלי אסקוזידו מתכנן לוח אירועים ופעילויות גם לשנה הקרובה. הוא ימשיך להעביר מסרים של סביבה ירוקה ונקייה יותר ויעודד את כל התושבים להצטרף למהלך ולשנות את הרגלי היומיום שלנו לטובים יותר לאקולוגיה.

אקולוגיה ועתיד של כדור הארץ בידנו! אל לנו לשכוח זאת ולו לרגע!

לכתבה מלאה אודות האיש שמאחורי פרויקט הקיימות – כתבה על ראש מועצת נחל שורק.