מועדון קוראות תל אביב – מפגש עם הסופרת והשחקנית שהרה בלאו

השנה חגגתי את יום ההולדת באירוע מיוחד מפגש של "מועדון קוראות תל אביב" עם אחת הסופרות האהובות עליי, שהרה בלאו מחברת "יצר לב האדמה", ו"נערות למופת" ולאחרונה גם שחקנית בהצגה שכתבה "ותכתוב"

השנה חגגתי את יום ההולדת באירוע מיוחד מפגש של "מועדון קוראות תל אביב" עם אחת הסופרות האהובות עליי, שהרה בלאו מחברת "יצר לב האדמה", ו"נערות למופת" ולאחרונה גם שחקנית בהצגה שכתבה "ותכתוב"

שהרה בלאו - ותכתוב

שהרה היא אישה רבת פעלים, היא סופרת, עיתונאית, מלמדת כתיבה, מגישה ברדיו, מייסדת טקס יום השואה האלטרנטיבי, שחקנית ומחזאית ואישה מצחיקה ביותר.

ספרה הראשון והאהוב עליי ביותר "יצר לב האדמה" התפרסם ב2007, כחמש שנים אחריו יצא לאור ספרה השני "נערות למופת", שני ספרים מקוריים, יצריים הראשון עם אלמנטים פנטסטיים ועם זאת ספוגים ביהדות ונטועים בכאן ובעכשיו.

yezer lev hadama_med

שהרה שיתפה אותנו במסעה אל עולם הספרות, הוא לא היה קל אבל היא מספרת אותו ככה שכולנו צחקנו.

מפגש מועדון קוראות תל אביב

בגיל המופלג של עשרים, היא כבר כתבה ספר ושלחה אותו לכל ההוצאות שמצאה בדפי זהב, ככה פעם היו מוצאים טלפונים וכתובות לדור ה"גוגל". היא קבלה מכתבי דחייה כמספר המכתבים ששלחה, והחליטה שאת הספר הבא כבר יבקשו ממנה לכתוב.

היא החליטה שבינתיים תהיה עיתונאית ולפי אותו היגיון ומלאה באומץ ובאופטימיות, התקשרה ל"רשות השידור", העונה לטלפון שאל מי היא והיא ענתה בביטחון שהיא שהרה בלאו מבני ברק והוא העביר אותה למחלקת דת. שם היא מספרת הבינה שהיא עורכת הסכם עם השטן. נערות שרוצות להגיש בטלוויזיה יש הרבה אבל נערה דתית זה כבר סיפור אחר. היא פגשה שם באורי אורבך זכרונו לברכה, הגיעה איתו לערוץ "תכלת", וב"העיר" כתבה טור על פרשת השבוע. בהמשך בקשו ממנה סיפור קצר והיא בחורה דתיה שכמוה קראה לו "שרימפס". הסיפור היה על בחורה דתייה שהתנשקה עם בחור חילוני שאכל קודם שרימפס…

בהמשך אכן קבלה פנייה מנועה מנהיים שבדיוק התמנתה לעורכת ספרות מקור בהוצאת זב"ם, והודיעה לה שהספר הראשון שהיא תוציא יהיה שלה.

במפגש עם מועדון קוראות תל אביב

12742247_10154010672264456_7330790120371389043_n 12742762_10154010674094456_7740315307643942628_n

שהרה מספרת שתמיד אהבה את סיפור הגולם, היא נמשכת לצד האפל ואוהבת מיתוסים וכך הגיע לעולם "יצר לב האדמה" הנפלא.

קטע וידיאו מתוך הפרויקט "סופרים קוראים" בו היא מספרת על הכתיבה ומקריאה קטע מ"יצר לב האדמה"

[youtube Mc0775nQvms nolink]

היה בה צד שהתעניין מאוד בנושא השואה, היא הדריכה נוער בתחום וייסדה את טקס יום השואה האלטרנטיבי וכך נולד "נערות למופת" שעוסק גם הוא במיתוס דתי ובמיניות מודחקת.

נערות למופת

המיתוס הנוכחי אותו היא בודקת הוא סיפור ססרא ויעל. צפיתי בהצגה "ותכתוב" ומאוד אהבתי. שהרה משלבת שם בין דמות של סופרת שבורת לב, הכותבת ספר ומנחה תכנית טלוויזיה בהן היא מציגה פרשנית מפתיעה ומקורית לסיפור יעל וסיסרא, מומלץ מאוד.

המפגש היה נהדר, שילוב של סופרת מוכשרת, חברות, מתוקים ואלכוהול, לא יכולתי לחשוב על דרך טובה יותר לחגיגת יום ההולדת.

קוראת ספרים
קוראת, בלוגרית ובעיקר עורכת ספרים. קוראים וכותבים מוזמנים לאתר שלי כדי להכיר אותי יותר ואת מה שאני עושה shlomitlica.co.il