מוזיאון הצמחים

כיצד התפתחו הצמחים בעולמנו? כיצד התאימו את עצמם לסביבתם כדי לשרוד? על אלו ועוד תוכלו לקרוא בספר "מוזיאון הצמחים".

"חשוב לשמור על כל סוגי החיים על פני כדור הארץ שכן ללא צמחים לא יתקיימו בני אדם. צמחים יוצרים ומווסתים את האוויר שאנו נושמים, והם מספקים לנו מזון, תרופות, בדים לייצור בגדים וחומרים לבניית בתים. איך הם עושים את זה? איך כל זה קורה?" (מתוך הספר).

הספר "מוזיאון הצמחים" מזמין את הקוראים לצאת לטייל בשדות, בחורשות וביערות ברחבי העולם. יש בו צמחים יפים, אקזוטיים ואף מוזרים. ניתן ללמוד ממנו איך נראו הצמחים הראשונים, מתי נוצרו היערות ומתי התחילו צמחים להפריח פרחים. אפשר למצוא בו את הצמחים הגדולים ביותר, הקטנים ביותר, המוזרים ביותר, הנדירים ביותר, המכוערים ביותר והמסריחים ביותר על פני כדור הארץ.

museum22

ב"מוזיאון הצמחים" יש שבע תצוגות: הצמחים הראשונים; עצים; דקלים וציקסים; צמחים עשבוניים; דגניים סופיים גומאיים וסמריים; סחלביים וברומליים; התאמה לסביבה. 

יוצרות הספר הן קאת'י ויליס, מנהלת המחלקה המדעית בגני קיו בלונדון ומרצה לביולוגיה באוניברסיטת אוקספורד, והמאיירת קייטי סקוט שאיירה גם את הספר "מוזיאון החיות".

הספר בפורמט ענק והאיורים גדולים וברורים. הוא מרהיב ומזמין, יש בו מידע רב והוא מיועד לילדים סקרנים המתעניינים בנושאים אלו.

בסוף הספר יש רשימה של מקורות נוספים למי שמעוניין בהרחבה נוספת.

מומלץ לגילאי הגן ובית ספר היסודי.

"מוזיאון הצמחים"  כתבה: קיית'י וויליס, איירה: קייטי סקוט, תרגום: גיא הרלינג, הוצאת שוקן.

שלומית דותן. יש לי סיפור...
סופרת ילדים, עורכת לשון ותוכן, M.A בספרות עברית במסלול לכתיבה יוצרת, אימא לבת ולשני בנים. And sympathy is what we need my friend