מוזיקה רוסית/אן-מארי מיטראן

למתילד היה לכאורה הכל. היא היתה יפה, מושכת ונחשקת. היא היתה חלק מהבורגנות השמרנית של פריס. לא היה חסר לה כלום…אבל, לא כך היא חשה. היא חשבה שהחיים שלה אינם שווים ואין לה באמת סיבה לחיות. האם נישואיה לאלמן הרוסי יצילו אותה מעצמה?

מוזיקה רוסית

בשנות השבעים של המאה בעשרים בפריס, למתילד היה לכאורה הכל. היא היתה יפה, מושכת ונחשקת. היא היתה חלק מהבורגנות השמרנית של פריס. לא היה חסר לה כלום…
או שבעצם הכל!

נראה היה לה שהחיים לא שווים, במיוחד בקרבתה של אמה, הורגת השמחות, שחיה כדי להזכיר לה את העובדה הזו, למקרה שהיא תטיל בה ספק. היא רתוקה לאמה, שפוטה לחוסר מעש, כבולה בקשר מיני קלוקל שמתמשך ונפרם עם בן דודה; מתילד חשה שהיא אינה בדרך הנכונה.

ככל שהימים חולפים, כך השעמום והמועקה גוברים. היא שוכבת עם בן דודה כדי להרגיש חייה. אבל היא כולה תקווה, שהנשף הקרב ובא, נשף יום הולדתה השמונה עשרה, הנשף שיוציא אותה לחברה , יביא איתו את הגאולה. אולי בצורת חתן שיוציא אותה מהשגרה בה היא חייה.
אך, יום לאחר הנשף כלום לא השתנה…

היא מאבדת את הטעם בחיים.
משם מתחילה מערבולת כואבת של אנורקסיה, ניסיונות התאבדות ואשפוז בבתי חולים פסיכיאטריים.
אמה מאמינה בכל לבה, שנישואים יגרמו לבתה להחלים. ומאחר שבתה הפכה לעור ועצמות, ומחזרים כבר לא נראים באופק, כשהם פוגשים בסרג', אלמן רוסי עם ילדים, המבוגר ממתילד בעשרים שנה, היא מחליטה לשדך ביניהם.
סרג' לא היה הגבר האידאלי. הוא היה ניצול יחיד של משפחה יהודייה שנשלחה למחנות . הוא היה שתיין, אלים, בעל מצבי רוח קיצוניים, וגרוע לא פחות הוא התייחס אליה כאל מטרד ולא כאל אישה.
כולם אמרו לה שהצלתה והצלת הנישואים תהיה אם תהפוך לאם. וכיצד תעשה זאת, כאשר בעלה אינו מוכן לשכב איתה?
האם נישואיה יעזרו לה להחלים או שיובילו אותה לאבדון?

הספר כתוב בחלקו בדיוני ובחלקו אוטוביוגרפי. הוא מבוסס על נישואיה הראשונים ליהודי ששרד את השואה בתור ילד.

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)