מועצה אזורית נחל שורק – מועצה ברוח ספורטיבית

נבחרת כדורגל נחל שורק

אלי אסקוזידו מטפח את תחום הספורט בנחל שורק

מועצה אזורית נחל שורק נמצאת באזור השפלה ומתאפיינת באופי קהילתי דתי. בראש המועצה עומד אלי אסקוזידו – בן אדם ש"אכפת לו" ושלקח על עצמו את המשימה הלא פשוטה: להוביל את המקום להצלחה ושגשוג בכל תחומי החיים! בין השאר, מן הראוי לציין את תחום הספורט אשר זוכה גם הוא לתשומת לב רבה מצד ראש המועצה.

מדי שנה לאורך 16 שנים האחרונות (כניסתו של אלי אסקוזידו לתפקיד) מתקיימים במועצת נחל שורק אירועי ספורט מגוונים בהם נוטל חלק נכבד מתושבי המועצה ואף ישראלים נוספים המתגוררים מחוץ לשטחי נחל שורק.

אלי אסקוזידו מאמין בחשיבות הבריאותית שיש לפעילות גופנית ומעודד את כל תושבי נחל שורק לאמץ אורח חיים בריא יותר המשלב בין תזונה נכונה לעיסוק בפעילות ספורטיבית. הטמעת ערכים אלו מתחילה כבר בבתי הספר של המועצה באמצעות שיעורי הסברה וארגון ימי ספורט ייעודיים עבור התלמידים.

בין אירועי הספורט האחרונים שהתקיימו בנחל שורק ניתן לציין את האירועים הבאים:

מרוץ נחל שורק – מרוץ נחל שורק מתקיים מדי שנה במהלך 6 שנים האחרונות. כל שנה במהלך חול המועד סוכות יוצאים תושבי נחל שורק לריצה המחולקת למספר מקצים (בהתאם לדרגות קושי והמרחק בק"מ). בסיום מחולקים פרסים לאצנים זוכי המקומות הראשונים. מסלול מיוחד הוא מסלול משפחות המאפשר גם למי שאינו מרבה לעסוק בספורט להשתלב בפעילות ספורטיבית ולהצטרף לשאר הרצים היותר מנוסים.

ליגת כדורגל מקומית – ליגת כדורגל מקומית פועלת בנחל שורק. לכל אחד מיישובי המועצה יש קבוצה – מדי תקופה מסוימת מתחרות הקבוצות זו בזו וכמובן, התושבים מגיעים לעודד ולתמוך בשחקנים.

שבוע ספורט בבתי ספר – כאמור, אלי אסקוזידו מטפח את שגרת אורח החיים הבריא גם עבור ילדי המועצה. מדי שנה מתקיים בבתי ספר בנחל שורק שבוע ספורט אשר במסגרתו נחשפים הילדים להרצאות והפעלות העוסקות בספורט, תזונה נכונה, פעילות גופנית ועוד.

חוגים וטורנירים לכלל התושבים – אלי אסקוזידו מעודד פתיחת חוגים וטורנירים בהם יכולים להשתתף כל תושבי המועצה. נבחרת כדורסל, חוגי יוגה, שחיה, ריקוד ועוד.

בהמשך מתכנן אלי אסקוזידו להרחיב עוד יותר את תחום הספורט בנחל שורק. זאת לאור ההיענות הגבוהה של תושבי האזור והרצון הרב להשתתף ולאמץ אורח חיים בריא וספורטיבי יותר.

לכתבה על ראש מועצת נחל שורק ונושאים נוספים שבטיפולו.